Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 01:08:50
Виж Камелия:Не смятам че съм хванал дявола за хуя,нито ме глождят комплекси.А за твое сведение,бащами почина преди години.-Просто стремежът на българина,да "наебе дявола във въздуха" ми се вижда смешен.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 01:42:01
Полетата с вятърни генератори в БГ са "вятърна работа" и това е доказано!
Желащи да печелят от вятъра бол, защото нямат гънки в главите си!

Технологии за усвояване на вятъра
12-06-2008 - 07:13:56
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 07:34:23
Това с безплатната вятърна енергия са глупости, пак го повтарям. Гориво може да не се ползва, но енергийна система с източници от този тип е близо до невъзможно да се изгради поради непостоянството на източника. Или с други думи разпределителните дружества не биха могли да се справят ефективно с вариациите ако това е основната мощност, или превишава някъде 15% от мощността на цялата система. Става така, понеже поради непостоянния режим се създават условия за едни преходни процеси, едни хармоници и други подобни бичове за една енергийна система, чието преодоляване е математически извънредно трудно за решаване (още май никой не го е решил smiling smiley ). Затова такива мощности се ползват главно за локално потребление. И пак повтарям: За да изкарат качествена енергия тия централи, или за да не горят трансформатори, електроуреди и всякакви други съоръжения по веригата, се използват много скъпи за поддръжка и построяване съоръжения, които вдигат цената на този тип електроенергия неимоверно. Цената на самите перки варира от 1/4 до 1/3 от цената на всички съоръжения. И после почват смени на електролити, амортизации на акумулатори и още много чудеса от този род. Енергия може да се добива практически от почти всичко. Въпроса е в цената. А на фона на всичко казано дотук смятам че всичките тия вафлички с екологичната енергия са просто прах в очите на средностатистическия европеец. Тия системи са много далече от желаната ефективност, и дали някога ще я постигнат е силно съмнително. Това би ви казал всеки добър професионалист, който се занимава в сверата на енергетиката.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 09:28:10
Solaroid

ти уби всичко детско в мен. А аз бях почнал вече да надувам бузи за да духам в перките. Сега кво да го правя този въздух освен да духам супата confused smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:13:01
Изчетох мненията ви , някои може ли да сподели
понеже виждам че сте наясно
защо около Каварна,Шабла и др ... има стотици перки в момента които работят и вървят проекти за още доста...
Тез хора луди ли са или са прости....нали наяма далавера ...защо се морят..?????
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:15:38
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Изчетох мненията ви , някои може ли да сподели
> понеже виждам че сте наясно
> защо около Каварна,Шабла и др ... има стотици
> перки в момента които работят и вървят проекти за
> още доста...
> Тез хора луди ли са или са прости....нали наяма
> далавера ...защо се морят..?????


Българина е спец на "С чужда пита майчин помен"
Относно стотиците перки заглеждал ли си се колко от тях се въртят?
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:25:19
разбира се че съм се заглеждал-редовно шавам из раиона и повярваи въртят се
аз казвам това което виждам с очите си
не зная , може би си от софия и може би през последните 5 години не си пътувал около Каварна и раиона...направи си една опоанавателна екскурзия
ще останеш изненадан от нещата които се случват в севроизточна бг и черноморието там...
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:31:28
dival,
защото меракът им да печелят от вятъра е голям, а пък се отпускат и преференциални субсидии!!!
Преди години по цяла Добруджа е имало много вятръни мелници, та от там и мерака за вятърни ел.генератори.
Разликата обаче е голяма - едно е вятъра (когато го има) да върти мелничните камъни, а съвсем друго е да произвежда ток за продан!

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:41:09
парцалев може и да има там някакви врътки
но много са перките разбираш ли не са 50-100 наистина са много и понеже малко съм в час със мяната на статута спецялно за перки виждам колко още много проекти вървят ..преди две седмици с един мои човек си говорим .тои е много опитен ..и ми вика ...да вземем да боднем по една перка ..аз разбира се махнах с ръка и му казах че нищо не разбирам и тн и тн...и понеже сме си партнирали много тои само ми каза-спокоино бе човек с една перка се пенсионираш.....за това казвам не знам не съм добре запознат но това което виждам с очите си е че са много.................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход