Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 03:34:58
Dival,
Не вярвам да не знаеш английски, щом си намерил този клип.
С две думи: Говори се за ефективната несъстоятелност на Американските банки.
Затова и ги рефинансираха спешно вчера. Дали е достатъчно?-не знам....
Да, но в други линкове , се казва сащото и за английските , австрийските и Швейцарските банки.
Най-засегната от финансовата криза след УСА е Швейцария. Тя даржи 1/3 от депозитите на целия свят. Банките представляват голям % v (GDP) Gross Domestic Product.
Общо взето картината не е никак добра. Не знам дали не трябва да си държим парите в буркани ?...
А може и валутите в цял свят да девалвират една сутрин и да се събудим с 1/10 от спестяванията си.....Дано не се случва !

:cry:
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 03:40:01
avatar
Аз затова си купувам стокс в момента. Според мен са подценени.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 03:58:33
gekko,
Прав си !
Не съм мислила , че 3 стокс на Женерал Моторс са колкото един МкДоналдс сандвич.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 04:02:56
avatar
Е точно на дженерал мотърс, не бих ти препоръчал, но МакДоналдс имат доста добра печалба за миналата година и според мен са добра компания, просто тинейджърите си го обичат. Има много добри компании които са много подценени. Ще видим кой крив кой прав след време.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 08:07:10
Длъжник избра смъртта, акцентира „Труд"

Строителен предприемач избра смъртта пред живота с дългове и се застреля в мерцедес на паркинга пред една софийска банка.

Изстрелът, убил 42-годишния Борис Йорданов, проехтял в 11,40 ч. Мъжът захапал пистолета и натиснал спусъка.

"Боби беше мъж канара - разказа негов приятел. - Трудеше се от сутрин до вечер, строеше. Негова работа са 5 красиви кооперации в София и в Приморско. За да строи обаче беше взел кредити. Дължеше на хора и банки стотици хиляди левове. А продажбата на апартаментите замръзна, откакто се чу за световната финансова криза."

Йорданов имал среща пред банката вчера с кредитори, съобщиха криминалисти. Според тях самоубиецът е първата у нас жертва на кризата.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 08:32:40
ибаси мамата....

Преди няколко дни един инвеститор с който съм работил ми каза че нямал пари за ядене....... и че главницата по лизинга на мерцедеса му вече е повече от самия мерцедес.... !
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 08:53:54
avatar
Лакомо дупе - кръв сере.
Който не е мислил с главата си, се лишава от нея в кризи като днешната.
Това е тъжната истина, лавината тепърва тръгва по склона на пишман предприемачите.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 08:57:12
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Лакомо дупе - кръв сере.
> Който не е мислил с главата си, се лишава от нея в
> кризи като днешната.
> Това е тъжната истина, лавината тепърва тръгва по
> склона на пишман предприемачите.


Абе тъпанар безроден, това е човешки живот а не прогнози и кризи.
Тъпанар или не
13-02-2009 - 09:23:28
avatar
Определенията ти към мен, не могат да ме засегнат, все още не си заслужил да се влияя от мнението ти.

Главата не служи само като балансьор на равновесието, а и да се мисли с нея.
Нещо , което мнозина в последните години са счели за ненужно, за да се стигне до подобни новини.

Тоя клет човечец някой насила да го е карал да строи на юруш и да затъва в дългове ?
Къде е бил разумът му тогава ?!

Просто в момента са в сила изначалните правила на еволюцията - неспособните отпадат.
Re: Преглед на печата
13-02-2009 - 09:33:27
avatar
Спокойно бе хора, това е нещо нормално в Германия преди 2 месеца се самоуби един милиардер (!!!) и далеч не беше фаллирал напълно, хвърлил се пред влака човека. 1987 са се самоубивали банкери, хвърляли са се от офисите си, преди това по време на великата депресия е било още по страшно, имало е много много самоубийства. В Германия по време на хиперинфлацията също са се самоубивали маса хора. Нищо ново под слънцето, ама вие като не сте чели книги и за вас това е нещо ново. В ЕС (трябва да се въведе рано или късно и в БГ, задължително условие на ЕС е) има така наречения частен фалит, където колкото и дългове да имаш след 6 години излизаш чист и почваш на ново. Има много примери за милионери фалирали и после станали отново такива, човек не трябва да се предава, каквото и да се случва. А въпросния е станал жертва на собствената си алчност и глупост и на медийните и брокерски бълвочи, които ни заливаха няколко години и също и на алчността на баките. Как разбрахте, че е строител? Вчера някъде четох, че междуфирмената задлъжнялост в строителството има чудовищни размери, въпрос на време е да се почнат масови фалити, а може би и нови самоубийства. Банките според мен за сега изчакват да ги обявяват публично и протакат във времето тези фалити, защото като почнат ще трябва да отпишат доста парички и се почва със загубите, също така ще станат горди собственици на кутийки, недовършени строежи, дупки, определен брой мерцедеси, кайени, бмв-та аудита и др.

Шоуто започва, това е начина в БГ да се научите да правите бизнес, по трудния начин.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-13 09:39 от gekko.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.