Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще паднат ли цените на имотите?

Публикувано от nikolase 
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 19:56:28
Към края на май Адванс Терафонд притежава земи за 97,6 млн. лв.
16.06.2008 11:50 ( 6A6 / ATERA )



Дружеството инвестира предимно в най-плодородните земеделски земи – 99% са с категория от 1 до 6 (от общо 10, като 1 категория е най-плодородната земя) в райони, където има най-добре развити арендни отношения.

Към края на мaй 2008 г. Адванс Терафонд АДСИЦ притежава 233 000 дка земеделска земя. Средната цена на придобиване за месец май е 349 лв./дка., а средната цена на портфейла от земеделски земи на дружеството с всички разходи е 222 лв.

Към 31 май 2008 г. постъпленията от наем и аренда за стопанската 2006-2007 година са в размер на 682 600 лв.

Средният размер на арендното/наемното плащане е 14 лв/дка, а общата сума за получаване от аренди и наеми е 1 950 000 лв.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

така-сега да видиме-средна цена на закупената земя-222лева на декър и това със разходите по покупката.реално са я купували под 200 лева.
средна цена по днешни цени-350 лева.забележи-тва е цената,на която на тях им се иска да бъде.на база на тази цена са регистрирали 213% одит печалба,което е няково ново за световната икономика и борсов бизнес наименование.
по скоро могат да го нарекат евалюация,но печалба?
се едно аз да си купя апартамент за 100 000 евро и на другия ден да кажа,че съм на печалба 40 000,защото в имоти.нет апартамент като моя се продава за 140 000евро.

та дори и с въображението си хората казват,че земята им струва 350 лева на декър,което ме съмнява.
но къде са твойте 1000 лева на декър,дето твърдеше,че има сделки?

сега продължаваме-среден наем-14 лева за декър.къде са твоите 50 лева за декър?
тва е 3,5 пъти по скъп от този на фонда?
нали не искаш да ми кажеш,че земята в добрич е най добрата в света и дава реколта на декър,колкото 3,5 декъра от земята на фонда?забележи-земята на фонда е предимно първокласна!!!!!!!!!!!твойта в добрич трябва да е свръх супер мега луксозна,за да дава някой наем,който е равностоен на 3,5 декъра първокласна земя на фонда.
писна ми вече да се правиш на големия хитрец и почвам да се държа с теб неуванение.то не че някога съм те уважавал,но смятам открито да го показвам от сега нататък.
едно доказателство не си дал-само лъжеш.аз се скъсах да ти давам доказателства.

ти пич си едно гаменче,което си мисли,че в сайт за имоти можеш да дирижираш цените в добрич и че всички утре ще дойдат да ползват твойте услуги.
не само нищо не правиш,ами сам си биеш шамари,защото трърденията са ти меко казано смешни.
един съвет от мен-не си давай данните и кой си, в сайт,който използваш да се правиш на палячо.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 19:58:53
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Гаранция -Франция
>
> Аз купих три такива имота -излязоха на търг.
>
>
> За брокерите, наистина, нямам представа, но едва
> ли ги предлагат непременно само на свои хора.

Брокерите нямат причина да ги предлагат на "свои" хора! Първо, защото собствениците на добрия имот, го предлагат на няколко места с различни- все по-високи цени. За да изкарат максимална печалба. И второ, защото "свой" човек в нашата работа означава клиент, с когото правиш поредица от сделки. А това се случва само ако всяка следваща е на по- нисък комисион.
Чета писанията и ме избива на веселба. Май всички, които се възмущават от балонирането на НИ просто не са посмели да участват когато му е било времето. Ако Асен,например, беше купил през 2006г. и продал през 2007г., щеше да си изкара солидна печалба.
Приказките, че тогава земята била скъпа и от рента нищо не можеш да спечелиш, означава само едно- запазил е веруюто "Ден година храни" ! А там, дето се е посадил, нещата не стоят така.
Ще излезе вярно и това, че след 2002г. все по- малка е възможността емигрантите да съберат достатъчно пари, че да си купят нещо тук. Не могат да преглътнат факта, че в очите на "загубеняците", останали в България, не са вече Крезовци. Затова и вещаят закриване на държавата.
smoking smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 19:59:51
здрасти НА... значи не мога по разбираеми причини да изнеса пълни данни , но горе долу нещата бяха така , гадна стопанска година -миналата говоря , обаче парите от еврофондовете и ги дадоха както си беше запланувано....да сега ги спряха , но първи транш го пуснаха, от там се получи и разликата която асен не може да си обясни, освен това миналата година рентите бяха диапазон 25-40....сега вече са 50 и то авансово , аз пуснах телефони на които може всеки да звънне и да попита...реколтата тази година е невероятно силна(ще я изкарат навън мисля) а полетат са третирани с много препарати за да стават културите , освен това има оран и др. обработки и арендаторите не могат да си позволят да загубят например 10 души с по 1000 декара само защото конкуренцията дава с 5 лева повече рента , а тези декари така или иначе са обработени
това е картина от добруджа ...зная че на други места не е така
но в добруджа земята освен за посеви става и други неща така че ....
ето ви пример ...чист късмет е ако решите да правите ветрогенераторен парк и си намерите подходяща земя за около 2000 лева на декар...имам и още инфо но....
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 19:59:55
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
>> Сега и ако Julius пуснеше филмче....

Недей, съвсем ще се отклоним, току виж сме се класирали на фестивал за късометражен филм cool smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:09:44
na Написал:
-------------------------------------------------------
> лично според мене цената на рентата от зем. земя
> се определя от цената на реколтата; за разлика от
> друг тип НИ (които се влияят от цената на имота)
> Дивал, според тебе ако цената на зем. земя скача,
> какви са ти очакванията за рентата?
> аз лично не претендирам за компетентност по
> отношение на зем. земя, но поне малко следя
> фючърсите и знам,че за последната година скочиха
> много (затова са ти дали 50лв)
> обаче това се дължеше на необикновени
> обстоятелства, като суша, наводнения, цени на
> петрол; и нямаш гаранции, че дръгата година няма
> да паднат цените по борсите
-------------------------------------------------------------------

нищо не са му дали на Дивал-от мечтателите е.
зърнените култури скачат здраво.сега и след наводненията в айова,която е най големия производител на царевица в сащ,още повече скочи и удари ол тайм хай.

обаче,На,не забравяй,че на бг фермера няма да му се даде тази цена-системата е порочна-ще изкупят продукцията на минимална цена и после с квоти,раздадени на свои хора ще я продават на световния маркет.

миналата година житото пак беше рекордни нива,спрямо предишни.фермерите бяха ограбени,чрез същата врътка.
за да има шанс земята да скочи,трябва печалбата да остава в произодителите,както е в цивилизацията.сега остава в единици хора и този ресурс не се връща като инвестиция там,а отива главно в австрия winking smiley


Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:12:25
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >> Сега и ако Julius пуснеше филмче....
>
> Недей, съвсем ще се отклоним, току виж сме се
> класирали на фестивал за късометражен филм



smiling smiley

ИЗВАДКА ОТ АРХИВИТЕ за неделно разпускане.
smiling smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:13:01
асене пак си в междучасие и пак вадиш данни от 2002 година
благодаря ти че мислиш че съм палячо , аз знам кои съм и не ме срам да си дам данните , а които работи с фирми като моята знае за какво става въпрос....а след акто главните архитекти на добрич, балчик , шабла , каварна работят точно с моята а не с някоя друга фирма е достатъчно показателно ..но стига
така или иначе това с което се занимавам по никакъв начин не е свързано с цените на земята , аз просто ти казах реалноста в момента тук и сега, ако асене този фонд продава земя спецялно в добруджа на 350 лева обади ми спешно , колкото декари има фонда ще бъдат изкупени до 24 часа и платени в брои веднага , а ако уредиш сделката получаваш комисион ..
тъпо
е приятелю
пак ти казвам обади се -телефони ти оставих ...питаи сигурно и купуват земя ....просто попитаи и пак ела с данни от 2002
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:16:01
ако ти докажа,че не са данни от 2002 година,че признаеш ли,че си мечтател ?
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:31:21
асене галон бензин в момента в америка струва 1 долар.....
ще кажеш да струвал е някога
по същия начин и аз ти казвам, някога много отдавна е имало земя по 200-300лева , но не и сега ....ти искаш да пренебрегна това което виждам с очите си и да ти кажа друго ...аз ти казвам това което е в момента това е .....изобщо не ме интересува дали 5 лева или 5000 лева разбираш ли , но навлизаш в материя която наи малко ти е чужда и толкова убедително спориш че в един момент направо би си повярвал и сам...не желая линкове като доказателства ...просто ела и виж останалото е история
коментираи малко защо в софия или варна дори нивите-чисто земеделски са евра на квадратен метър, а не левове на декър
абсолютно не си прав и го знаеш...изобщо не спорим дали е реална цена ниска или висока , казвам ти че в момента цитираните от теб цени ги няма в добруджа , ако намериш такива цени даваи ги бързо и спешно веднага намирам хората изкупуват ги на момента и плащат в брои ...аиде звънкаи на фонда и да правим работа
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:40:19
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------


> обаче,На,не забравяй,че на бг фермера няма да му
> се даде тази цена-системата е порочна-ще изкупят
> продукцията на минимална цена и после с
> квоти,раздадени на свои хора ще я продават на
> световния маркет.
>
> миналата година житото пак беше рекордни
> нива,спрямо предишни.фермерите бяха ограбени,чрез
> същата врътка.
> за да има шанс земята да скочи,трябва печалбата
> да остава в произодителите,както е в
> цивилизацията.сега остава в единици хора и този
> ресурс не се връща като инвестиция там,а отива
> главно в австрия

Говориш врели- некипели! Кои са тия, на които "българския фермер" ще си подари реколтата? Имаш ли въобще понятие кой се занимава със зърнен бизнес тук? Или живееш с мисълта, че това е дядо Гуди от Чукурово?
Ех, Асене, почна да се излагаш повече и от Куку!
Миналата година, фермерите демонстрираха, че са загубили почти цялата си реколта. И искаха извънредни субсидии. Хора като Дивал, които са по- навътре в материята, са по- наясно какво от обявеното като загуба е истина. И подсказаха, но нали ти си експерт по всичко- нямаш нужда от вътрешна информация. :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход