Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще паднат ли цените на имотите?

Публикувано от nikolase 
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:21:42
status Написал:
-------------------------------------------------------
>Само демографскиоя
> срив сам по себе си е достатъчен за да оцениш
> подобаващо живота и стандарта на народа си / ако
> си българка и това те вълнува/

Какви са тези приказки Статус - важното е музиката да свири и да подскачаме боцнали по една камелийка зад ухо.
Сега сериозно - и друг път сме го преживявали този срив - преди около 600 години...
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:38:57
Съгласен съм с Камелия на 100 %,закъснелите само вият ,че имало балони,но ако не запретнат ръкави скоро ще е съвсем късно
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:49:55
виж тук

тогава са били османлиите а сега кой ли ще иска да се настани тук ?
попаднах на горното съобщение случайно... и много се зачудих ?
за кого ли ще бъдат горните жилища или следва ново еврейско заселване на "новоосвобождаваща се територия"
Все пак българия е хубава страна за живеене ! и с много услужливи политици ! и някои от тях са от същото племе !
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:57:36
Асене,в грешка си.Я го виш този Николасе какъв екземпляр е eye popping smiley По-нахъсен и злобен е от всичките брокери,които са писали тук взети накуп.Естествено аргументи и смислени изказвания липсват,но това сигурно се дължи на факта,че друго не може и му се ще още дълги годинки да практикува тази така престижна професия. winking smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:57:57
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------
> лошо камелия лошо ,май мислиш с напуканите си от
> огледи пети !

> Ако с тази тема злорадстваш значи си не наясно ,че
> един от факторите за тежката демографска криза у
> нас са и цените на НИ . В съседсво до мен живеят
> семейства ,чийто деца по на 18-19 год се изнесоха
> по америка и европа за да припечелят за жилища
> 2001-2002 год. Балонът на имотите обаче все още ги
> държи навън и може и да не се върнат - що да
> купуват тук като "там" цените са същите ,че и
> по-ниски и е по уредено.Ако не беше алчността и
> безумието на нашенските строители ,брокери и пр.
> печалбари, много от тези младежи вече щяха да са
> се върнали ,купили жилища ,задомили се и правещи
> деца . Неслучайно има огромно количество
> непродадено строителство и празни-без наематели
> жилища.
> Тези простотии и дисбаланс при НИ даже и
> "тъпите" комунисти преди 1990 не го допуснаха
> .Наистина е жалко ,че прираста от близо 2 млн. за
> 45 год. "демокрацията " го стопи само за 17
> години .
> И спри драга да пееш "одата на радостта от битието
> си"- огледай се и размисли .Само демографскиоя
> срив сам по себе си е достатъчен за да оцениш
> подобаващо живота и стандарта на народа си / ако
> си българка и това те вълнува/


Когато няма аргументи, има лични нападки! Нищо ново под слънцето..... :}
С темата аз не злорадствам, за разлика от хората навън, които изпадат в истински възторг от възможността България да се затрие.
И тъй като, явно не осъзнаваш, че с примера си подкрепяш точно това, което казвам, ще ти поясня. До 2002г. България беше аборигентската държава за всички,изскочили навън. Това, което получаваха, дори за миенето на чинии, ги правеше наистина Крезовци, на фона на всичко тук. Защото след големия крах тръгнахме от 3$ заплата. През 2000г. средната заплата беше 114$. От там нататък нещата се промениха- пак сме на последно място по заплати в ЕС, но процентно, се вдигнаха толкова, че това, което емигрантите заработват навън, вече няма същата стойност.
А за децата, дето алчността на строители и брокери пречела да се върнат- ще ме разплачеш!
Точно по това време, по което са заминали, се отпушиха кредитите. И хиляди хора теглиха кредит и си купиха. За да живеят, не " за инвестиция". Само че, за да го направиш, трябват гащи..........и бачкане. Да не би навън да бият, който не иска да взима жилище? Има хора, които не могат да издържат тук и бягат на подредено.Има други, които намират смисъл да се борят тук и да тикат напред.
Не пея никаква ода, но и не рева като вдовица............за............
Гледам стандарта на "народа" си, защото съм част от него. И тъй като много добре помня какво беше след 1990 и през 1997,и след това, отчитам разликата. Дори и тази,че през онези години да видиш бременна,или с бебешка количка на три дни веднаж, се отбелязваше като събитие. Можеш да провериш и сравниш раждаемостта за 1997 и за 2007г. Нищо, че прираста ни е отрицателен.
Много ти се иска, не знам по каква причина, всички да са зле, всички да са обезсърчени и всички да изпукат.
"Тъпите комунисти" не даваха да има мнение, различно от тяхното. Ти- също!
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:04:25
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,в грешка си.Я го виш този Николасе какъв
> екземпляр е По-нахъсен и злобен е от всичките
> брокери,които са писали тук взети накуп.Естествено
> аргументи и смислени изказвания липсват,но това
> сигурно се дължи на факта,че друго не може и му се
> ще още дълги годинки да практикува тази така
> престижна професия.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
ооо,аз Николасе го знам кой е .обаче се правя на приятно разсеян :]
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:25:48
Прилича ми малко на Компаса,но незнам...ти ще кажеш.А сега малко информация първа ръка по темата,която мисля че ще те зарадва.Мои познати(строителна компамия),които вече завършват комплекс от затворен тип в нелош за бг разбиранията квартал(не на луната като другите)още преди два три месеца ми предлагаха апартамент на цена от 850 евро,като бързам да уточня,че качеството на строителството е над средното за София и същия този се предлагаше Януари за 1100,като ме убеждаваха,че връщане назад в цените е невъзможно..Тааа,новото предложение е на същата цена,но вече с довършителни работи!!!Става въпрос за фирма,която е в отлично финансово състояние и няма и 100 лв.заемен капитал.Пак повтарям,информацията е напълно достоверна и в този ред на мисли можеш да смяташ,че началото на края е вече дадено.Сега някой веднага ще скочат да ме изкарват ненормален,но мисля че здравомислещите тук знаят за какво става въпрос winking smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:32:48

A бе няма ли кой да обясни на явлението "Камелия"-приятел, колега, лекар- че стандарта който сме "достигнали" не е резултат от реално развитие , а от политико-банкерско-мафиотски хватки , а това не може да продължава вечно. Това момиче(жена, тьотка, баба, пациент) започва да дразни със самоуветрения тон, с който дава мнения за съвременния свят. От всичките и постинги всеки що-годе запознат със съвременния свят не може да не си извади заключението че едновремешната тарторка на "маалата" от игрите на народна топка и жмичка се изживява като такава и тук ... И крайно време е да измисли нещо по-различно от това "рИване",защото това тъпо сравнение започва да сваля нивото на форума и да ми вгорчава бирата!
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:36:18
[imoti.investor.bg]http://imoti.investor.bg/?cat=109&id=66059]виж и тук[/url]
правилно - взеха кредити и бачкат ---- като роби цял живот .
и наистина ако имаш разум ще можеш да анализираш и статията под горния линк и може би ще ти се изясни и на тебе и на такива като тебе "от бранша" че като пикаеш на открито вятърът винаги в един момент ще се обърне срещу теб , а после /по Швейк/ - една работа като се опикае никога не е късно да се окака "
А че пазарът на НИ вече се окака е факт - само дето всички "в играта" си го стискат в гащите за да не се размирише./все още /
Че как ще ми обясниш съотношението себестойност -цени в БГ и по света.
И как сметкаджиите евреи планират цени на жилища /къщички и модерни блокове/ с инфраструктура и край Варна на цена 450 евро на кв.метър. някъде към 2009 -2010 .
И не е въпросът за мнението - уважавам твоето макар и несъгласен с него.Въпросът е за фактите и точността на преценката и изводите . Щото последното мотивира действия и те за някои хора ще се окажат фатални -ако сбъркат с "кредита и инвестицията".

А аз искам да срещам щастливи и необременени хора ! spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-06 23:41 от status.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:51:12
И аз като Stаtus искам да срещам щастливи и необременени хора навсякъде в БГ, не само в София. Затова и в другия живот няма да преглътна факта че най-безполезния и елементарен от всички бизнеси-строителния(защото тук не се строят шедьоври, а се строи безланово и кичозно) загроби възможността БГ да се нареди до Полша, Унгария, Словения, Чехия, където помощите и инвестициите от Европа отиват 100% по предназначение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход