Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще паднат ли цените на имотите?

Публикувано от nikolase 
Re: ще паднат ли цените на имотите?
06-07-2008 - 23:56:38
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > A бе няма ли кой да обясни на явлението
> "Камелия"-приятел, колега, лекар- че стандарта
> който сме "достигнали" не е резултат от реално
> развитие , а от политико-банкерско-мафиотски
> хватки , а това не може да продължава вечно. Това
> момиче(жена, тьотка, баба, пациент) започва да
> дразни със самоуветрения тон, с който дава мнения
> за съвременния свят. От всичките и постинги всеки
> що-годе запознат със съвременния свят не може да
> не си извади заключението че едновремешната
> тарторка на "маалата" от игрите на народна топка и
> жмичка се изживява като такава и тук ... И крайно
> време е да измисли нещо по-различно от това
> "рИване",защото това тъпо сравнение започва да
> сваля нивото на форума и да ми вгорчава бирата!


Хи,хи! Комунистите ряпа да ядат пред теб! Всеки, който мисли различно от твоята персона- на сапун! :}
А истината боли- рИването продължава с пълна сила- сега съпроводено с вопли за спиране на "скверните" слова, че има хора със самочувствие на справящи се с живота си :}
Ти може и да не се развиваш реално, а само виртуално. Или да си от тази мафия- дето я описа. Но, не всички са като теб. Ако страдаш за диктата на праволинейната партийна линия- бързай към Куба, докато е време! :}
И тъй като съм в добро настроение, ще те открехна- става точно така, както го описах- новото строителство почва да се продава в завършен вид- на същата цена, на която се продаваше на шпакловка, замазка и тапа.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:01:25
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:01:29
Защо Румъния?

В класацията на американското списание Forbes Румъния заема 40-а позиция и изпреварва България с четири места. Северната ни съседка има добри позиции по критериите свободна плаваща валута, защита на собствеността, иновации и технологии. Страната все по-бързо скъсява дистанциите с Германия, Австрия, Франция, Словения, Италия, Унгария. Тези факти едва ли изненадват някого. Икономиката на Румъния постоянно увеличава оборотите си, а бизнес ножицата между двете държави от северната и южната страна на долното течение на Дунав, които последни се приобщиха към ЕС, се отваря все по-широко

Това, разбира се, е само някаква класация.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:07:14

Малко трудно ще ти е да "открехнеш" човек, който е обиколил половината свят и то без партиина книжка, моме.
Куба е една от страните , където не съм бил, носъм чул че е много красива-не по брокерските-по нормални критерии. Не виждам нищо лошо да намина дотам , ако ми се удаде случай.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:11:19
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Прилича ми малко на Компаса,но незнам...ти ще
> кажеш.А сега малко информация първа ръка по
> темата,която мисля че ще те зарадва.Мои
> познати(строителна компамия),които вече завършват
> комплекс от затворен тип в нелош за бг
> разбиранията квартал(не на луната като другите)още
> преди два три месеца ми предлагаха апартамент на
> цена от 850 евро,като бързам да уточня,че
> качеството на строителството е над средното за
> София и същия този се предлагаше Януари за
> 1100,като ме убеждаваха,че връщане назад в цените
> е невъзможно..Тааа,новото предложение е на същата
> цена,но вече с довършителни работи!!!Става въпрос
> за фирма,която е в отлично финансово състояние и
> няма и 100 лв.заемен капитал.Пак
> повтарям,информацията е напълно достоверна и в
> този ред на мисли можеш да смяташ,че началото на
> края е вече дадено.Сега някой веднага ще скочат да
> ме изкарват ненормален,но мисля че здравомислещите
> тук знаят за какво става въпрос
---------------------------------------------------------------------------------------
850+завършителни работи,а?
чакай да стане 850+завършителни работи+едностаен като подарък.
ако ти предлагат само 850+ нова лека кола без пари,като промоция-не се лови на кукичката.

внимавай и със затворените комплекси,които имат такса поддръжка-тва ще поредната кукичка на строителите.веднъж като продадат комплекса и ще почнат да вдигат таксите за поддръжка.
вече има такива примери в слънчев бряг.и понеже нищо не можеш да направиш,защото в бг няма закони,ще те цоцат там.
имам приятел,който купи още 2004 на 400 долара(тогава се продаваха още в долари).
от първо му беше 200 долара на година подръжка охрана и т.н.,сега са стигнали до 500 евро на година!!!!!!!!!!!!!!!!
не може да го продаде-пуснал го е вече 1 година на маркета.
собствениците не ги интересува-делкат си яки такси,защото са си продали по голяма част от комплекса.
представяш ли си да попаднеш и на такива в софия?като нищо ще се случи-не ги подценявай хитреците.
затворен комплекс-само ако подпишете преварителен договор,с който строителя няма да събира такса поддръжка,а вие -собствениците сами ще си направите управителен съвет,както е в сащ в такива комплекси.
много добре чети договорите с тези особености,че вкараш ли се веднъж в такава сделка,жив ще те оберат.а и няма да можеш да продадеш,защото от една страна цените ще падат,а от друга,че интересуващ се купувач като научи за таксата поддръжка и веднага ще избяга.
моя приятел е виж пример за такава магария.хванал се е за главата.

Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:24:56
status Написал:
-------------------------------------------------------
> ]виж и тук
> правилно - взеха кредити и бачкат ---- като роби
> цял живот .
> и наистина ако имаш разум ще можеш да анализираш и
> статията под горния линк и може би ще ти се
> изясни и на тебе и на такива като тебе "от бранша"
> че като пикаеш на открито вятърът винаги в един
> момент ще се обърне срещу теб , а после /по Швейк/
> - една работа като се опикае никога не е късно да
> се окака "
> А че пазарът на НИ вече се окака е факт - само
> дето всички "в играта" си го стискат в гащите за
> да не се размирише./все още /
> Че как ще ми обясниш съотношението себестойност
> -цени в БГ и по света.
> И как сметкаджиите евреи планират цени на жилища
> /къщички и модерни блокове/ с инфраструктура и
> край Варна на цена 450 евро на кв.метър. някъде
> към 2009 -2010 .
> И не е въпросът за мнението - уважавам твоето
> макар и несъгласен с него.Въпросът е за фактите и
> точността на преценката и изводите . Щото
> последното мотивира действия и те за някои хора
> ще се окажат фатални -ако сбъркат с "кредита и
> инвестицията".
>
> А аз искам да срещам щастливи и необременени хора
> !

>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/06/08
> 11:41PM от status.

Това е причината да се включа във форума. Начин за изразяване на моята гражданска позиция. Защото по-лошо от духовните травми
на едно общество няма. А те, донякъде, са следствие на материалните промени.


Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:33:14
По принцип не съм на зор и имам къде да живея,просто се ослушвам,защото идеята ми е някой ден да се раширя,но на тези цени и мъртво пиян и надрусан няма да ме излъжат.Относно подръжката в затворените комплекси,които и вариянт да избереш провала е неизбежен и ще ти кажа защо...Мои много близки приятели(хора интелигенти,живяли дълго в чужбина)направиха първата по рода си фирма за комплексно подържане на сгради,дворове,градини и въобще всичко свързано с подръжката на имота.Първоначално успеха им беше грандиозен,стотици договори,интервюта в "Капитал",по телевизията,всеки месец наемаха персонал и закупуваха нови коли и обурудване,а сега се намират в преговори с данъчните за разрочване на доста крупна сума дължимо ДДС и са практически във фалит.Както можеш да се досетиш причината за това е,че те съвестно са си изпълнявали ангажиментите и са издавали фактури за извършената работа,но в един момент се оказва,че повече от половината от сградата не е населена и собствениците и се скътават и съответно няма кой да плаща.Мисля че не е много трудно да се досетиш какъв е процента на апартаментите купени със спекулативна цел или просто не са продадени. eye popping smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:35:16
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо Румъния?
>
> В класацията на американското списание Forbes
> Румъния заема 40-а позиция и изпреварва България с
> четири места. Северната ни съседка има добри
> позиции по критериите свободна плаваща валута,
> защита на собствеността, иновации и технологии.
> Страната все по-бързо скъсява дистанциите с
> Германия, Австрия, Франция, Словения, Италия,
> Унгария. Тези факти едва ли изненадват някого.
> Икономиката на Румъния постоянно увеличава
> оборотите си, а бизнес ножицата между двете
> държави от северната и южната страна на долното
> течение на Дунав, които последни се приобщиха към
> ЕС, се отваря все по-широко
>
> Това, разбира се, е само някаква класация.

Така е, но трябва да не забравяме и че тя започна промените без нито една лея външен дълг и подкрепяна от Франция........
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:37:59
Кара,
Извинявай, не го разбрах. Как издавали фактури, без да им се плати?
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 00:42:18
нямаше да пиша , но ми се струва че стъпвате или поне някои от вас по много тънка плоскост
значи тук се говори за цени на имоти, а в един момент става махленска кръчма
сега , реалната ситуация е че цените са такива каквито са, предполагам обаче че някои от пишещите разполагат с кристална топка
има и противоречиви изказвания, уж нямало сива икономика или не била толкова силна, а в един момент пак се говори за мафии, връзки , мутри и др.
другото което ми прави особенно силно впечатление е че въпреки предричания крах се правят много добри инвестиции като посочените 300 милиона -калиманци е в непосредствена близост до варна и си заслужава милионите имаики предвид самия проект , които така или иначе ще продължи поне около 8 години
влиза човек във форума и какво вижда -спорове за несъществуващи цени от порядъка на 300 евро ...излиза от форума , влиза в АНИ и оооо изненада 1000 евро
наи смешно ми стана когато един съфорумец се правеше че разбира от земи
не споря аз за цени , балони гърмежи и тн
има реалност и няма да е никак зле да се придържаме с коментарите си към реалноста, а не някои решил тук да привлича внимание и да крещи дивотии
също така бих искал когато някои твърди кое е мафия,кое е корупция да извади факт, за да не се получава оплюване
другото което бих искал е поне една част от пишещите да споделят какъв опит имат в имотния сектор , не е задължително да е професионален, нека всеки каже дали е направил сделка с личен имот през последните 5 години

хвърлят се твърдения, чертаят се такива мрачни картини, че просто ми се струва че някои от пишещите изобщо всичко това е само в главите им и никъде другаде
някои напуснал българия , като асан опс асен например, живее навън прекрасен живот (КОИ ЗНАЕ) защо влиза във бг форум и то точно за имоти , след като навън животът му е ок...със същия успех може да пише и в автомобилен форум или някои форум за запознанства -защо точно имоти и защо точно хора които нямат нищо общо с имотите , защо чак от сащ , защо и след повече от 10 години навън
някои задава ли тези въпроси или отново постът ми ще бъде подминат или определе н като тъп или некомпетентен
от личните си контакти които имам с мои приятели навън -само един е казал че остава окончателно и завинаги в англия, но пък си идва всяко лято за по месец два, всички други декларират желание да се върнат по едно или друго време
аз разбирам че този форум се превръща в своеобразна среща на хора живеещи в други страни , но не забравяите че това е форум за имоти
другото което ми е повече от странно как например асан ..ааа...асен например може да знае какъв точно е пазара -само от интернет ли -това са глупости -интернет не е реалноста
размахват се някакви твърдения ....и нищо
безразлични са ми на мен лично цените на имотите , но проектите за които знам не предвещават "онези'' нива...много пъти съм призовавал хората които твърдят да продадат своите си имоти на такива цени...и нщо
специално към асен които днес стана и специалист по земи също имам оферта за негова или на които и да е друг на посочените от него цени....дори гарантирам изкупуването на земи от фондовете ако съдеиства ....и нищо
реалноста-не интернета
чрез евтини провукации не научавате повече, чрез постянно викане гледам от нова година насам пазара -цените падат така ли?
когато плюете държава по леко ли ви става...??? някакъв тип терапия ли е това???
всеки си избира къде да живее -днес е така ...утре може да друго
спрете се малко или поне в друг форум
асене, специалисте, гледам странниците назад много избирателно си чел постовете ми и още по избирателно си отговарял...утре ако имам време ще ти пусна още телефони (НЕ ЛИНК) реални на истиски хора ....много искам специално с теб да се срешна очи в очи (защо ли имам странното предчувствие че ще ми бъде весело)
думите са реалност, тук , сега, -преди три години кои бил казал какво ще стане след три години -и да не би да е познал....няко бил казал на един друг пък тои казал и асен написал каво щяло да стане в бг след още три години....дрън дрън
маи само ви се искат 300евра че да се нагласите някъде
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход