Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)

Публикувано от андрешко 
Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:07:42
Идат ли офертните цени в USD ???????????
какво ги чака купувачите в ЕВРА ???
Има ли кой да им го каже ????
-----------
айде разбирачите / алтруисти / бакали................помагайте на БГейците да им светне що им гласи пазара на Недв. Имоти наред със "сривовете" ???
ДАЛИ по ДЪЛГОПАМЕТНИТЕ помнят кога се смени валутата за покупко/продажби от ДОЛАРИ в ЕВРА , дали помнят ЗАЩО , дали се сещат , че това,което СЕГА струва 100 000 ЕВРА след Нова година ще струва 140 000 ЕВРА , дали знаят,че Долара качи САМО за ЕДИН МЕСЕЦ 10 % -демек ЕВРАТА им се ОБЕЗЦЕНИХА с 10 % , дали знаят ,че който НЕ Е купил започва да ГУБИ ЗДРАВО ???
Айдеееее , мислетеееее ,ВРЕМЕТО Е ПАРИ !!! spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:17:13
на теб ти е простено-ти си "майстор" - въпросът ми е към разбирачите (демек,кастата на по-простите)
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:17:31
АЗ мисля ,че цените ще бъдат във виетнамски донги.. :} :}
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:18:36
при Барбарон -вие сте си лика-прилика spinning smiley sticking its tongue out
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:21:30
Ако искаш сериозен отговор е на..-Цените ще са в евра..,но покачването на долара е знак и повод да се мисли..
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 18:24:47
в другия форум разбирачите са прочели темата 40 пъти и никой не смее да отговаря-в този вие двамата сте най........ spinning smiley sticking its tongue out
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
22-08-2008 - 21:01:18
Не съм писал отдавна тук защото взе да става скучно (лято е и хората са по къра), та и аз да направя един малък анализ на темата от средна полезност. Та защо евро а не долар или обратното, нека да си спомним деведесете години на миналия век - златен стандарт - недвижимостта в долари а колите (основно идващи от Германия и Австрия тогава) естественно в немски марки. Долара се извисява в началото на новия век ( за съжаление тогава брокерите ходеха под масата исправени проспивайки "златния век на България) и даже търговците на коли (джамбазите, май това беше точната дума) започват да оферират в долари и охотно приемат такъв модел пари а после следва дългият път към Титаник за долара ( бъдещото пристанище за Lehman Brothers). Е и какво искате, и най заклетите фенове на долара бяха принудени макар и с отвращение да мачкат по джобовете си неудобните, кичозни и неформатни европейски купони. какво да говорим за хората - цели държави извървяха този трънлив път надолу. Да спомена само за нашите братя по съдба от Литва. Те в началото имаха неблагоразумието да привържат местната си пара Лит към долара в условията на валутен борд а после като видяха какво става бяха принудени да се извъртят към еврото. Каква немерена, далновиндост е проявил финансистът Костов, трябва да се признае или от друга страна пропуснати ползи от една транзакция от литовски тип за следващите правителства, както искате го наречете - "в результате имеем что имеем" извинете ме за русизма ама не знам как по-точно да го кажа на български.
Това малко като четиво за развлечение аз лично бих се радвал да видя отново цени на недвижимост в долари, защо ли това е дълга тема някой друг път ще я коментирам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-22 21:11 от Ivel.
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
23-08-2008 - 01:47:21
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Панелен апартамент 80 квадрата примерно (и ако е
> по ~1200 ?) - 150 000 $!

potresavasto

[idx.mlspin.com]

pak $150,000

p.s. tova poveche prilicha na sofiiska panelka

[idx.mlspin.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-23 02:01 от nickhristov.
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
23-08-2008 - 09:56:37
ДОЛАРЪТ СЕ ЗАВРЪЩА !
предстои поскъпване на ДОЛАРА-собствениците
на имоти вече се ориентират
към продажни цени в Долари!
само за последния месец еврото се е
сринало с 12 %.
-------
така беше до 2004 год-всичко се повтаря
Re: Иде ли....но не баба Илиица - а офертни цени в USD ($)
23-08-2008 - 12:05:38
четири причини това да НЕ се случи:

1. БГ е член (поне за сега) на ЕС в случай, че ви е убягнало. "мисленето" (където го има) е в Евро - това в чисто психологически аспект

2. БГ е кандидат за еврозоната и приемане на еврото като официална валута е въпрос на доста време, но засега изглежда необратимо

3. целият НИ пазар ще загуби от несигурноста (заради постоянните изменения в обменния курс), която потенциално превалутиране в $ ще създаде.

4. Износът към САЩ и съответно доларовата маса, която влиза в БГ е маргинална. съответно не може да се очаква тази маса да е достатъчна и определяща за подмяна на инвестиционня ресурс.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход