Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?

Публикувано от naughty 
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 02:31:46
Или както беше казал на времето многоуважавания другаря Тодор Живков:
"ПРИЗЕМЯВАНЕ,ПРИЗЕМЯВАНЕ,ПРИЗЕМЯВАНЕ...
:} :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 02:37:37
много ме изкефи следното:
>Според анализаторите в кратък период ръстът ще продължи. През 2008 година в >Черна гора цените се прогнозират да бъдат ? 4000 за квадрат, а през следващия >сезон средната цена на имотите в България щяла да достигне 1500-1800 евро до >1800-2000 евро.

ама направо паднах от смях, черна гора по-скъпа от средните цени за Ню Йорк (включая манхатън), около 4 пъти по-скъпа от Маями и Флорида, Това Италия, Германия (и то големите им градове) ряпа да ядат...

забележете следната глупост: български банки отпускали на руснаци заеми да купуват в Бг. Уж били богато руснаците а опрели до заеми да купуват в Бг, аз мислех че вадят по 10 000 долара за една почивка а те горките опрели до кредити...

иначе е интересно да се знае че балтийските републики дето вече крашнаха не са купувачи на напите имоти, преди месец осраха всички медии с твърденето че латвийци и естонци идват да ни изкупят и някаква мадама от рода на Бйорк бяха изкарали на снимка да потвърди и тя че идват... сега какво стана? няма ги...
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 02:41:21
за да станат средните цени в Бг 2000 евро за квадрат средно при очевадните спадове по курортите (сега цитират цени от 550 евро за слънчев бряг на 100 метра от морето в същата статия) и след като малките градчета съшо ще падат излиза че за да има средна цена от 2000 евро за България трябва София и Варна да са средно 4000 евро на квадрат. Това е панелка в Банишора и Надежда иделна част. с осран и опикан вход и без гараж.

При текущи 'цени' от 1100 според сайта имоти.нет (цени продава) това е четворно увеличение. За година. Супер, айде купувай народе....
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 02:44:22
Всъшност идва малко повече, При 25 процента жилищен фонд в големите градове излиза че средните цени в София и Врна ще са около 7000 евро средно на квадрат иделна част панелка в Банишора или Надежда с осран и опикан вход без гараж,

супер.

Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 02:48:15
обаче няма страшно, компас ще заработи на втора работа (пак в ИТ) и заедно с другите успешни български инвеститори с интернет бизнеси ще компенсира липсата на чуждестранни инвеститори.

Затова цените пак ще са твърдо нагоре...

отивам да си купя противогаз че пак ще разтоварят камионите с лайната и ще се задеистват лайнометите....



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-22 02:56 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 04:43:28
aaaaaa,жестока тема.много злоба, много спор,кеф ми е да я чета.всички имате много добре,аре дори и отличен.
само че,за да не взимам стана,ще бъда реалист(не,че друг път не съм бил).

първо към Лошите-Куку,бъркаш за Камелия-тя ми е от любимците и няма нищо общо със сайта(не,че сайта е лош,напротив).Камелия ми е противник,както и на теб,но е реална и не взима страна(доколкото един брокер може да си позволи).
също според мен бъркаш за бъдещето на този сайт-в близките 2 години ще направят повече,отколкото до сега.за после незнам-ще трябва да си развият маркетинга и търсят нови хоризонти-но с форумите и участниците още дълго време(дори и след 2 години),ще регистрират трафик.
при обръщане на пазара,много строители и инвеститори ще ги заринат с реклами за продажба на имоти и комплекси,като последно спасение.но тва ще е до време-според мен-2 години.после трябва да се опитат да си запазят трафика по друг начин и търсят,друг тип реклама.но имат ли трафика-ще имат и рекламата.

до Добрите-за всичко друго Куку според мен е прав.за какви интернет магазини говорите?тва е смешно.лично съм купувал за приятели от бг армани ексчейндж и геп и дрифтър(дрехи от екологичен памук,дето не сте го и чували в бг).
в цивилизацията никой не праща по интернет стоки до бг.защото бгетовците са хитър петъровци и бай ганьовки,не за друго.малко са страните,в които е опасност да се прави такъв бизнес и бг е една от тях(нищо ново).
аре купете си по интернет каквато и да е стока от цивилизацията,аааааа????
нали имате вече кредит карти(и те един шит),аре купете си де.
дааааа,ама не.трябва да си намерите човек в цивилизацията,да ви купи и после да ви ги препрати на вас-в бгетовицата.
знаете ли защо?знаете ли защо корпорациите губят бизнес(от нереализиране на продажби) в страни като бг?
оставям ви да си отговорите сами.
Куку,този Иво_1 наистина може да е скатал някой лев.не знаеш ли как се прави бизнес в бг?
ами виж историята със сайта за детските градини.Хуба или Дон балон беше дал информацията.
400 000 лева за създаването на сайт за детски градини........
100 000подкуп на държавните поръчители,1500 лева за уебдизайнер и 285 000 за Иво_1.просто.
вътрене на държавата,за сметка на данъкоплатеца.......
нещо да се говори по темата?някой да е осъден?и историята се раздуха,след като сайта крашна.ако не беше крашнал,сигурно и никой нямаше да знае....
ха са Куку,си представи всички други държавни поръчки,и не само за интернет и софтуер продукти,ами и за всичко друго.
защо ни спряха евро финансирането?защо няма осъдени и за тва?ами защото те са от матрьошките,или техни поставени лица.просто.
бг се изтисква нагло и безпрепятствено.и което се разкрие по случайност-веднага се потулва.
така че,Иво_1 не го мисли.даже малко е откраднал.
всичко в бг е един абсурден фарс.и ти казвам-хората ще плащат за това.просто е неизбежно.
в този стой,в който се намираме-демокрация с отворени пазарни норми-тва е перфектното управление,измислено до сега,но ако не сме дорасли като манталитет-е убийствено.въж ги африканските републики,които са в демокрация с оупън маркет-трагедия.
спомняш ли си до къде я докараха предишните матрьошки?
всяка грешка се заплаща в пъти по скъпо.а тия грешат постоянно,а и грабят дезконтролно за сметка на данъкоплатеца.
никак не е на добре-тва са последните изпарения от бума,който е пълно икономическо сепуко.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 07:10:21
dantes Написал:
-------------------------------------------------------
> Kуку, Асене, как ще коментирате това Орешарски:
> Нуждаем се от двойно по-висок бюджетен дефицит
> Трябва да се трупат левови запаси ли
> "Тази политика ще се поддържа поне до 2010 година,
> както е записано в конвергентната програма на
> България"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
първо да поясня-бюджетния баланс няма нищо общо с търговския баланс.разлика от земята до небето.
тва са две несъпоставими неща, които матрьошките се опитват да свържат,като оправдание ,колко правилно управляват.
бюджетния баланс е с излишък-защото на пенсионерите,учителите и други им се дават безбожно малки заплати,които не стигат и за оцеляване.
има така наречената рейгънономика-алан грийнспен(шефа на фед тогава) за първи път в истотията на иконом. свят свали лихвите и рейгън дефицира бюджета с цел-стимулиране на икономиката.или-на хората им се даваха по-големи заплати с цел да купуват повече,както и мега проекти за инфраструктура с цел за намаляване на безработицата.
и тва беше за сметка на годишния бюджет.вътреха бюджета няколко години подред с наливане в икономиката и създаване на работни места(инфра. проекти),както и повишение на работни държавни заплати,за сметка на съкратена бюрокрация.

тва беше гениално решение,абсолютно новаторство в икономиката и много хора(демократи) бяха против.
в следствие имаше подем във всички отрасли и дори рейгън инвестира в оръжие срещу съветския съюз.или така нареченото-който е по богат-той е победител.
в следствие руснаците клекнаха на напъна(от надпреварата за въоръжение- икономически) и потънаха в депресия.знаете какво следваше след това-рухване на комунизма и падане на берлинската стена,където тогавашния путин се оттърва от линч(и аз не знам как).беше шеф на КГР и Щази за берлин.
за мен най великя президент в историята на сащ,а и на света е рейгън.нищо,че аз съм демократ, а той беше републиканец.
след него за мен е клинтън.а най големия олигуфрен е буш младши(опитващ се да копира рейгън ,но несполучливо).

та обратно на темата-за разлика от бг,румънците копираха рейгънономиката и повишиха заплатите за държавните си служители,лекари,полицаи и учители,за сметка на бюджета.тва доведе до вълна на прогрес и инвестиции.инвестиции,забележете в хай тек и индустрия,а не безмислени бетон и тухли,от които след време няма профит.
в румъния прогреса беше реално икономически във всички сфери,а не като в бг-само строителство.
или с разтягането на бюджета румънците копираха сащ и привлекоха инвестиции,част от които можеха да отидат в бг.
разбира се нашите аборигени нищо не направиха.
ами как да се бориш корупцията,когато държ. служител получава 400лева на месец и полицай-500???????
или за сметка на бюджета те се пребориха с корупцията,а ние ги оставяме да изкарват пари с корупция.
но макроикономически погледнато е същото.но матрьошките не могат да вденат-парите се въртят в страната-ако не плащаш за корупция-тези пари ще ги инвестираш в производство,или ще ги похарчиш за нещо.което някой друг произвежда,или прави профит от.
но в бг-макроикономически разпределението е неправилно и предизвиква корупция и бюрократщина-най пагубните за честния бизнес и дългосрочното инвестиране.
тва довежда само до хътреци и тарикати,смъчещи от държавата,за сметка на данъкоплатеца.а тези пари можеха да отидат за инфраструктура или други подобрения и пак щяха да останат в бг икономиката.и повече хора щяха да харчат повече,а не няколко си да финандират немската икономика с купуване на последен модел ултра скъпи германски автомобили и затваряне на капитал в непродаваеми имоти.(гениите на бг капитализма).
малеееее,омръзна ми да драскам,не че нямам мисли за още десет страници....




Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 07:23:38
Асене, преди две седмици прекосих половин Румъния, единственото общо с БГ е мръсотията и дотук с приликите. Разлики: Мощно строителство на производствени предприятаия, много възпитани полицаи и нещо не дребно, а бе основно бусове "Мерцедес Спринтер" видях, нямаше сдухани като тук. и други дребни неща, които правят впечатление и се дразнех и си виках, "пък нас ни плашеха, че заради тях нема да има ЕЦ за нас".
В Германия, Хайделберг, ме спряха полицаите и се заядоха за талона на колата, казвам им обадете се полицаите в бг и ги питайте що така, отговор: "Ма те английски знаят ли?", викам си бахти отношението, и те ги знаят що за стока са.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 08:04:11
Дантес-едно време съм минавал през пумъния и съм хвърлял бонбоники на деца просяци.бяха умрели от глад.само за последните 2 години ни прескочиха с десетилетия.
преди около 2 години попаднах на статия в щатската преса-румънците може да помогнат на бг да влезнат в евросъюза.останах втрещен и невярващ-и почнах да чет статията.
обобщаващо-пумънците се притесняваха,че заради нас и тях ще им откажат еврочленство.......
тогава не повярвах на статията-звучеше ми абсурдно.бях останал със спомените за румъния и никой не можеше да ми разбие разсъжденията.
обаче тогава не съм се интересувал не само от румъния и бг,но и от европата като цяло.
сега вече разбирам,че статията е била меко казано реална.......
честно-плаша се от тва,което става в бг.плаша се и като сметнеш,че черпя информация само от този форум.ако някой не даде безмислени статии-не се ровя-нямам време.
не искам и да си представям още колко безмислици и хитрини има по медиите за поддържане на бгетовския дух в единствения икономически отрасъл в бг-имотите.с никакви производствени мощности и продуктивност като цяло.
тухли и бетон,с примес на фаянс и мебели(90% внос),за сметка на търговския дефицит...
поне драй уола да беше бгетовски......а то само бетона и желязото .
макроикономически погледнато-банково финансиране(2милиарда и 200милиона) за последната година чужди заеми,и къде е отишло????
в стоежи,чиято стойност е с внос от чужбина(обратно излизане на капитал).
как в бъдеще тези строежи ще допринесат за бъдещето на бг?
ами по никъкъв начин.затворен капитал в тухли.
никакво производство,никакъв износ,никакъв ноухау-само тухли и бетон.и другото внос-бои,драй уаол,мебели,фаянс и теракот,дограма......
браточка-макроикономически погледнато-циркулирането на валута и излизането и-бг е фалирала според мен.
поне и външните кредитори и те ше духат супата-я гърци,я европейци-и те лакуми бяха.....
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 08:57:12
Асене,
Не бъркай за гърците - те разпродават в Бг и отдавна - края на 2005 - някои направиха чак посреднически агенции за да разпродадат собствените си имоти купени 97-2000. На тях са им ясни и възможностите на българския пазар и бг манталитета. Да не говорим за това, че неспекулативни гръцки компании почти няма на българския пазар - няколко пъти си опитах да предложа терени на сериозни строители от гърция, тогава когато цените по морето бяха по 10 - 15 000 евро декара на първа линия - строители с годишен оборот от 20 -30 млн евро (за гърция това не е малко) - цитирам буквално "ние не сме за там - ще ни изядат".
Що се касае за гръцките банки - цитирам отново шеф на гръцка банка в бг - "дай да не се лъжем - нашите банки тук имат за цел единствено да обслужат нашите търговци" Предполагам, че имат и други - чисто стратегически цели - и доколкото са запознати с балканския манталитет едва ли ще се накиснат - а където стане ще прехвърлят неуспеха си на гръцки държавни компании - справка държавната оте (гръцката бтк) изкупи частника германос в бг... И са майстори по точене на европейски фондове - допускам, че повечето им инвестиции в бг са именно с такива пари ...
Несъмнено, някои дребни гръцки предприемачи ще загубят, но едва ли им пука за това на едрите гръцки акули - сринаха собствената си борса преди 4-5 години.
...
Хайде да не се увличам...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход