Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 05:21:04
Здравейте момчета,
Не се вясвах известно време, защото нямаше нищо ново. Сега имам един въпрос и вярвам, че имате отговор smiling smiley По проект вътрешната стълба към 2 етаж е дървена конструкция, леко извита. Какво мислите за това, дали не беше по-добре да я направя от стоманобетон пък сетне да я обшивам с дърво? Проектът е пред внасяне в общината, но ако се реша на някаква промяна вярвам няма да има проблем да се направят корекции. Аз харесвам дървените стълби, но не зная как ще я изпълнят...
Моля ви, дайте някакъв акъл, кажете какво мислитеconfused smiley

Благодаря,
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 08:37:47
Махни този бетон! Няма никакъв проблем да си я направиш от дърво и ще е много по-красива! Всеки добър дърводелец може да ти я направи независимо от извивките, чупките и т.н. Само не я прави от чам! Най-красива е от дъб или парен бук. Малко е скъпичко ама.....
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 10:34:19
Здрасти Getosmiling smiley
Миналата година и аз имах проблем със стълбата,също исках да е дървена и извита на 90 градуса.Оказа се,4е в Габрово има само двама дърводелци,които могат да направят такава стълба каквато исках,но бяха много заети и ми отказаха.Не ми се даваха много пари за стълба.Фирми в Сф,които правят такива стълби,ми искаха по 300лв на стъпало/11 стъпала/,което ми се стори много и затова я направих вита от желязо и я обковах с дърво.Доволен съм,не скърца,стана пак красива и ми излезе 500лв.Е,не изглежда като тези в старите къщи,но нали си е моя-харесва миsmiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 11:28:00
Намерих един ковач в София, на Сливница близо до Сточна гара. Видях че по стените ина и някакви статии от весници писани за него. Българин е и дали някой от форума има отзиви за него? Иначе ги видях тези Турскине изпълнения , зле са. А също и в Brikolag-ето видях интересни панти които мисля че стават за капаците?
Хаиде на Море :}
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 14:27:28
venciev, s_opit ,

Наистина мн. ми харесва дървена стълба за това такава я заръчах, но като ви слушам как най-обикновенни панти и пирони не можете да намерите се замислих за мойто стълбе. Вярно множко са 300 лв. за стъпало, но аз самите стъпала и перила ще си ги взема от тука, харесал съм си орех и се намират за около $50 парчето. Въпросът ми на мен е за конструкцията? Има и още една подробност, от ляво стълбата върви по стената, а от дясно, по дъгата гледа към хола и на пракрика е затворена със стена от долу, защото под нея върви стълбата за зимника с винцето:ami: moody smiley

Някой говори за море, ама май не се отнася за мен sad smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 14:49:09
50$ стъпалото ли? не е ли малко множко :ami: , иначе и аз съм твърдо за дървото. То зависи и от къщата, все пак ако всичко е дърво и камък по добре да не смесваш с цимент smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-20 22:17 от duharski.
Re: Построяване на Възрожденска къща
20-06-2008 - 17:25:23
Софийският ковач ми иска по 30лв. за комплект ковани панти и 20лв. за ъглите .
Как ви се струва confused smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
24-06-2008 - 01:17:01
Geto,300 лева е цялостното изпъление на стълбата-проект,изработка и монтаж!Има много по-евтини варианти/бетон облечен с дърво,метал облечен с дърво и т.н.,но ефекта е друг/...можем да разискваме по темата!
Duharski,цената е добра,аз също направих такъв кован обков/истински кован/ на почти същите цени/малко по-ниски/!Е,моя майстор е мангал,но в случая етноса няма голямо значение,а и все пак в района няма голям избор!Като стане готова портата,ще ти пратя снимки!
Поздрави!Морето сте ме изчака до другата седмица.... winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
24-06-2008 - 02:18:07
Венциев, не беше ли по 300- на стъпало???
Re: Построяване на Възрожденска къща
24-06-2008 - 14:12:01
Да Доне,300 лв на стъпало-проектиране,изработка с дъбов материал и монтаж.При мен бяха 11 стъпала по 300 лв=3300лв.В тази цена влизаше и парапета.
Извини ме за горния пост,грешно съм се изразил за цената.
Поздравиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход