Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще паднат ли цените на имотите?

Публикувано от nikolase 
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 20:45:50
ето още едно подсказване -което аз лично много харесвам
КОГАТО ИМА СИЛНА СТОПАНСКА ГОДИНА ВСИЧКИ АРЕНДАТОРИ СИ КУПУВАТ ПОСЛЕДНИТЕ МОДЕЛИ ДЖИПОВЕ, КОГАТО СТОПАНСКАТА ГОДИНА Е СЛАБА...НИКОИ НЕ СИ ПРОДАВА ДЖИПА :}
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:03:05
ми то не е само този фонд.ети ти го и най-големия фонд в бг:

----------------------------------------------------------
Елана фонд за земеделска земя притежава 214 хил. дка към края на август
17.09.2007 12:30 ( 4EC / ELARG )

От Елана Фонд за земеделска земя очакват до края на 2007 г. да бъдат сключени над 900 нотариално заверени договора за аренда за около 150 000 дка земя при средна рента около 13 лв/дка за следващата година. В допълнително съобщение от компанията също така се посочва, че до края на 2008 г. се очаква да бъдат закупени до 400 000 дка земеделска земя.

-------------------------------------------------------------------------------
тези пък са слючили средна цена13 лева/декър.тва са миналогодишни данни,но са очаквани сключвания,а не реални.става въпрос за тази година.последни данни нямат,защо ли?

та давам ти двата най-големи фонда за земя в бг,които са и публични компании,ти искаш да ми кажеш да вярвам на теб,а че те лъжат?
кой си ти?съфорумец.
и аз имам земя тук и там в бг,ма не си спомнял да се правя на палячо по форумите,за да се качи много.просто,защото знам,че форума няма да ми помогне.

викаш,фондовете да ти продадат?те никога няма да продадат,докато не им опре ножа в гърлото.
земята им е екуитито и на тва се крепят.на презумцията,че земята вечно ще се качва.
вече този фонд и другия,дето го дадох,са почнали да задлъжняват със заеми.
нямат реални доходи и за да живеят им трябва ресурс.със заеми ще е до време.
те го знаят и есента тази година и двата фонда ще пускат на борсата нови набирания на капитал.няма да успеят да неберат и в края на тази година,началото на другата ще трябва да почнат да дъмпват земя на пазара.самото дъмпване ще им срине акциите,земята леко ще падне,което ще доведе до надпревара в продажбата на земя.
вие-самостоятелните инвеститори сте капка в морето-фондовете са виновни за балонирането на земята и кат почнат да подгъват кълки маркета ще се залее със земя.
въпрос на време е.ще почне тази зима,когато няма да могат да наберат капитал,както и няма да им се дават повече заеми.доходите от рента няма да могат да покрият лихвите и главниците по заемите им и ще трябва да продават,а самото продаване ще е против тях.

просто.
следи им ай пи о-тата и задлъжняването и ще знаеш кога ще се почне.
всички ще вървят по един път-сега са на ниво задлъжняване.после ниво сабиране на нов капитал,за да изплатят задлъжняването и накрая началото на края-продаване на земя за издръжката на фонда и изплащане на заеми.

[www.karoll.bg]


[kompanii.investor.bg]

[kompanii.investor.bg]

ако искаш да знаеш кога и кво ще стане със земледелската земя в бг,следи горните фондове,а не кой кво казал по форумите.моите трърдения са на база следенето на тези фондове,както и макроикономическите предпоставки в бг.
ти,ако си намерил някъде обява за 50 лева рента,или си прочел,че средната продуктивност на жито и царевица е 600 лв,не значи,че е така.
ще ти намеря оферти в лозенец за 10 000 кр на метър.тва значи ли,че средната цена в лозенец е толкоз?
ами значи,за такива като теб,които само че строят там.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:11:51
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Говориш врели- некипели! Кои са тия, на които
> "българския фермер" ще си подари реколтата? Имаш
> ли въобще понятие кой се занимава със зърнен
> бизнес тук? Или живееш с мисълта, че това е дядо
> Гуди от Чукурово?
> Ех, Асене, почна да се излагаш повече и от Куку!
> Миналата година, фермерите демонстрираха, че са
> загубили почти цялата си реколта. И искаха
> извънредни субсидии. Хора като Дивал, които са по-
> навътре в материята, са по- наясно какво от
> обявеното като загуба е истина. И подсказаха, но
> нали ти си експерт по всичко- нямаш нужда от
> вътрешна информация.
-------------------------------
дарлинг,знам кво става в бг с продукцията.мутрите я изкупуват и си мислите,че те лапат.няма такова нещо-и на тях им се дава трохичка.
знаеш ли,че не можеш да изнесеш и едно зрънце жито в чужбина,ако станишев не ти даде разрешение(квота).
фермерите бяха зле миналата година,заради наводненията-следиме кво става в бг и от сащ.
тая година не са.ще има лапачка за едикой си.

Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:20:59
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> дарлинг,знам кво става в бг с продукцията.мутрите
> я изкупуват и си мислите,че те лапат.няма такова
> нещо-и на тях им се дава трохичка.
> знаеш ли,че не можеш да изнесеш и едно зрънце
> жито в чужбина,ако станишев не ти даде
> разрешение(квота).
> фермерите бяха зле миналата година,заради
> наводненията-следиме кво става в бг и от сащ.
> тая година не са.ще има лапачка за едикой си.

Е, тука си в грешка! Имаме тройна коалиция. Освен това, имаме арендатори, които и преди да станат такива, вадеха от кесията с парите и залагаха не на цвят, а на "сдружение". Така че, малко не си в час. Миналата година фермерите у нас бяха зле заради сушата, заради наводненията беше по- миналата....... :}

Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:38:21
асене мисля че няма смисъл да водя спор с теб
приеми , че фондовете и нформацията са чиста монета
наистина кои съм аз просто съфорумец, на които обаче му бъка личната поща
каквото и да ти кажа все ще ти е малко
дори да ти изнеса информация от кухнята пак няма да повярваш
и телефони ти оставих и ти написах каква фирма съм и колко опит имам не та не
когато влязох за пръв път във форума се правех на хамав -меко казано с цел да усетя атмосферата, разбрах че по някои въпроси мога да бъда полезен както на четящите така и на агенциите, информацията която понякога съм споделял е непълна, защото аз със това си вадя хляба +това като членове на съюза на геодезистите имаме морални задължения и професионална етика ...питаи камелия тя също работи с информация, макар и като АНИ и те спазват някакви норми и колегиалност помежду си
виждам обаче че форума се е превърнал в твоя и на още няколко души собственност които наи брутално се опитват да маниполират процеси които не само не зависят от тях, но дори и не разбират в дълбочина
жалко че хора като теб подценяват онези които наистина имат компетентни мнения и професионален поглед ако не върху целия пазар поне върху една малка част
и понеже наистина смятам че си абсолютен лаик по темата за земи и дори парцели , смятам че е излишно дори да ти отговарям , но го правя от добро отношение
сигурно си забелязал , че пиша само с малки букви не спазвам пунктоацията и тн..но специялно името ти умишлено винаги изписвам с малка буква
мисля че ти просто си уплътняваш времето тук , плюеики по българи, българско и българия, почти на 90% мненията ти се базират на статии от типа копи-пеист или линк към подобни , за мен е обяснимо че е така защото просто твоето мнение както ти казах в определен момент издиша
както казах и преди аз много ти благодаря за квалификациите с които ме определяш, определено се развеселявам от мисълта за деиствителния асен, но това една съвсем друга тема
и понеже хората които носят чест и достоинство си личат , аз великодушно ще ти простя всички глупости които написа по мои адрес -не съдя- има кои-
искам накрая да поднеса извиненията си към всички четящи и пишещи във форума ако волно или не съм засегнал някои
мисля че този форум повече няма нужда от dival
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:43:21
много е прав асен а камелия се изказва неподготвена.явно земеделието и специално зърнопроизводството го знае само от картинките по телевизията.
големите зърнобази в БГ са отдавна приватизирани от "правилните хора" .болшинството от дребните и средните арендатори/фермери са непрекъснато "на червено" с кредити за горива ,торове ,техника и пр.нямат никакъв достъп до свободен пазар ,не могат да чакат цени -нямат подходящи складове ,а за износ - дума и не може да става.Там квотите наистина се разпределят от най-високо ниво.Мутрите са също много активни -те вършат цялата "търговия .страната е разпределена на "сфери на влияние".Хватката е проста - различни хора от един и същ екип "играят" различни купувачи -всеки следващ предлага по-ниска цена.Външни и нормални търговци не се допускат - някои по настойчиви дори ги побийват .
Мои близки роднини са такива арендатори и им знам дереджето - историята всяка година е една и съща. А защо няма борса за зърнени култури - защото горната схема трябва да се разиграва в нечия полза.
За рентите - досега не съм получил рента по-голяма от 15 лв .Средните добиви са около 450 кг. дка /изключвам определени полета в Добруджа/ и определено след една добра година следват три слаби .
А фонодовете които купуват земеделска земя разчитат дългосрочно на изравняване на субсидиите с европейските и от там на по-високи ренти.
"от земеделие никой не е прокопсал и забогатял" това казваше преди 20 тина години 78 годишният ми дядо/тогава/ а е бил имотен селянин. оказва се прав - неслучайно селското стопанство е субсидиран сектор и в америка и в европа.
А цената на която нормално и масово се изкупува земеделска земя за обработка / не за строителство и смяна на предназначението/ е от 80 до 200 лв - според категорията.Поне е така в селските полупланински райони на Странджа-Сакар. smoking smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 21:51:35

Камелче ,пак ме хвана :]
ма много ма сечеш,толкова ли съм ти негативен?
фермери останаха ли в бг?тая компания,дето Дон я даде,има награда за най добра.оборудването й включва 3 трактора confused smiley

много са продуктивни,явно не остават кинти за оборудване от суши,наводнения и залагания на цвят или сдружение :]
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:00:28
Асене, ти си непоправим оптимист и неуморен!
Какъв е смисъла да обясняваш правила, на хора дето не вярват, че такива съществуват и действат на принципа така ми каза ХХХ и излизането от собствената им реалност се простира до същия ХХХ.
Между другото,
Тук "земеделци" от бг се опитват да продават задържано жито от миналата година. Да ама не - тази година реколтите са добри навсякъде и цената не се връзва - пък и има и разходи за съхранение.
За строителните предприемачи въобще не говоря - вече получавам оферти с включен 10% комисион в цената.
Та става интересно.
И още интересно ще става.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:07:54
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> > Камелче ,пак ме хвана
> ма много ма сечеш,толкова ли съм ти негативен?
> фермери останаха ли в бг?тая компания,дето Дон я
> даде,има награда за най добра.оборудването й
> включва 3 трактора
>
> много са продуктивни,явно не остават кинти за
> оборудване от суши,наводнения и залагания на цвят
> или сдружение


Ами, много си ми симпатичен даже! На моменти дори има полза от небивалиците ти. Хората, които вършат нещо, отчитат разликата от преди 10г. и сега. Полезен си и на рИвящите- нали трябва всичко да изглежда безнадеждно, че да оправдават нищоневършенето си и да намират виновен.
Та, ти си като дялан камък- за всичко ставаш! :ami:
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 22:10:47
лошо камелия лошо ,май мислиш с напуканите си от огледи пети !

Ще излезе вярно и това, че след 2002г. все по- малка е възможността емигрантите да съберат достатъчно пари, че да си купят нещо тук. Не могат да преглътнат факта, че в очите на "загубеняците", останали в България, не са вече Крезовци. Затова и вещаят закриване на държавата.

Ако с тази тема злорадстваш значи си не наясно ,че един от факторите за тежката демографска криза у нас са и цените на НИ . В съседсво до мен живеят семейства ,чийто деца по на 18-19 год се изнесоха по америка и европа за да припечелят за жилища 2001-2002 год. Балонът на имотите обаче все още ги държи навън и може и да не се върнат - що да купуват тук като "там" цените са същите ,че и по-ниски и е по уредено.Ако не беше алчността и безумието на нашенските строители ,брокери и пр. печалбари, много от тези младежи вече щяха да са се върнали ,купили жилища ,задомили се и правещи деца . Неслучайно има огромно количество непродадено строителство и празни-без наематели жилища.
Тези простотии и дисбаланс при НИ даже и "тъпите" комунисти преди 1990 не го допуснаха .Наистина е жалко ,че прираста от близо 2 млн. за 45 год. "демокрацията " го стопи само за 17 години .
И спри драга да пееш "одата на радостта от битието си"- огледай се и размисли .Само демографскиоя срив сам по себе си е достатъчен за да оцениш подобаващо живота и стандарта на народа си / ако си българка и това те вълнува/ winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход