Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 11:48:43
Майстора на дувара е от Голям Извор , едно тетевенско село.Бях се зарекъл да не споменавам никаде нищо за него , но с времето ми мина. И той както повечето "майстори " в Бг. са способни да те направят луд. А къщата до тук я правя сам с един помошник , но вече ще ми трябват по сериозни работници и съм в процес на търсене.
Даите съвет за това как да си направя изолацията на вторият етаж , стената е с дебелина само 15 см. чудя се дали само отвътре ще може да се свърши работа , че, не ми се одебеляват външните стени на горният етаж. Ще загубя от автентичноста.И как вътре в/у гредореда да направя една преградна стена , обаче хич не ни се работи с гипс картон , четох някаде във форумите че тези стени имали проблем с звукоизолацията а зад стената ми ще има баня и няма да са много приятни звуците от там.Ако има някой с опит моля за съвет!
Успех на всички smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 14:13:01
Проблема с шумоизолацията се решава с вата, а ако искаш можеш и да сложиш зид вместо дървено-скелетна стена. Аз бих я направил точно дървено-скелетна със сачак. Успех.
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 17:30:46
Здрасти Don Balon,
как точно трябва да е изпълнена тази конструкция. можеш ли да ми опишеш по подробнор, моля.
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 18:22:14
Ако питаш за дървено-скелетната констр. мисля че не би било проблем. Достатъчни са гредички 5смХ10см вертикални на разстояние отговарящо на широчината на продаваната вата и съответно хоризонтални гредички за тавана и пода. Така образуваната рамка я изправяш и ковеш за пода и тавана. Там където ще има врата, вертикалните стават двойни и съответно хоризонтална която да ограничи височинатана вратата. През така образуваната рамка прекарваш ток, вода (ако ще минава нещо разбира се), затваряш от едната страна с гипсокартон или сачак, наместваш ватата и затваряш и другата страна. Ако ще е ГК, е желателно да е водоустойчив(нали за баня ставаше въпрос??) и от страната на банята задължително паробариера(полиетилен) м/у гипсокартона(сачака) и ватата. Върху ГК фаянс предполагам. Никаква философия, като изключиме ВиК и електро. Успех.
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 20:47:56
Честит празник на всички майстори и любители строители. Да са живи и здрави и да творят все хубави неща. Да им е живо името на именниците и да го носят с гордост. Да са живи и здрави.

Ето наколко снимки на решения във Възрожденска архитектура във Варненския регион.













Дано възрожденците да са живи и здрави. Честит празник.
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:06:27
Мерси Аргонавт, да ти се връща 10-кратно. Дай снимките отново.
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:12:47
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:21:40
avatar
Честито! Снимките не се виждат нещо...
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:35:14
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:36:20
Извинявайте за проблема , но отдавна не съм качвал снимки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход