Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на земята по морето?

Публикувано от NormanFoster 
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 11:10:54
Това изобщо не е така .
По принцип УПИ или просто "нива" близо до морето винаги ще има цена по-висока отколкото ''нива" в Долно уино.......
И на мен 200-300 евра на квадрат ми се виждат твърде високи ....обаче аиде пък да не се заблуждаваме че ще струват по 10 евро (говорим за УПИ)
а колкото до мнението че се сещаш за някаква си испанска фирма еди-какво си ...това просто е несериозно ......аз поне съм доста добре запознат с проектите по северното .....останалото е приказаки
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 11:13:54
http://www.dnevnik.bg/analizi/2009/06/17/737624_nenauchenite_uroci_ot_imotniia_balon/ :

"Налице е широко неразбиране за механизмите на ценообразуване на имотите. Немалко хора по света, изглежда, си мислеха, че откакто бързо растящата световна икономика изчерпва земеделската земя, цените на къщите и апартаментите трябва постоянно да растат с огромни темпове. ...
В действителност ние не изпитваме недостиг на земя
Всяка голяма държава в света изобилства от земя под формата на земеделски стопанства и гори, повечето от които един ден могат да бъдат превърнати в градска площ. По-малко от 1% от сушата на Земята е плътно урбанизирана"

"Цената на земеделската земя не може да нараства толкова бързо, че да направи инвеститорите богати. През целия XX век земеделските площи в САЩ поскъпваха с 0.9% годишно в реални измерения (коригирано с инфлацията). И би трябвало основната печалба за инвеститорите да идва от земеделския бизнес, а не толкова от оценката на земеделските земи."

Като си помисля, даже и тези 0.9% годишно са много - земеделската земя се изтощава !
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 12:12:45
Жив зян е по морето ,Приморско - строи се т.е довършва хаотично и некачествено ,всеки е със заем или кредит и я е оплескал .Днес ми звъни познат за 1000 лв че му взимат инак къщата - не му дадох имам си лични причини .Реално тук няма нито един имот който си заслужава.Мъчат се на цена 500-600 Е - много са според мен - към януари не ги виждам.След рецесия какво следва .И аз имам земя в Лозенец до Царево във зоната на вилните селища ама сега свичко замря беше 15 -25 Е кв сега не знам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-19 12:16 от filmatoplo.
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 16:42:54
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Това изобщо не е така .
> По принцип УПИ или просто "нива" близо до морето
> винаги ще има цена по-висока отколкото ''нива" в
> Долно уино.......
> И на мен 200-300 евра на квадрат ми се виждат
> твърде високи ....обаче аиде пък да не се
> заблуждаваме че ще струват по 10 евро (говорим за
> УПИ)
> а колкото до мнението че се сещаш за някаква си
> испанска фирма еди-какво си ...това просто е
> несериозно ......аз поне съм доста добре запознат
> с проектите по северното .....останалото е
> приказаки


Да, ще струват. Въпросът е кой ще купува...
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 18:26:27
general
Съгласен съм с теб , че клиетните са предпазливи
Има обаче четери сектора на които ще се набляга през идващите години - два от тях са туризъм и земеделие
Онова което е читаво като парцел (с морска панорама -не горска ) и разбира се с изрядни документи ще продължи да си струва
Няма да се обяснявам във форума , защото няма смисъл
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 20:19:47
прав е dival, хубавите парцели с морска панорама винаги са си държали цената. особено сега с това презастрояване хубавите местенца в близост до които няма бетонни чудовища станаха още по-ценни. пазар няма, но ако някой чака да паднат подобни УПИ до 10к евро декара бая ще има да чака. а и селяните около морето са последните които ще продават притиснати от кризата. малко по-назад дивал ви е обяснил какви са препитанията на хората около варна/добрич - прочетете, описал е действителността на 100%
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 07:54:19
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> прав е dival, хубавите парцели с морска панорама
> винаги са си държали цената. особено сега с това
> презастрояване хубавите местенца в близост до
> които няма бетонни чудовища станаха още по-ценни.
> пазар няма, но ако някой чака да паднат подобни
> УПИ до 10к евро декара бая ще има да чака


Че то останаха ли "хубави местенца" с морска панорама? А и да са останали - малко по малко и ще се броят на пръсти. Особено в Добрички регион.

Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 09:34:41
dival и vivic, според вас на какви цени могат да се реализират сделки с ниви на първа, максимум втора линия до морето, при положение, че е неразработен все още района (Шкорпиловци например).
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 09:49:27
за Шкорпиловци не знам с точност , мисля че лято 2008 първа линия (там първа линия е буквално на пясъка ) за парцели в регулация се плащаха около 100-150 , но пак казвам че не съм сигурен защото тази цена я знам от една сделка

general , прав си че почти няма хубави парцели , това не означава че цените ще отидат нагоре или надолу . Спомням си преди време когато нямаше имотен бум - парцелите около Златна рибка и Фиш-Фиш вървяха около 100 $ на квадрат , по време на имотния бум се стигна и да 180 евро . Казвам това заради силното желание на някои -хубавите парцели да са по 10 евро . За цени няма да споря .....
Колкото до област Добрич - Гарантирам че през тази и следващата година ще е лидер по инвестиции в цяла Бг
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 09:50:20
avatar
Potential_Buyer Написал:
-------------------------------------------------------
> dival и vivic, според вас на какви цени могат да
> се реализират сделки с ниви на първа, максимум
> втора линия до морето, при положение, че е
> неразработен все още района (Шкорпиловци
> например).

Преди последната станция или около Кара бурун.Под пътя или в гората.
И там ниви отдавна няма.Всичко е с ПУП.
*huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход