Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на земята по морето?

Публикувано от NormanFoster 
Re: Цените на земята по морето?
06-12-2008 - 22:22:12
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Безмислен спор - нали ти пуснах вила за около 500
> евро на квадрат-просто смятаи

смятах но не ми излиза сметката smiling smiley

> За изглед "отгоре" преди няклко години
> правителството изхарчи по програми няколко милиона
> евро за да заснеме БГ - нарича се аеро-фото
> заснимане...

да сещам се, беше голям зор докато стане, доколкото си спомням беше изискване за членството ни в ЕС.

> освен това има професионални програми освен за
> измерване на разстояне и за сваляне на координати
> и тн , има разбира се и много други фактори които
> не смятам да споделям във форума

разбира се, че има такива програми, но ти си професионалист, аз не съм, но и с гугъл всеки може много лесно да изчисли разстоянието може би не толкова точно колкото ти, но все пак.

> И извини ме gekko, но за да имаш възвращаемост от
> дадена инвестиция се взема освен обекта на
> инвестицията и качествата на инвеститора -тоест
> ако не знаеш как да управляваш самия актив
> грешката не е в него а в теб
> Когато шофираш и извършиш нарушение автомобилът ли
> е виновен или зад кормилното устроиство?????

В нашият модел говорим за очаквания (expected value), ясно е че зависи много от собствените умения, но дори да приемем идеалния вариянт, а именно че си много добър в управлението, пак с подобен тип имот не е сигурно, че ще си на плюс.

> Освен всичко друго не е зле да знаеш ,че много от
> инвеститорите са напълно лишени от емоции и се
> подготвят да работят при падащ пазар

Тук предполагам говориш за големи инвеститори с милиони евро, с цялостна стратегия, пазари и т.н. Аз нямам милиони евро.Аз говорих за малките инвестиции до 250 000 евро във вили/къщи/апартаменти по морето.

> Другото което ме интересува- ти търсиш
> възвращаемост от инвестиция-защо обаче я търсиш на
> морето , след като не е особенно атрактивно????

Защото това е темата на thread-a smiling smiley

> Защо не я потърсиш в балкана???? Знаеш ли че точно
> в момента в Индия е далавера...????

В балкана е още по-малка, за Индия не знам smiling smiley

> А случаино да знаеш какво и как се прави по
> северното черноморие-но не от разкази , а директно
> проекти черно на бяло ????
> Аз в четвъртък бях в една краи морска община на
> среща с кмета , гл архитект, инвеститори и тн

Не не знам, но тук пак става дума за големи инвеститори, аз не съм такъв, аз гледам на нещата от моята камбанария, а именно до 250 000 евро.

> ....Мога да те уверя че догато гледаш гугъл нещата
> се развиват - колкото и на някои да не им се
> иска.....

Несъмненно е така, на мен ми се иска да се развиват, все пак семейството ми живее в България, разбира се, че искам там хората да живеят добре.

> И накрая ми отговори ако днес има криза защо и
> през зимата "бръмчат" за морски имоти .... и ако
> днес паднат морските имоти - колко ще струват
> след 2 години например.....
>

Мисля че кризата е полезна, за да се получи едно отрезвяване на пазара, защото със същото темпо нагоре не можеше да се върви. Просто по едно време кризата щеше да дойде. На пазара на НИ, ще се получи сегментиране, което в момента още не е добре изразено, някои НИ ще поскъпват, други ще поевтинеят. Но цените им малко или много няма да изпреварват с много разтежа на доходите. България ще престане да е спекулативен пазар, и цените ще се вилиаят по-малко от външни играчи.

> пс гроздето е кисело защото е високо !

Кое грозде, това с хотелите, които струват милиони ли? Да така е прав си, но не многото пари които имам не мисля да ги инвестирам в подобни обекти, които ти ми предложи, защото само ще загубя.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-06 22:26 от gekko.
Re: Цените на земята по морето?
06-12-2008 - 22:42:59
дълъг пост , как имаше толкова търпение , кво викаш за фотото било изискване ...хе хе я да отида до другия комп и да си погледам малко ....
на 500 евро на албена ако не ти излиза сметката - никои не може да ти помогне
даваи заедно да смятаме 100кв са 4 стаи + кухня и тн за 100 кв. по 500 евро =50к евро нали? или грубо 100к лева ...
ако намаш изобщо вила ...само пацела там е към 100 на квадрат ...така че 500 кв.м е горе долу там парцел
така че избии 50к лева , събори вилата , продаи материалите на старо , ще ти остане парцела (с проект) нали е имало вила ...продаи и парцела
по моите сметки за около 8 години се избива всичко, а иначе за 4 - през които 4 хем печелиш от наем хем парцела после може да е и по скъп
задкормилното устроиство -запомни
и ако учиш икономика , запиши задочно -комбинаторика smoking smiley
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 10:08:10
gekko,

Ако те интерисуват "малките инвестиции до 250 000 евро" защо не купиш парцела на "NormanFoster" ?

- явно човека е на зор и ще го даде изгодно :g:
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 11:28:32
avatar
Защото проекта на сър Норман Фостер, никога няма да види бял свят, а от там и парцелът на форумния Фостър, ще е трудно продаваем и цената няма да се качва.
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 11:56:05
искаш ли в каварна -готов проект за сграда на 4 етажа рзп 1666кв.м , ток, вода, газ , паркинг , асфалт , уникална морска панорама , в момента има изкоп,
за изкопа са платени 18х евро, за проекта 30к, за разрешителното за строеж 5к
целия проект се продава за 250к - дерзаи :}
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 12:14:36
А ти как реши че "проекта на сър Норман Фостер, никога няма да види бял свят" ???

От Това че е спрян 100% ли следва че никога няма да се осъществи ?

Нали ти писах по-горе че прекалено си вярваш ?!?!?!...

А искаш ли АЗ да ти предложа УПИ-та до "Проекти" които виждат бял свят и са или изградени или се изграждат в момента ?

- но се сещай за това коети ти писа Dival - гроздето е кисело когато е високо smoking smiley
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 12:31:41
avatar
Благодаря Ви, но на фона на тепърва започващата в България криза, мисля да не си вкарвам парите тук. В момента най-изгодно е на депозити в лева, а след НГ, като започне тренда нагоре в САЩ, ще си купя S&P500 или някои от фондовете на Голдман Сакс. В България е прекалено рисково, изпуснах момента, преди 2-3 години.
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 12:34:17
gekko,

може и да си прав, но има и един друг момент - ако проектът на сър Норман Фостър не бъде реализиран, огромният и красив плаж Кара Дере остава за теб.


ttodorov,

прав си - ще го дам изгодно, инвестирайте хора при мен! *beer*

На въпросът ти верно ли съм дал 10 евро за нива - верно! При това преди две години. Но трябва да се има предвид, че не съм го купувал с цел препродажба. Исках да намеря парче земя в красива и небетонирана местност и да развия малък бизнес: 5-6 еднофамилни къщички или по-скоро бунгала, прилично кръчме, конна базичка с 3-4 коня, няколко сърфа, няколко байка, една издънена гемийка за въдичарите... Затова и търсих място, където аз самия бих живял, където ще може да организирам еднодневни или двудневни походчета с коне из гори а не между хотели, където на плажа няма дискотеки.

Обикалях около месец, ходих на хиляда огледа - едвам намерих две или три свестни парцелчета в регулация, които да ми харесват за това, което искам да правя. Всичките бяха на цени 50-100 евро на квадрат. Започнах да се оглеждам за нива с идея да й променя статута, имаше оферти на по 4-7 евро но не ми харесваха като местоположение и т.н.
Накрая тази нива на 10 евро с перспектива с упи-то да ми излезе към 12 ми се стори добър вариант, още повече, че и мястото беше повече от перфектно за една такава малка еко-приключенска базичка. Единственото друго място, което ми влезна под кожата, бяха едни 5 декара на Камчия с една страна на реката, втора на асфалтов път, трета граничеща с упи, 50 евро/квадрат. *stop*

Та така, тогава като го взех нивето все още не се беше чуло за проекта на Фостър, и аз пак си мисля както казах и по-горе, че и без този проект си има плюсове - мястото остава привлекателно с това, че е неразработено.

А пък аз от тогава промених малко личните планове, така че някой ако иска сега добра инвестиция - да го взима, ако не - може пък и аз да реализирам печалба след няколко години изчакване. *huh*
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 12:42:56
Mom4eta, kolko nai evtino moga da zi zema ureguliran parcel na moreto *black eye*
Re: Цените на земята по морето?
07-12-2008 - 12:49:26
avatar
@NormanFoster всичко това е много хубаво, аз бих купил НИ единствено с цел спекула и препродажба, не живея и не мисля да живея в България, още повече, след като завърша образованието си. Може би наистина е най-добре да изчакаш ако няма купувачи в момента. Ако все пак проекта на Сър архитекта се реализира, ще направиш доста добра сделка. Но в билзко бъдеще поне аз не виждам, как ще се финансира този проект. Аз не искам да ставам хорелиер, това да се занимаваш с малоумници по цял ден и да си падар не е работа за мен, просто мисля, че имам доста по голям потенциял, ще видя дали и пазарът мисли същото smiling smiley При теб въпроса е дали можеш да чакаш, дали не ти виси банка на главата. Лично аз чувам доста лоши прогнози за ситуацията в БГ, особено този дисбаланс с лихвите в страната сравнени с еврозоната (все пак сме в валутен борд) е доста обезпокоителен. Това показва, че пазара е доста нестъбилен и не е в оптимум, и ще има доста движение и драматизъм близката година година и половина. А според мен това се дължи на големите очаквания, за развитие на пазара за НИ, защото в БГ само това движеше БВП последните години, разбира се и банковият сектор, но партито скоро ще свърши. Много ми е интересно какво ще се случи, тепърва ще гледаме.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-07 12:51 от gekko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход