Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 10:24:09
goro
ще се опитам да ти отговоря съвсем на кратко макар да зман че не мога да изложа всички факти
в Добруджа се обработват близо 4 мил земя (3.8)
реколтите през повечето години са близки или надвишават 700кг-но никои няма да признае този добив и обикновенно като офицялни данни се изкарват около 500кг
краи шабла наистина се правят опити за нефт-информация не мога да дам, но можеш да питаш-нефт и газ- или -тим-
знам обаче че има газ
за цената -каквито и данни да извадиш виждам че са в евро докато българската земя все още се търгува в лева
1000 евро за декар според мен поне и за бг е приемливо , но извини ме и се съгласи с мен че цени в диапазон 300-500 лева са обидни ниски за един цял декар земя
не разбирам от земеделие, но контактувам с хора които са навътре в материята
виж обаче от земя мога да кажа че съвсем малко разбирам
и на теб бих дал примера с панелка в люлин за 100к евро или достатъчно декари земя или един декар но за строителство на морето,там е разликата че земята и парцелите са силно подценени , но всичко малко по малко ще си доиде на мястото
аз лично не съм видял нито един заможен човек да инвестира в панелка 100к евро, но това е съвсем друга тема
сега колкото до циганите -толкова ми е болна тази тема и ако тръгна да пиша отговор може да ме помислите за краен...според мен циганите са консуматорите и паразитете на нашето общество -бацила срещу които няма ваксина
колкото до гърцията сега аз скоро не съм ходил до там, а инфо в интернет е доста как да кажа ........
факт е обаче че утре пристигат от една инвестиционна компания за оглед на имоти около морето и конкретно за оглед на мои имот защо го правят не знам....
имам и други факти но мисля че не е тук мястото
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 12:33:29
700 кг/дк. за пшеница е горе долу теоретичния максимум за не поливна площ. Това са го постигали в ИПС в ген. тошево. Постижимо е около 600 в добра година. За повече не достига водата.
Относно нефта около Шабла. Дупчат от 40 години и още не са намерили. Пожелавам им успех.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 14:34:09
автоматчик ако няма нефт както казваш-защо стоят там 40год
колкото до ИПС...и добива ...гледаш офицялна статискита над 800 е но няма да ти кажа колко е точно
не казваи какво няма в шабла и бг -кажи какво има -в положителен план
не се заяждам
но защо не каза че има газ ...а веднага няма нефт ...е ако тез нямат далавера защо аджаба според теб стоят на шабла 40 години и не само стоят ами и поработват по малко
................
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 15:19:25
Цените на имотите под себестойност може и да не паднат, НО себестойността се мени във времето.

Ако себестойността на квадрат ЗП сега е 350-500 евра то преди 9 години беше 3-5 пъти по-ниска. Сега заплатата на майстор е 2000-3000 лева преди беше под 1000 лева. Мислите ли, че като намалее търсенето на майстори, заплатата им ще остане на тези нива? А намаляването на заплатите няма ли да доведе до намаляване на себестойността застроената площ? То и на материалите като им намалее търсенето, е на тях ще им паднат цените.

Тъй че е съвсем разумно да очакваме намаляване на себестойността на ЗП. Т.е. нива от 300 евра за кв. метър биха били достижими. Зависи до колко намалее тъсенето на застроени площи.


да де, ама с тая инфлация, как ще стане, щото на майстора му дреме има ли продажби или няма, щото при 3 лв бензина и 30 луканката няма да ти работи за под 1000 лв посмъртно, преди може и да е работил, ама бензина беше 70 ст.

а, да се говори, че ще намалее търсенето на материали и така щели да паднат цените е просто олигофренско изказване, България е много малък пазар, че да може да е фактор на пазара на строителни материали, при тоя бум на строителството в целия свят сега, материалите ще паднат на куково лято

300 Е/м2 е достижима цена само в мечтите на тези, които намат имот и никога не ще могат да си го позволят

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 15:53:00
ПОМОЩ - МТЕЛ


къде го видя тоз бум на строителството в цял свят, аз виждам само бум на имотни балони........

че ще работиш не за 50, а за 5 лева ако трябва...и на фотосинтеза ще я караш...нали повечето ъпъри го казват - българина ще умре от глад, ама имотчето няма да даде...бах тоз българин eye popping smiley

97 доста хора и за 3 долара бачкаха :!:
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 15:59:06
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> Цените на имотите под себестойност може и да не
>............................
> да де, ама с тая инфлация, как ще стане, щото на
> майстора му дреме има ли продажби или няма, щото
> при 3 лв бензина и 30 луканката няма да ти работи
> за под 1000 лв посмъртно, преди може и да е
> работил, ама бензина беше 70 ст.
>
> а, да се говори, че ще намалее търсенето на
> материали и така щели да паднат цените е просто
> олигофренско изказване, България е много малък
> пазар, че да може да е фактор на пазара на
> строителни материали, при тоя бум на
> строителството в целия свят сега, материалите ще
> паднат на куково лято
>
> ......................................
> позволят

Трябва да се замислим след като има данни за намаление на растежа на Китайската икономика и след като приключат с главоломното строителство за олимпиадата , как ще се отрази на търсенето на строителни материали в световен мащаб.Нека да се замислим и за състоянието на строителния сектор на всички страни засегнати от ипотечната криза. Дали последните регистрират повишение в търсенето на стр. мат.?.
Това, че ние сме малък пазар, да така е !

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 16:04:54
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> ПОМОЩ - МТЕЛ
>
>
> къде го видя тоз бум на строителството в цял свят,
> аз виждам само бум на имотни балони........
>
> че ще работиш не за 50, а за 5 лева ако трябва...и
> на фотосинтеза ще я караш...нали повечето ъпъри го
> казват - българина ще умре от глад, ама имотчето
> няма да даде...бах тоз българин
>
> 97 доста хора и за 3 долара бачкаха

Каквото и да виждаш, покачването на петрола покачва цената на строителните материали. И на всичко, дето се сетиш.
Ако себестойността на нещо преди 10г. е била 1, то сега е примерно 10. С каквато и сила да гръмне един балон, няма как да върне цените на това ниво,че да работиш за 3 долара.
winking smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 16:10:34
Quote

а, да се говори, че ще намалее търсенето на материали и така щели да паднат цените е просто олигофренско изказване

clap: clap: clap:

Бах тез олигофрени (икономистите) дето твърдят, че цената била функция на търсенето (право пропорционално) и на предлагането (обратно пропорционално). Е па бива ли така...

Между другото твърдях, че не цените, а себестойността на застроената площ ще падне, ама някой май се нуждае от ПОМОЩ да го прочете. :]
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 16:12:28
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Combat Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ПОМОЩ - МТЕЛ
> >
..............................
>
> Каквото и да виждаш, покачването на петрола
> покачва цената на строителните материали. И на
> всичко, дето се сетиш.
> Ако себестойността на нещо преди 10г. е била 1, то
> сега е примерно 10. С каквато и сила да гръмне
> един балон, няма как да върне цените на това
> ниво,че да работиш за 3 долара.
>
Камелия, то и покачването на петрола влияе на нивото на растеж на строителството.


Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 19:18:40
Да. 105 000 евро (9 000 за брокера) за 27 м2 в едно малко градче.

защо не се обади? предполагам около Париж? winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход