Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на земята по морето?

Публикувано от NormanFoster 
Re: Цените на земята по морето?
08-12-2008 - 21:36:34
Dival,
това си е направо ръст близо 100%, щом сега е 40 лв./дек.
При 1000 (хиляда) декара си е над средната месечна заплата!
Дал Бог всеки му!
Re: Цените на земята по морето?
08-12-2008 - 21:52:08
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Dival,
> това си е направо ръст близо 100%, щом сега е 40
> лв./дек.
> При 1000 (хиляда) декара си е над средната месечна
> заплата!
> Дал Бог всеки му!


моята пак е ниска - в едно друго землище взеха 55
ама аз и на 40 съм доволен
даваи да смятаме - една панелкав младост = колко 80к евро
160к лева
към 300 дка могат да се купят - е вярно с дебнене и познаване на пазара
300 дка по аиде 40 лв = 12 000 лева годишно или по 1000 лева на месец - стоеики и не правеики нищо не е зле
та така със земите в добрудажа- от близо година разправям ...
парцалев получи ли л.с.?
Re: Цените на земята по морето?
08-12-2008 - 21:56:27
Ами и аз това казвам Дивал, че вие по морето сте върха.......!
Аз тук в София плащам 1000 лв. месечен наем за една мижава кръчма......!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-08 22:02 от partzalev.
Re: Цените на земята по морето?
08-12-2008 - 22:39:32
Ами ...чак пък върха...
Живял съм 6 год в столицата ,знам и попа и кравая , че даже помня и баи Генчо...
Тук не става дума за по-по наи , говоря за това че има много неща в които човек може да се пробва
знам че ще питаш за имотите - ами ако не вървят апартаментите се продават офиси магазини и тн , ако и те не вървят има около морето вили, парцели и др..., ако и там зацикли има зем. земя (и то много)
иначе ако искаш да бачкаш има за всеки по нещо , ако случаино ти закъса бизнеса винаги можеш да вземеш я магазин я кръчмичка на морето и пак ще изкараш пари
Подценява се при нас защото хората си мълчат...никои не ходи да се изхвърля какво колко и как
специално Варна и от части Добрич са си супер ....Варна пак е обявен за наи добър град за живеене.....а на мен ми е 30 мин с кола - не съм казал не съм се преместил
Добрич е по спокоен- добър е за живеене
Албена - 20 мин, Балчик 18 мин, Златни 40мин, Варна 30-35 мин, Каварна -35-40 мин , Кранево 20-25 мин,
Почти всеки има я парцел я вила краи морето , всеки има земя (разбираи рента)
житницата на БГ е тук ,наи много ветрогенератори -пак, фотоволтаични също,
Не хваля раиона , просто казвам че в провинцията може да се живее добре ...а знаеш ли какъв невероятен кеф е през лятото след работа да ти звъннат няколко приятели и да отидете да пиете по бира краи морето ...или просто да се качите на някоя яхта ....и това е в края на работния ден......
През зимата януари и февруари са ръбче.....през другото време е ок
аз за какво се възмущавах на панелките в София че са скъпи .....
ето какво направи мои приятел миналата година - УПИ - шабла 500 кв.м = 20 000 лв.
къща един етаж - чисто нова 116 кв.м към 54-55 хил лева -общо към 75к лева .....
мислеше да живее там само лятото ...но онзи ден го видях....каза че още мята пържоли на барбекюто и ще се прибере евентуално ако има един метър сняг и температури от -20 .....
такъв е живота - по селски или по извън столичен....ама тя София маи сега не е цвете ...бях на скоро ...остави се ...
за наема щях да ти казвам - не се коси ...стига да го избиваш..
за теб лъжа за мен истина - аз съм плащал по 1000 евро на квадрат наем на Златните за сезон ....сметни колко съм изкарвал ......
winking smiley
Re: Цените на земята по морето?
08-12-2008 - 23:08:29
за рентата щях да ти казвам
арендатора е силен...днес като ми плащаха рентата тои беще в офиса -като казвам офис -представи си 4 етажен мастодонт....
и понеже се познаваме лично малко си поговорихме
догодина 55-60(и договор подписахме на тези нива , като го наплюнчихме в евро)
тези дни ще ходя и при другия арендатор - да видим за другите ми земи как са нещата , но доколкото говорихме по телефона ...каза 50....
и понеже има умници които гледат много телевизия сега ще гледам като падне земята да си закупя малко.....
грешката е че много вестници четете за ниска цена на реколтата и тн .....ела да видиш пристанищата ......
когато годината е силна - арендаторите си купуват наи скъпите джипове , когато годината е слаба обаче не продават джиповете си.......

пс - като си помисля че съм купувал земята на такива цени , че рентата ми я изби за три години ...ми става смешно че разбих математическите модели :}
Re: Цените на земята по морето?
10-12-2008 - 21:32:44
dekko , НЯМА ОПРАВИЯ недеи така сега - нии може да сме от село но сме били тук там ...
огромно самочувствие праскаш във форума - аиде да се видим на живо ....
:} :} :}
Re: Цените на земята по морето?
11-12-2008 - 00:46:11
avatar
dekko туй хубавото сам ли го снима, или копи па тури правиш.Щот да пробаме и ний ако можи. *pardon* *pardon* *pardon*
Re: Цените на земята по морето?
11-12-2008 - 01:03:42
avatar
Ако някой има лични впечатления да сподели, за всички ще е интересно.
Ето от мен към дата 03. до 07.12.2008г.

Бяла
Рязко намаляване на строителните работници.
Замразяване на наличните проекти.
Обзор
Строят се 3 /три/ частни малки къщи но се довършват проектите в крайна фаза.
Слухчета за начало на големия проект на руските инвеститори.
Слънчев бряг
Няма го голямото количество камиони.Големите магазини за мебели са унило празни.
по обектите се шматкат пазачи и ел.техници
Приморско
Странно е, но се строи и има живот.
Царево
Също се строи.По слабо но има живот
И само мое мнение
Който е заложил на проект за български купувачи, си свирка и брои пачки. *pardon*
Re: Цените на земята по морето?
18-06-2009 - 20:19:18
кат не изпитваме недостиг на земя, тогава що изпитваме недостиг на манджа?
Re: Цените на земята по морето?
19-06-2009 - 10:43:07
доста е стара темичката, но все пак ще дам и моето мнение: истерията с туризма и ваканционните имоти приключи и може би още дълги години няма да сме свидетели на такава истерия.

Реално погледнато липсват големи инвеститори по черноморието, само тук таме: сещам се за една испанска фирма с почти реализиран проект до Кранево, руски капитали около устието на Камчия (не са започнали да строят до колкото зная), изключвам в случая презастроеното вече Южно Черноморие, където всичко е "на парче".

За мен лично и за мое голямо съжаление, високите цени на ниви и парцели до морето ще останат още дълги години само във въображението на собствениците.

До момента какво се случи например с нивите на юг от Варна: наследниците продадоха (на доста ниски цени в повечето случаи) на спекуланти, които се надяваха да продадат с печалба. Но това са спекуланти, а не инвеститори. Големи инвеститори просто няма. Сега спекулантите пускат обяви за големи масиви, но търсене няма. Някой друг заблуден малък инвеститор и той сега продава, защото иска да се отърве от земята.

Да, като чуе човек "нива до морето", все стотици хиляди евра му се въртят в главата, но за съжаление сега няма кой да ги даде тези евра. Дори и след 5 години мисля, че няма да има промяна. България има имижд на евтина дестинация и толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход