Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)

Публикувано от Чимиджимичамиджоми 
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
08-09-2008 - 16:52:20
Добре де, дори да си права, това променя ли нещата по принцип. Според твойта логика би трябрвало да разглеждаме кварталите улица по улица. Не дай боже да зачекнем Симеон.

Виж, Гео Милев съм го попропуснал. Добър квартал (все още). Има потенциал. Бих го сложил към групата Изток, Лозенец.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
08-09-2008 - 19:50:30
Ами по принцип и аз смятам, че практиката на зелено в досегашния й вид и тенденцията да се обявяват и общи части в квадратурата ще почнат да отмират. Но споделям мнението на ДжониРотън, че ще е за сметка на увеличение на цената - тоест, ще има обявена по-висока от сегашната цена, но тя ще е за чистата квадратура, тоест, на практика е задържане на цената.

В нашия пример - това в Лозенец до Кемпински ще бъде обявено на 3000 е/кв, но върху чистата площ, което е равно на 2400, но върху брутната.

За кварталите - да - и по улици може smiling smiley Само погледни Раковска и ще видиш как от единия до ругия й край ще имаш жилища с по 30-40 % разлики при равни други условия. За Симеон да не говорим smiling smiley

Иначе аз изобщо не смятам да подценявам нито Хаджи Димитър, нито Западен Парк, нито Сухата река - и на трите места си има предимства, има и недостатъци, но пък са за хора с по-скромни възможности.

Дружба има многократно по-добра връзка с центъра от Младост, например, особено 3 и 4.

Иначе ти къде си видял в Дружба или в Младост "старо строителство (тухла) след 1970г - ?700 - ?800 на кв.м. ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ" smiling smiley, та им даваш прогнозни цени? Ако има нещо такова, то е нищожна част от фонда там, а на пазара го няма изобщо.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 02:07:05
Здравей Чими,
Аз също като теб се занимавам с търговия и разбирам от складове и магазини, от жилищни
имоти малък опит(кой ли го няма), както и ремонти.....
И аз като теб разчистих жилищните имоти, с изключение на този, в който живеем. И пак
като теб -повече инстинктивно.
И до тук с приликите.

Ти казваш, че нивата ще стигнат до 1000евро. Според мен, много бързо ще ги подминат.
Ще се аргументирам точно с психологията на купувача.
Как се обяснява на купувач, че този кв.м. е по-голям от предишния кв.м., който пък е бил
0,7-0,75-0,8 от сегашния кв.м.?smiling smiley
Представям си погледа му, минаващ през продавача, мислейки си:"те още ще паднат".

Като търговец си "чистил" стока с разпродажби. Опашки едва ли е имало. Клиентите влизат, оглеждат и ако си харесат нещо, често отлагат за утре -има време. Може и да не се върнат -друг акъл им дошъл. Обаче, ако съумееш да създадеш мълва, слух, че е на изчерпване или нещо подобно -резултата е друг.
В складовете продаваш пък на едро. Там ти поръчват стока, доставяш я и след това даже
не я поглеждат. Един, обаче ако купи и другите се "зарибяват".

Имам и туристическа агенция -пакети, самолетни билети.
Влиза X и пита колко струва билет до Берлин. Влиза се в системата, казва му се най-ниската възможна цена, както и, че има само две места. Тръгва си. Пак идва, само че местата на тази цена са вече заети. Предлага му се друга дата. Тръгва си. Пак се връща.....
Влиза Y, който е наясно какво точно иска и прави веднага резервация.

Аналогично поведение очаквам при имотите. Каква част ще бъдат клиентите X и каква Y. Преобладаващите ще бъдат X, още повече, че като се върне за пореден път
цената ще е по-ниска от предишния.

Това за психологията. Като се прибави и предстоящата криза, определено смятам, че Куку е оптимист, поне за определен период. Надявам се, да е кратък. Надявам се да греша.
Пък и топ локейшън не е константна величина и е обтекаема, като понятие.smiling smiley

П.С. А защо не включваш цените на магазини, складове? Според мен, те също имат дял
в имотния пазар, който заедно с борсата са едни от определящите фактори за икономическото състояние и очаквания.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-09 02:36 от Muza.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 02:14:01
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------
> MUZA, много ми харесаха снимките , изпращам ти и
> аз една
> milkoval
> 07;ov@hotma&
> #105;l.com
>
>
>
> Редактирано 7 пъти, последният път 09/08/08
> 10:03AM от милко вълков.

smiling smiley
Благодаря ти.

Виждам, че си редактирал 7 пъти. Дано пак не си изтрил поста си. Един само успях да прочета. Другите пак били, разбирам, интересни, ама....съм изтървала.smiling smiley
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 05:05:50
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Виждам, че си редактирал 7 пъти. Дано пак не си
> изтрил поста си. Един само успях да прочета.
> Другите пак били, разбирам, интересни, ама....съм
> изтървала.
Бях написал нещо за развитието на имотният пазар в България ,но някои неща не бяха в унисон с представите на модераторите... . Изпращам ти една снимка на православна българска икона






Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-09-09 06:05 от милко вълков.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 09:00:41
Пак благодаря.

Аз мислех, че си от школата на Барбарон.....smiling smiley

А пък модераторите трият и собствените си писания...

И защо така правят - не знам.smiling smiley
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 09:12:24
Muza написа: П.С. А защо не включваш цените на магазини, складове? Според мен, те също имат дял
в имотния пазар, който заедно с борсата са едни от определящите фактори за икономическото състояние и очаквания.



Muza, имам си в къщи една бутилка Courvoisier 1936г и съм съгласен да я споделя с човека, който ми създаде някаква стройна ценова система на търговските площи в София!!!
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 09:21:57
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > И аз като теб разчистих жилищните имоти, с
> > изключение на този, в който живеем. И пак
> > като теб -повече инстинктивно.
> > И до тук с приликите.
>
> Интересно решение.

Нали?smiling smiley
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 09:24:58
Чими, рискуваш да си го пиеш сам...smiling smiley Заради стрийната система.
И пак въпрос: защо се спираш само на София. Все пак тя не е България.smiling smiley
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
09-09-2008 - 09:25:58
Имам и туристическа агенция -пакети, самолетни билети.
Влиза X и пита колко струва билет до Берлин. Влиза се в системата, казва му се най-ниската възможна цена, както и, че има само две места. Тръгва си. Пак идва, само че местата на тази цена са вече заети. Предлага му се друга дата. Тръгва си. Пак се връща.....
Влиза Y, който е наясно какво точно иска и прави веднага резервация.
range"> е скоро ще се появи в по-масов вариант и клиента Z които въобще не ползва туриситически агенции, а сам влиза в сайтовета на агрегаторите и си намира най- добрата цена и на полет и на хотел- аз ходих до Венеция в 5 звезден хотел за 4 дни само за 396 евро на човек със самолет и мога да те уверя че това беше супер цена за това което получих :} :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход