Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?

Публикувано от naughty 
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 20:08:26
освен това се оказа че левовия 'резерв' от 2007 го били изхарчили хората за свои си 'проекти'. Тоест резерв няма и не е имало.



Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 20:08:55
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> kuku987,
> Стремежа ти е похвален! Достоверната информация,
> която предоставяш също е впечатлителна!! С две
> думи - заниманието ти е патриотично!!! Проявяваш
> се като истински българин, ама виртуален!
> Дай нещо от реалния живот в БГ!


Ти нещо реално дал ли си?
Че май само искаш да клепаш хората, които не са ти угодни.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 21:00:49
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> оуууу,разбрал си ме неправилно-говорех специялно
> за банките-има гръцки,закупили бгетовски,които до
> сега ги финансираха с цел голям профит от скъпи
> ипотеки(разбирасе тва според някои тук не е
> верно,защото ипотеките в бг са много
> евтини-6-7%.)

Виж,никога в България лихвите не са били ниски! Активното кредитиране се отпуши през 2002г.,като лихвите се движеха 13-15-18%. Постепенно ги намаляваха и всички си мислеха,че щом влезем в ЕС ще ги изравнят с тези на банките-майки. Защото различна лихва за едно и също нещо,от една и съща банка,си беше жива дискриминация и обирджийство. При това,ние сме в борд- не можем да печатаме пари.Да,ама не. Това,че с големи цифри ти пишат 6-8% лихва,нищо не значи. На края пак не е по-ниска от 11%.


> та би ли финансирал някой,който ти дължи
> пари,за да не фалира,или би теглил чертата и
> преглътнал загубите,за да не се набиеш
> допълнително?
> аз не бих.щото им знам и кътните зъбки.дали
> гърците мислят като мен или не-ще откриеш във
> сайта на БНБ в близките месеци-ако кредитирането
> намалее-цирка започва.
> по просто е отколкото си мислиш-повярвай ми.

Бих се съгласила с теб,ако в световен мащаб не се наблюдава точно обратното. Колко милиарда вече наляха,за да спасяват затъналите банки?
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 21:52:33
Камелия , независимо дали се сългасяваш или не:

Никой никого не е спасил, освен случая в който купиха Нортерн Рок от анлийското правителство за да не разпростира паниката.

В момента централните банки не раздават безвъзмездно пари а дават изчключително краткосрочни заеми за да осигурят ликвидност. Тези пари обаче се връщат...В същото време кредитите рязко се намалиха защото банките са в сървайвал моуд и гледат да намалят загубите.
Та централните банки раздават пари и след седмица-две си ги прибират обратно с лихвата. Банките който както Беар Стърнс (една от най-големите инвестиционни банки в света) направо фалираха, защото имат раздадени кредити който не могат да възстановят. ФЕД дава ама като си ги прибере след седмица пак си остават с минуса. Купиха ги на смешна сума в момента в който фалираха. Инвеститорите в тази банка могат да пият една студена вода защото от 30 долара им остават 2.

Новият собственик пък ще гони до дупка кредитполучателите за да възстанови каквото може. в случая никой не е спасен. и няма да бъде.

Точно това е парадокса че в Бг хората са обути с двойни лихви а си посволяват да харчат като за световно. По-големи лихви между другото значи че риска е по-голям банките да си вземат парите обратно.




Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 21:59:05
Напълно съгласна с последното изреченеие на поста на Куку.
Лихвеният процент е точно това - изразява риска от връщането на даден кредит. По-голям риск=по-висок лихвен процент.
Рска се измерва от една страна с доходността на кредитополучателя и от друга страна с предоставеното обезпечение по сделката.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 22:20:12
ако риска беше малък в Бг, икономиката - стабилна а заемите - обезпечени лихвата щеше да е 4-5 процента.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 22:37:40
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ако риска беше малък в Бг, икономиката - стабилна
> а заемите - обезпечени лихвата щеше да е 4-5
> процента.

Тй,тъй! Остава да обясниш,защо в САЩ,дето всичко това е на ниво,взе че се срути........
winking smiley winking smiley
neo
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
22-03-2008 - 23:51:08
КУПУВАЙТЕ,ЧЕ НЕ ОСТАНАХА-САМО С КЕШ [#$%&]
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
23-03-2008 - 01:56:29
лакомия, ти гледай в Бг какво ше стане при 5 пъти по-голяма лакомия... 10 пъти по-голямо осиране...
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
23-03-2008 - 02:00:21
тази съветва следното:

---------------------------------------
Какво бихте посъветвали потенциалните ви клиенти – българи и чужденци, да закупят имот или да изчакат?
- Да си закупят по най-бързия начин. Цените ежедневно растът. Вече говорим за 1000 – 1200 EUR/кв.м за панелка в столичния квартал Младост, например. По мои наблюдения до 70 000 EUR хората купуват имоти чрез банкови кредити, а от тази стойност нагоре се купува кеш. Има доста хора с големи финансови възможности, а след като има търсене, на този етап, цените се качват.
------------------------------------

дава съвет без да и го искат. всеки който се накисне може да съди горната госпожа защото дава инвестиционен съвет, един агент/брокер не може да ти дава такъв съвет защот носи отговорност. Може да посочи рисковете, средните цени в даден район и прочее но в случая съветва за инвестиция и по този начин носи огговорност.

Аз като работя с моя си финансов адвайзър човека ми обяснява какъв е рсика и трендовете но никога не ми е казал: купувай че ще скачат защото е подсъдно, ще го изгонят моментално за даване на такива съвети да не говоря че в случая носи и съдебна отговорност и мога да го съдя аму последвам съвета и се проваля.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 02:01 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход