Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?

Публикувано от naughty 
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 19:09:33
Баба ти е толкова богата че може да си купи няколко апартамента по 30 000 евро?
Ами да купува като й трябват толкова.

това че в момента следстие на крадитирането достъпът до пари изглежда лесен не трябва да ви заблуждава. Тези пари ще трябва да се връщат.
И пак не забравяйте че заплатите са в левчета а заемите - в Евро.
С развитието на кризата този достп до лесни пари все повече намялява (увеличаване на лихевните проценти, свиване на кредитирането, оттегляне на инвестициите).

цените на строителните материали нямат нищо общо с цените на жилищата при криза, вече в Бг е построена достатъчна жилищна площ да гарантира предлагане за много години занапред, като сложим демографската криза и емиграцията въщност много от тези жилища няма никога да се обитават а ще си стоят като паметник на човешката глупост и алчност.

Ако кризата се развие до пълния си потенциал в Бг може и 100 евро да са много за квадрат. Въпреки че цената строежа ще е 150 или 200. Къща в Детройт дето само строежа й струва 100 000 долара се продава за 12 000.

еврото никога няма да се въведе в Бг заради изискванията от няколко последователни години от инфлация под 3 процента така че нищо не може да спре обезценката на лева.
надеждите пак някой друг да плати сметката няма да се оправдаят.

Интересно ми е какво ще изкоментира корифеят българономист Георги Ангелов дето пише врели некипели за българската икономика за настоящото състояние на икономиката и борда. Нещо се умълча напоследъка.
Аман от такива 'капацитети' в БНБ.





Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 19:29:39
Kуку, Асене, как ще коментирате това Орешарски: Нуждаем се от двойно по-висок бюджетен дефицит
Трябва да се трупат левови запаси ли moody smiley:
"Тази политика ще се поддържа поне до 2010 година, както е записано в конвергентната програма на България"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-21 19:41 от dantes.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 19:56:11
заглавието е абсолютно сбъркано, в статите се говори за това че бюджетния излишък (а не дефицит) требва да се увеличи.

с по-прости думи: по-малко разходи на бъджета, по малко пари у хората и поддържане на по-голям излишък с цел да се укротят побеснялото харчене и намали по някакъв начин дефицита във външната търговия.

по-малко пари у хората значи по-ниски заплати, пенсии, т.е. по-малко пари за имоти.
т.е. разходите на бюджета ще се превърлят на хората.

Само дето е много късно, бъджета за тази година е вече гласуван, има страхотен натиск излишъка да се изхарчи за догодина вече валутен борд няма да има.
Сетиха се, явно четат интернет. Моментът за разтурване на валутния борд беше преди 3-4 години. Сега е твърде късно.

уж има излишък а пък изхарчили 97 процента от този за 2007 за 'инвестиции'
излишъка е затова да не се харчи, като се харчи не е излишък.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-21 19:57 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 19:58:58
Някой да знае банка в Бг да отпуска кредити в лева без клауза да се връшат в евро?

оттам да ви стане ясно колко имат доверие от банките във валутния ни борд.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:23:18
Ще се радвам страшно много на цени от 300Е кв/м,за съжеление няма как просто да стане.Незнам чия баба ще купи 5.Аз ще купя 10!Нямам нужда от толкова,под ключ ще ги държа,ей така да има! winking smiley
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:31:03
ами къде си дрямал че не си купил на евтиното преди 2003?
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:32:11
и как така имаш пари за жилища, не си ли купил вече? ами че ти изтървал далаверата бе лузър, купувай веднага че според прогнозите панелките ще са по 2500-3000 евро на квадрат (идеална част, с опикан и осран вход и без паркинг) до 2012.

колкото в Детройт и Бъфало се радват на цени от 12 000 - 20 000 долара за къща.

Знаеш ли колко инвеститори като тебе се избиват да купуват там? 0.

това с инвестирането в имотив Бг не защото хората имат нужда, сигурно 20 процента от жилищата дето се купуват са за живеене, останалто са спекуланти дето тепърва им предстои да изгорят след краха.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-21 20:38 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:39:28
естествено че и тези с кредитите ще изгорят... както и доста строители, и банки,
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:42:29
>себестойността на строителството е поне 500Евро м2 като се вземе впредвид >земята и строежа.

това е абсолютна лъжа. Имам познат дето строеше миналата година по морето за англичани на 100 евро на квадрат. 100 квадрата къща му излиза 6 000 паунда.

а кой какво сънува и какво ще се случи ще се види като броим пилците наесен...




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-21 20:44 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
21-03-2008 - 20:42:37
Къде съм дрямал?Ми 2003 бях студент със 1 лев в джоба ,от който 60ст. за обяд в стола sad smiley.Не съм чичко,така че по-спокойно.Колкото и абсурдно да ти се вижда,съм от хората който последните 4 години от нищото направиха нещо,в страната където само мутри били проспериращи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход