Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 11:59:27
Освен цените на електроенергията има и зелени сертификати, за които се плаща допълнително. Те са във връзка с протокола от Киото. Интересно ми е, обаче че Уса не са се подписали, а издигат ветрогенератори.

По принцип вида на използваната енергия/електро, пара, газ, вятър, солар и т.н/ има периодичен характер. В смисъл, ако днес е хит вятърната е-я, след година напр. соларна и т.н. Въпрос на политическа регулация.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 12:10:16
dival,
има една наредба в БГ в която подробно са описани някои метеорологични показатели за почти всяко кътче в страната ни. Там напр. можеш да прочетеш за количества снеговалеж, дъжд, вятър, земетръсни зони т.н. Тази наредба я използват конструкторите на сгади, за да си направят изчисленията. За вятъра напр. данните са дадени като налягане, пресметнато на база скорост и плътност на въздуха. За да се завърти ефективно една голяма перка е необходимо това "налягане" да има определена средногодишна стойност. За всички перки този показател го дава производителя, така че хич не е сложно да ги съпоставиш.
Ако искаш сподели, като смениш статута на дадена земя за ветрогенераторно поле, като каква земя може да се използва за в бъдеще?
От друга страна БГ е задължена до 2015 г. да произвежда 20% ел. енергия от алтернативни източници, за което се отпускат и кредити, което ще рече, че можеш да вземеш кредит, с част от него да боцнеш една турбина, а с другата част да си купиш джип, пък после нека банката ти вземе турбината, която и без това е втора ръка. Та всичко това е измишльотина на богатите европейци - дават кредити, за да им изпупят старите турбини. Остава да ги накараме и да ни духат!
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 12:17:32
Строят ги и правят проекти, главно поради европейските регулации, които субсидират тия съоръжения, и поради факта че енергото ще е длъжно да изкупува тая енергия на тази цена. От тия две неща може да се изходи че една такава инвестиция няма да е на загуба за инвеститора, просто ще я платят хората със по-скъпия ток. Но въпреки всичко множество технически проблеми остават, и това с 20-те процента според доцентите дето ми преподават са празни приказки. А те са енергетици с огромни знания и опит и не мога да приема мнението им леко.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 12:18:22
ще потъся малко по подробно инфо ....
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 12:27:20
Парцалев, дали би могъл да ме ориентираш за тази наредба?
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 12:55:24
avatar
Като става дума за алтернативни източници на енргия това виждали ли сте го:

Ядрен реактор в мазето от Toshiba

Ако успеят да го реализират ще решат доста проблеми.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 13:17:24
ами то си е нормално да навлизат алтернативи и наи накрая да се разбият монополите......
много нещо е измислено -една десета ако се реализира обществото на планетата ще се радва на независимост и просперитет..............
обаче не пускат аванта
много по добре е да има овце които хем да се доят хем да се стрижат
непрекъснатото мислене за текущи разходи създава стрес у хората
аз например реших част от проблема като рентата от земята която получавам ми покрива абсолютно всички сметки......мисля че е отличен вариянт поне за сега
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 13:22:16
Муза,
сега има нови издания, но мисля , че беше ТОВА
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 13:31:40
Парцалев,
Благодаря ти.

40% от тока през 2020 - от биомаса, 40% от вятър, 20% от ВЕЦ -общо 100%. Извод: може и без АЕЦ! Цените на храните, цените на зем. земи нагоре! И без гори....smiling smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
12-06-2008 - 13:32:20
Парцалев убеден ли си че това би свършило работа за вятърна централа. Понеже при сградите обикновено се измерват максимални и средни стойности, докато за производство на енергия е важно разпределението на вятъра. Или ако едната перка се върти да речем с 50 об, а тази на 500м се върти с по-малка или по-голяма скорост не е добре и оскъпява съоръжението. Затова доколкото съм чувал (не съм търсил специално информация) преди да се изгради голям такъв проект една две години се правят измервания на съответния терен, за да е сигурно че странични фактори няма да обезсмислят инвестицията. По-сложно е отколкото изглежда и аз бих потърсил мнението на някой наистина сериозен и доказан инженер, щот тия дет ги продават тез неща едва ли ще ти дадат обективно мнение. За тая работа трябват сериозни специалисти, а като ги знам някои от проектиращите тука какви са аборигени бих бил много внимателен за какво си давам парите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход