Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 17:48:46
Асене, аз очаквам съвсем скоро бум на хибридните автомобили, пък който си иска нека дупчи камъните за петрол!
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 17:49:39
барбароне свикнал си в францата , тука още от летището ще те метнат с цени 28 евро на колометър , но ако ти се идва ...
аз знам ти не за друго само заради икономическата стабилност.....
петрол е имало и ще има ...това с цените са иги по високите етажи
ама и те не си преместиха кабинетите на партера.......
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 17:59:22
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, аз очаквам съвсем скоро бум на хибридните
> автомобили, пък който си иска нека дупчи камъните
> за петрол!
--------------------------------------------------------------------------
не си единствения и точно заради това петролните компании не могат да си позволят да държат вечно петрола скъп.
ще излезнат нови технологии,които ще намалят консумцията.а при намалена консумация-от една страна-губят от оборот,от друга-загубата на оборот ще доведе до силна конкуренция м/у производителите и петрола ще удари дъно-както беше по клинтъново време-пеалбите от производство бяха минимални.

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 18:00:11
2020 ми хареса един вид взор в светлото бъдеще ..ама като знам че в бг се карат над 10 год коли тъкмо тогава пак бензин ще ни трябва
така са ни измислили че все нещо да ни трябва...
аз ако съм на първанката ше им давам пшеница срещу петрол...фючърсна сделка обаче.......
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 18:10:42
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> 2020 ми хареса един вид взор в светлото бъдеще
> ..ама като знам че в бг се карат над 10 год коли
> тъкмо тогава пак бензин ще ни трябва
> така са ни измислили че все нещо да ни трябва...
> аз ако съм на първанката ше им давам пшеница срещу
> петрол...фючърсна сделка обаче.......
-------------------------------------------------------------------------
по принцип-няма голямо значение,защото на световните борси-качването на петрола води и до качване на селскостопанските култури.
по висок петрол-толкова повече производство на етанол от захарно цвекло ,царевица и други.



Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 18:16:36
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> по принцип-няма голямо значение,защото на
> световните борси-качването на петрола води и до
> качване на селскостопанските култури.
> по висок петрол-толкова повече производство на
> етанол от захарно цвекло ,царевица и други.

..........и по-свиреп глад......... :g: :g:

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 18:20:16
За съжаление да и Асен е прав и Камелия също
лошото е го осъзнаваме и нищо не правин и не можем и да направим .....
ооох наистина не само пшеница ще се инася ....всичко...
да му мислят Кауфланд и Метро ..нали така
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 18:33:52
Барбароне-китайците след олимпийските игри са в гъза.икономиката ще почне да им се свива.
ще секне строителството-ще паднат цените на всякакви къмодитис,като почнеш от желязо.
америка е в рецесия(полу тайна е),и китайците ще им се свие драстично всякакво производство.мине ли и олимпядата,ще следва здрав застой там.
няма да се радват още дълго на мощния си прогрес-бая ще им се свие икономиката
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
10-06-2008 - 19:37:18
Преди 7-8 г. една доста внушителна бизнес делегация от Канада , начело с МП, беше на официално посещение в Москва. По време на това посещение беше подписан договор за 180-200 млн. $ с който Канада финансира, а Русия предоставя технология за производство на т.нар. "Термогенератори".
В общи линии принципа е следния: -представете си буквичката "V", само че едната чертичка е от един метал , а другата от друг метал (термодвойка!). Когато общата им допирна точка се нагрее, в другите два края се получава потенциална разлика (напрежение).
Та, тези термогенератори ще се призвеждат в 3 разновидности - 5 - 10 -25 kW.
Най-интересното е , че топлинта се получава от микро-ядрен синтез, а големината им е колкото обикновен пътнически куфар. Презареждането на ядреното гориво е през няколко години. Сами си направете изводите за какво иде реч! Интереса на канадците бил в това, че имали много планини, където трудно биха изградили ел.преносна мрежа, а на руснаците в това, че те ще осигуряват "горивото"!
Слагаш си "куфарчето" в багажника на колата и газ, после го включваш в вилата и готово....!
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 00:02:22
barbaron-е,
ако имаш време се зарови по дълбоко в научните сайтове, които ще ти отворят очите кои двойки метали са най-подходящи. Иначе и аз съм правил опити върху огъня на барбекюто, но до заряд на GSM батерия, повече не става! Тук голяма роля играе самата разлика в температурата и броя на паралелно включените двойки. Едно е да постигнеш температурна разлика от 10-50 градуса, а съвсем друго е 100-500 градуса, НАЛИ......!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-11 00:07 от partzalev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход