Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-07-2008 - 05:39:25
Здравейте,

Какви са тези "Марсилски" керемиди?
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-07-2008 - 22:34:13
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Какви са тези "Марсилски" керемиди?

Тук им викаме "Турски". smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-07-2008 - 22:41:29
avatar
Krasipvd Написал:
-------------------------------------------------------
> Радвам се , че попаднах в този сайт.Предстои ми
> ремонт на стара 100г. селска къща, на 50 км.
> северно от Пловдив.Ще се радвам да ми помогнете,
> искам да сменя първо прозорците, и каде правят
> такива също и дървени капаци.Търся майстор за
> пренареждане на турски керемиди.

> ето вече можете да видите снимките.

Дъхът ми спря! Фантастично е! Дори не виждам какво имаш да ремонтираш!?
Пренареждането на керемидите може да направи всеки, който по принцип се занимава с това. Накарай го да прегледа уламите- това са едни ламарини,поставени на гънките на покрива. Както и да види дали са замазани аретирите- това са капаците по билото на покрива.

Re: Построяване на Възрожденска къща
28-07-2008 - 17:00:18
Предстои ми изграждане на къща в Родопите, в района на Брацигово
Търся добър проектант и строители.
Ако имате подобна информация и желаете да я споделите - ще бъда много благодарна.
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-07-2008 - 10:57:46
Zdraveite,

veche sym postroil edin obekt www.ourbg.org
Там съм ивеститор и изпълнител.

Наясно съм със работата от проектанта до изпълнението.

В момента изчаквам да продам имота ми във вършец. Но дотогава - бих се наел да реализирам проекта Ви в Брацигово.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-07-2008 - 14:46:17
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
При мене нещата са в положение на
> изчакване и така ще са поне още 3 год. Докато
> умните се наумуват-лудите се налудуват, ама няма
> как. Успех в начинанието и си пази нервите, че ще
> ти трябват в БГ.


Не го плаши човека! Всичко е въпрос на късмет. Тази година открих майсторите на мечтите си- съвсем случайно, по обява в регионалния вестник. За 12 дни измазаха 170 кв. м криви стени, наковаха черно дюшеме върху супер криви греди и го нивелираха чудесно, направиха нова ел. инсталация на двата етажа, с общо 4 кръга, монтираха тавани на втория етаж. При това- без забележки от страна на мъжа ми, който до сега винаги и за всичко, на всеки е намирал кусур......... smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-07-2008 - 19:33:50
Приятно ми е да поздравя всички във форума.Ще строя къща в Копривщица и ми трябва солидна информация за проектантски и строителни фирми,които ще свършат възложеното им без "пазарлъци"и в срок.По възможност дайте ориентировъчни цени на кв.м.за цялостно изпълнение.Благодарна съм Ви предварително.
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-08-2008 - 09:50:21
helen_nefertiti Написал:
-------------------------------------------------------
> Приятно ми е да поздравя всички във форума.Ще
> строя къща в Копривщица и ми трябва солидна
> информация за проектантски и строителни
> фирми,които ще свършат възложеното им без
> "пазарлъци"и в срок.По възможност дайте
> ориентировъчни цени на кв.м.за цялостно
> изпълнение.Благодарна съм Ви предварително.

В коя част на Кпривщица е мястото? Има ли задължение за одобрение на проектите от НИПК? Извади ли си от общината вече скица-виза?
"Сожлидна" информация без изходни данни !!!!
Re: Построяване на Възрожденска къща
02-08-2008 - 12:21:40
С документите се занимава мъжът ми.Естествено,че след като ще строим всичко трябва да е точно.Тъй като парите идват от мен,трябва да знам в какви финансови параметри мога да се разгърна.Отново моля за актуални оферти.
Re: Построяване на Възрожденска къща
03-08-2008 - 13:00:45
helen_nefertiti Написал:
-------------------------------------------------------
> С документите се занимава мъжът ми.Естествено,че
> след като ще строим всичко трябва да е точно.Тъй
> като парите идват от мен,трябва да знам в какви
> финансови параметри мога да се разгърна.Отново
> моля за актуални оферти.

helen_nefertiti,

С две думи , строителството на такива къщи излиза малко по-скъпо от нормалното. Заинтересувай се в какви рамки се движи нормалното строителство и сложи някакъв процент горница.

Относно въпроса ти - има толкова голяма разлика , да ли ще строиш в архитектурния резерват или не . Като започнеш от проектирането- сигурно ще те насочат към точно определен архитект от София , чиято цена за проектиране не се знае каква е. После идват майстори и т.н. и пази боже да не знаеш какво са ти начертали .
Та "С документите се занимава мъжът ми" и "Тъй като парите идват от мен " ми звучи , че мъжа ти в един момент "ще излезе виновен" smiling smiley , дано не съм лош пророк. Това , че парите идват от тебе не изключва да имаш обща представа от документи и планове , даже е задължително/според мен/ .
Другото е , че инвеститора освен , че дава парите , трябва да бъде ангажиран в целия процес - от проектирането до края , защото той е виновника да става къщата или не , и не само да дава парите , но и да следи. Като чета по форумите - аз наех фирма , пък те каква я свършиха и сега какво да правя....... "Коя фирма да избера? Искам нещата да ми станат от ..до." Вината е на инвеститора - като видиш ,че не стават работите сменяш - проектанта , строителя , майстора .... жената smiling smiley и т.н. Незаменими хора няма.

Желая успех и дано всичко да върви гладко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход