Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
17-06-2008 - 22:08:03
Намерих добри майстори от Тетевен(дърводелци), обаче някой да ми даде информация за старинен обков ако знае от каде може да се купи нещо свясно moody smiley:
Благодариа предварително.
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 00:55:53
Скоро и аз имах проблем с обкова-ковано желязо и на поносима цена!След голямо лутане,телефони,и-нет,фирми....намерих един циганин-ковач в Габрово,който е факир!Прави всичко на духало,както му кажеш и каквото му кажеш,кове...не си играе човека и на много ниски цени!Ковани пирони 10см/истински ковани,без заварки/-1.20лв/бр,50см панти за порта-25лв,резета всякакви,брави,декорации и каквото се сетиш пак около 30 лв.....!Истински майстор,постоянно вдига цените,но пак е много евтино!Има много вносен обков,но е много смешен на вид-щампа,заваряван и 2 пъти по-скъп от на бай Мангал!Не му правя реклама,има си достатъчно работа,но аз наистина съм доволен!Нямам му телефона,но го знам къде му е работилницата,ако те интерисува лесно ще ти го обясня!А и аз ходя всяка седмица до там,така че мога да ти свърша работа!
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 10:25:36
По пътя между Троян и Орешака (в Ливадето)има една железария, от където съм купувал миналата есен ковани пирони на 0,80 лв./бр. ковани в Габрово. Ако минаваш от там отбий се да провериш дали все още има и на каква цена. Не са турския внос, който влиза през Бургас и който venciev правилно е описал като абсолютен боклук. В гр. Левски има голяма циганска общност и няколко бай Мангали се занимават с ковачество. Последния път (пак есента) ми искаха 1 лв. на пирон и 80 лв. на кован фенер например. Отговора ми естествено беше да си ги завре......... на тези цени. :g: Така, че търси мангали-ковачи и недей да се занимаваш с магазини, защото нищо свястно няма да намериш - вече съм се убедил.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-18 10:26 от s_opit.
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 10:34:40
Колеги, имам за решаване един проблем и бих искал малко помощ!
Първия етаж на къщата ми (който стотина години е бил зимник и място за пръщината), едната му стена е почти изцяло под земята т.к. терена е с наклон. Нправил съм сериозни дренажи отвън и вече няма никакви течове и влаги. От многото години влага обаче, камъните по тази стена са се покрили с един слой от нещо средно между мухъл и лепкава кал. Въпреки, че една година всичко беще разградено, въпросната гадост не изсъхна - явно си е някаква жива бактерия или микроорганизъм, който си живее и си се размножава на сянка :g: ! Опитвал съм с телени четки, но само се замазва и не се чисти. Дайте някакъв акъл как да се отърва от това??? Мисля си дали няма някакъв препарат, с който да наръси обилно стената и след това с водоструйката да го отмия?! Помогнете ако можете.
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 10:50:10
Трябва да разбереш какви са тези гадини и да им намериш препаратаsmiling smileyПосле търкане с телените 4етки и накрая лакиране с лак за камък.Аз съм лакирал моите зидове с безцветен гръцки лак за камък,който не е лъскав и не блести.Целта е да се запечата камъка,да не се рони,защото повечето са пясъчници и да се запечатат "гадинките".Камъка леко потъмнява,фугите/ако си фугирал/ изпъкват и става по красиво!
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 14:32:23
Благодаря за инфото ще се опитам да намеря нещо в Правешкият Вилает . Мартине а с горещ въздух дали няма да можеш да ги опечеш, или с някоя горелка confused smiley
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 17:50:14
Сакън - без горелка! Ще опушиш камъка, а може и да спукаш някой и друг. На мен ми идва на акъла да пробваш първо с хлорен препарат някакъв, а после с пясъкоструен апарат - там вече специалистът ще ти каже каква фракция и с какво налягане.

Re: Построяване на Възрожденска къща
18-06-2008 - 18:44:26
Вземи проба в някакъв стъклен съд и я дай за микробиологичен анализ в някоя лаборатория. Там биха могли да те научат и с какво да измориш гадинките.

Другият вариант е да направиш една избичка, кой знае нали казваш, че това е било предназначението на помещението winking smiley

Успех,
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-06-2008 - 09:04:24
С горелка е абсурд - както казва Abu ще разсипя камъка. Това с гръцкия матов лак го знам и съм го правил ама нали целта е да го докарам до там smiling smiley . Може би наистина ще взема проба и ще я дам за анализ. Ама първо тази събота ще пробвам на един камък със Сода Каустик. Може пък и да стане.
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-06-2008 - 10:14:24
То4но така!Пробвай с различни препарати върху отделни камъни-хлорна вар,белина и др.то,всички препарати против мухъл са на хлорна основа и виж ефекта.Пясъкоструйката е много добра идея,но предполагам,че ще е трудно осъществима в Балкана.Може би с голяма телена четка на дрелка/бормашина ще е по-лесно да се изчистят мръсотиите?!После като ги запечаташ с лака,няма да могат да се размножават повече winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход