Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 16:44:55
Отдавна не бях подхващал тема тук , нямам и много време , за да всичко изписано, но се чудя още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!


Въпреки
- всичко ,което става по света с НИ
- масовото обедняване на българина
- все по-голямата задлъжнялост на домакинства и междуфирмена такава
- твърденията ,че необслужваните кредити били около 2,5 % , а опасно ставало ако са около 5-6 % (дали да вярваме на банките , че са само 2,5 %) и в USA говореха така
- че възвращаемостта от наеми е около 17-18 години при нормални 10-12
- че е по изгодно парите ти да са по банкови депозити , отколкото да се занимаваш с наематели и пак да взимаш по малко кинти
- емиграцията на читави хора способни да изкарват кинти
- огромния брой ново стр-во , което се очаква да излезе 2008- 2009 година
- че миналата година по морето и Банско се продаваше на 1000 EUR , сега никой не вади и половината



Глупостите и опитите за некви внушения от брокерчета, че цените на НИ винаги растели не ги чета изобщо защото са смехотворни с липсата на всякакви доводи в защита на тезите им, а и с реалността ,която наблюдаваме .



smiling smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 17:30:22
хубаво не растат и няма да растат..аз и не споря де ....но я гледаи тук има хора които предвиждат топ локеишън-300евро на квадрат
аиде чак пък толкова да не паднат викам аз.....
ичета тука ми от три години сигърно едно и съшо се лопа ...е как да повярвам че падат като 3 год приказки и растяха ...ти ще повярвяш ли ако преди 2 години ти искат 50 000 а преди месец 80 000 за един и същ имот
аз прекрасно разбирам статиите от копи-пеист
но като някои каже ами във Варна сега вървят по 1000 евро квадрата -целия форум скача отгоре му ---е защо? ами горе долу е толкова в момента
идва ми да кажа кои е..ал е..ал ама аиде няма..........
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 17:33:26
avatar
Дивал нашия приятел Знаещ...пусна тази тема: [forum.imoti.net] през 2006г. от тогава до сега цените са нарастнали сигурно с 60%...какво има да коментираме повече? Ок няма вече да растат с по 30%, но ако са 5 или 10% и за тази година за какво става въпросsmiling smiley? Както и да е cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 17:38:45
dival, това, че цените растяха година - две повече от естественото е единствено поради факта, че и спекулантите и властимащите се облагодетелстваха от балона и препраха много пари. Това е причината за фалшивия "оптимизъм", който някой тук изявяват.
То не е за радване ами за плач си е направо, защото много обикновени хора утре ще се събудят "набутани" с ипотеки по-големи от пазарната стойност на дома си.

а това, че двамата по-горе изявявате съмнения за растежа е доста показателно...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 17:40 от tsekata.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 18:35:26
аз не споря дали ще растат разбираш ли , но не мога да се съглася че един декар земя струва колкото евтин килим, и как бе мама му стара да си продам жилището за 300евро,като нито ми е на кредит ,нито съм го ипотекирал и ми е в топ център и даже сега докато пиша маистори ми поставят отвън изолация, имам и пвц и сентрално отопление +топла вода на газ,место за паркиране,и всичко необходимо за нормален живот е как да го дам за 300евро като само преди месец мои познат ми даваше много повече , но аз така или иначе не го продавам зашото ми е удобен
същата работа е и със земята...какво значи 500лева на декар-глупости ами 500лева е евтин килим ,аз като продам после какво да си купя с тез пари разбираш ли
това искам да кажа -без да ме интерусува какво става в япония или уса или която и да е друга държава...и какво значи морските имоти били падали,ами даите да видим в гърция или испания например падат ли-падат ама дръжки,ако падаха защо аджеба идват кипърци да купуват...нали и там си имат море
от безкраино копи-пеист на някакви статии на никои не му става по весело ...ясно ше има спад да но на панелки и керпичи хубивате имоти винаги ще имат цена казах го преди-казвам го и сега , ще го кажа и след време
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 20:42:01
Браво Дивал...имаш сентрално отопление и место за паркиране....много грамотно....хубава рекламка.
По темата...аз си търся апартамент, защото живея на квартира.Не съм претенциозен...искам маломерен двустаен(50-55м2 ЧИСТА площ), може и в крайните квартали(Дружба, Младост 4).Готов съм да платя 1000 евро/м2, НО за чиста площ.Тук идва проблема.М2 върви по 1000 евро, но с тези 30-40% общи площи ми излиза 1500 евро/м2.За мен това е спекула и е ненормално.Мнението ми е, че до една-две години това ще се оправи и имотите, като този който търся ще станат по 1000 евро/м2 чиста площ, а луксозните кооперации и топ центъра ще продължат да имат ръст.Това мисля - ще има корекция към крайните квартали и то не много голяма.Все пак да не забравяме голяяяяямата инфлация и това, че в България не помня нещо да е поевтинявало?!
да обобщя - според мен някой цени ще растят съвсем леко, а някой ще се корегират на долу до реалните си нива.Няма да има голямо покачване, но не мисля, че ще има и голям спад.На мен това ми се струва логично, НО все пак сме в България и въобще не се знае какво ще стане, при нас какво трябва да стане и какво става са две коренно различни понятия!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 20:44 от Pacholv.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 20:53:01
Според мен бъркаш. Голямата инфлация е факт и то в глобален мащаб. Явно големите момчета са решили да представят сметката за щатските второкласни ипотеки на целия свят.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 21:11:32
веднага си вземам бележка за грешките ...то не че и ти нямаш-растят..корегират----както и да е
Да съм твърдил някога,че няма спекула?
Има разбира се,и имотна мафия има и както казваш в бг не се знае какво ще стане
Пак казвам -нива 300евро са меко казано несериозни, и не си правя никакви реклами на жилището ,просто описах с няколко думи какво представлява апартамента, не ме разбираи погрешно
корекция и цена от 300евро ха..ами ти сега като купиш на 1000 и тъкмо влезеш и навсякъде кажат че цените станали 300-ще продадеш ли -няма нали?
Или ще си живееш или ще го дадеш под наем
Знаеш ли аз как искам да паднат цените -наистина искам, а тука гледам мнения отпреди две години -пак нива 300
ох смешна работа вече....
Ами парселите по морето -тях на колко на 30 евро ли да ги продаваме.....
зна4и панелка в младост 100кв=100 000 евро може...парцел 1000кв. на албена например не може от къде накъде
аз много искам тези които предричат нива 300 да ми продадат собствените си имоти на по 350 например ...така хем пари ще вземат хем евентуално като доиде кризата ще спиат спокоино че са продали изгодно....да ама не искат да продават бе ....нали криза ...аиде ...даже имаше цяла тема за имотите на куку...куку извиняваи нищо лично.......тои пък направо края на света предрича и пак не си продаде имотите......аиде мъжка дума и среща при нотариус които иска -купувам на 350 евро
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 21:33:51
Ако ни се срине икономиката тотално, което не ми се вижда най вероятния сценарий, но си е напълно възможно пазара на НИ ще стане доста непредсказуем (според далеч не експертното ми мнение). Тъй че, дали 700 дали 300 Е за м2, ще поживеем и ще видим.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 21:54:44
- емиграцията на читави хора способни да изкарват кинти

е, добре де, тия хора като са читави и способни да изкарват кинти, защо се е наложило да емигрират, та те ако са толкова печени и в България ще си изкарват, май нещо не е точно така, май само неспособните в България емигрираха, така ми се струва на мен
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход