Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 01:02:40
Абе и аз искам....ама неееема!
И не беше уран, а някакъв съвсем безобиден изотоп, ама му забравих името!
Тайната на руснаците е , че го карат, с нещо друго, да отделя много топлина!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-11 01:24 от partzalev.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 08:55:59
И кво, ще си правим мини ядрени централи по къщите?! smoking smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 14:40:02
Който се интересува може да си купи Fresnel lens от ТУК



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-11 14:41 от partzalev.
neo
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 15:48:20
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 17:34:45
маитап маитап обаче аз вече завърших -днес последно изолацията на дома си
стана хубаво, външна и понеже тухла ми препоръраха да не залитам по фибран и по нови материали а направо на добрия стар стиропор..набухах смело едни 5 санта дебелина ,сложихме там някакви основи, лепила ,мрежи и тн итн ...и накрая хакнах и една минерална мазилка (не жълта :} ) , вече няколко сезона се тпля на газ и топлата вода и тя ми е от котела -горе долу доволен съм даже не горе долу ами съм си доволен аиде сега да не сме максималисти, отдавна съм с пвц дограма навсякъде -малко грешка че и вратите ги тупнах пвц ама поне изолират студ и шум , направил съм и външни щори...сега чакам да доиде една зима поне един месец як студ и да видя има ли полза от тези всичките упражнения
всички мои познати там строителни инжове архитекти ме уверяват че след като е тухла тази изолация би имала голям ефект ...живот и здраве ще видим
сега да кажа и за перките ...наболи ги из цяла каварна че и шабла ооо вери гуд обаче те сключват договори с енергото, то от своя страна купува евтин ток от перките а на нас аиде пак цената нагоре
хубаво има алтернативи ...еееех ако махнат и монополаааааа
и за телефоните се чуствам така ама аиде да идва аи пота че да си лафим през скаипа ...да ги видя аз тогава с тез риби и жаби по рекламите
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 21:08:11
Тока от перките хич не е евтин smiling smiley Някъде имаше информация за 0.40 Е за киловатчас. Бая по-скъпо от конвенционалните източници. Получава се така заради потребността тока в мрежата да е с постоянни параметри 220V/50Hz което трудно се получава при 100 перки, като всяка се върти както и е кеф. За да се постигне качествена ел. енергия се правят едни огромни акумулатори, дет се зареждат от перките и после се разреждат в системата. Гореспоменатите акумулатори са едно доста сложно автоматизирано съоръжение, което освен че гълта доста голяма поддръжка и струва около 2 пъти повече от самите ветрогенератори. Поради горепосочените причини, а и поради сравнително непостоянният вятър в БГ, производствената себестойност на енергията от едно такова съоръжение е от 7 до 12 пъти по-голяма от такава, добита от конвенционални източници. Или с други думи ако това е енергията на бъдещето по-добре да започнем да трупаме запаси от свещи. После ще реализираме големи печалби от тях понеже ще са дефицит spinning smiley sticking its tongue out
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
11-06-2008 - 23:50:06
Solaroid,
много си прав!
За ефективна работа на ветрогенераторите се прави специално изследване на зоните с вятър. Според данни от БАН само на няколко места в БГ има подходящи условия за целогодишно използване. Тъпото е, че всички тези места са високо в планините, а пък там има и заледяване!
В БГ може би ще има почва за малки перки, които да подпомагат личното стопанство, като напр. - да се помпа вода, когато има вятър....!
За ефективното слънцегреене нещата са сходни!
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 00:14:12
За Бг няма подробна ветрова карта. Наскоро имаше някакви средства за изработване на такава. По принцип при усвояване на средства по грантовите схеми се изисква мерене на вятъра от лицензирани лаборатории.
Как ли ще се развие държавната политика по отношение на алтернативните източници?
Май няма да е много толерантна, като гледам Уса.

Петрол и АИЕ
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 00:42:23
Ехххх и до вятъра опряхте.След като бай Ганьо разби света с индустрия и селско стопанство опря до вятъра.
Или:след като няма начин да се печелят пари от лежане, бай ганьо реши че вятъра ще компенсира всичко.
Пример:Лежи си бай Ганьо под ветрогенератора, пиейки си фалшивата ракийка с вносни домати и евротата падат.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 00:50:00
avatar
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Ехххх и до вятъра опряхте.След като бай Ганьо
> разби света с индустрия и селско стопанство опря
> до вятъра.
> Или:след като няма начин да се печелят пари от
> лежане, бай ганьо реши че вятъра ще компенсира
> всичко.
> Пример:Лежи си бай Ганьо под ветрогенератора,
> пиейки си фалшивата ракийка с вносни домати и
> евротата падат.
>

М,да! А най бай Ганьо синът му, хванал по "Европата", избива комплекси, плюейки баща си! Класика,братчед.......... clap: :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход