Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
11-04-2008 - 19:22:37
avatar
Привет!
Някакви въпроси относно хидрото.....?
Давайте да дам и аз акъл ако може?
С почит

Чест и почитание
Re: Построяване на Възрожденска къща
14-04-2008 - 13:49:26
Привет,

Дайте проверени производители на дървени пенджери за тези къщя. Има ли нещо характерно, освен размера на което да обърна внимание?

Благодаря,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-14 16:29 от Geto.
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-04-2008 - 15:40:20
Гето,
Имам добър дърводелец за дограма,но на теб ще ти е малко далеч!Със стъклопакета,с чамов материал,байцвани,с обкова излизат на 140лв/квадрата.Това е с обикновен обков,ако искаш кован,ще е малко по-скъпо!
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-04-2008 - 17:07:40
avatar
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Гето,
> Имам добър дърводелец за дограма,но на теб ще ти е
> малко далеч!Със стъклопакета,с чамов
> материал,байцвани,с обкова излизат на
> 140лв/квадрата.Това е с обикновен обков,ако искаш
> кован,ще е малко по-скъпо!


Къде се намира? Доколкото знам,майсторите държат сами да си вземат мярката........и мен това ме чака,та събирам информация...... smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-04-2008 - 17:39:05
Проблемът е Камелия,че този няма време/както повечето/ и аз му давам размерите и после друг човек ми ги монтира.По троянско има много дърводелци и то добри.А този моя е в Свищов.
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-04-2008 - 22:39:02
Камелия,
ако споменеш пред майсторите, че си вземала размерите с прав ъгъл може и да ти приемат поръчката на доверие. Изискването е толкова просто, ама достатъчно често не се спазва от иначе интелигентни хора и майсторите с право не смеят да рискуват.
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-04-2008 - 23:04:06
avatar
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Проблемът е Камелия,че този няма време/както
> повечето/ и аз му давам размерите и после друг
> човек ми ги монтира.По троянско има много
> дърводелци и то добри.А този моя е в Свищов.


Благодаря ти! Пак изтървах да стана "връзкарка"! winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
02-05-2008 - 20:39:34
Христос Возкресе!

Привет на всички,
Надявам се не сте решили, че темата за възрожденските къщя се е изчерпала? Е, за мен още поне година-две ще е актуална smiling smiley и надевам се няма да ви омръзна с въпросите си.
Както и да е. Направих с прозорците както ме посъветваха уважаваните Венциев и Аргонавт, но в крайна сметка кандисах на 90/150, като архитекта ме увери, че когато дойде времето ако все още държа на по-малки ще мога да ги смаля. Дано да не е голяма грешка.
Ето сега какъв въпрос имам. Решил съм чардака да бъде изцяло обшит с дърво, но какво мислите ако направя същото и с останалата част от 2-рия етаж? И друго, стените които ще се обшиват с дърво трябва ли преди това да се измажат? А изолация?
Хайде останете си със здраве и благодаря!
Re: Построяване на Възрожденска къща
02-05-2008 - 21:10:57
Воистина возкресе,на теб Гето и на всички съфорумциsmiling smiley
В еленският Балкан/както и в Несебър и др.места/ стила е подобен-втория етаж е обшит почти целия с дъски/хоризонтални/.На мен лично не ми харесва новопостроена къща в стар стил обшита с дърво,поради причината,че с новите дъски ефекта е друг/нагледали сме се на ламперии от близкото соцминало/.По ми допада само част от 2-рия етаж да обшиеш с дъски и по възможност дъските да ги поръчаш с различна ширина-8,9,10,12,14см и да не са с мъжко и женско,а да горната да застъпва долната,но за целта дъските трябва да са сухи иначе ще се изметнат!Под тях е хубаво да сложиш изолация,въпреки,че самите дъски са изолатор,но като ще е гарга да е рошава....smiling smileyСпоред мен няма нужда да измазваш стените,ако ще ги обшиваш с дъски-тухла,стиропор,може една ръка шпакловка и дъските.Мисля,че е достатъчно,но чуй и другите съфорумци все пак!
Хайде със здраве и до скоро winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
03-05-2008 - 14:26:24
Доколкото знам в Етрополе произвеждат дървени обшивки досущ като виниления сайдинг ама от масив. Седи много красиво, но са твърде прецизни и ще избягаш от възрожденския стил. И аз съм почитател на ЧАСТИЧНО обшиване - само някоя стая или две, или само зад чардака, но във всички случаи да търсиш СИМЕТРИЯ.
Но си мисля че една разходка из Копривщица най-точно ще ти покаже посоките. Не пренебрегвай чорбаджийските къщи с ярки цветове и рисувани орнаменти - с тях се добавя допълнително очарование ако не ти стига обшивката. Може да ти се струва прекалено, но нещо семпличко... moody smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход