Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 14:45:44
Здравей Гетоsmiling smiley
Разбира се,че ще си помагаме и съветваме,нали затова сме тук!Доколкото можем естествено.Благодарим ти за доверието все пак!
Напоследък рядко споделям мнението си тук,че Пешко много ми лази по нервите и ако не му се изпикая в мивката,ще е на друго място.....smiling smiley
За джамовете сега!
На всички мои къщи,които съм реставрирал,прозорците обикновено са по два в стая с приблизителни размери 70-80 см на 1-1,2 м.Разстоянието между двата прозореца е около 20-30см.Понеже въпросните къщи не са ново строителство се съобразявам с даденостите и особеностите на стените,по-точно с гредите в тях.Вси4ко е индивидуално....както се казва-според зависи....smiling smileyА и зависи от типа "възрожденска къща",за което говорихме тук преди-в кой район на Бг се намира,какъв е стила наоколо на старите къщи и т.н.Аз лично обичам повече светлина и съм за повече на брой прозорци/дори и 4 за една стая с тези размери на различни стени 2+2/.А и отвън къщата с повече прозорци изглежда много по-красиво,а и ако им сложиш и едни дървени капаци с кован обков ще е супер!
Така мисля аз.Поздрави от мен!
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 15:03:42
Здравей Гето ,

Подържам мнението на Венциев за прозорците . Мястото им ще ни е трудно да го определим , но аз залагам на по-малки , но повече прозорци. В моята къща са от 50 до 80 см широки и са високи по 140 см. Обаче всичко зависи от архитектурата .
Успех!
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 15:25:36
Как си Аргонафте?Радвам се,че си на линия...smiling smiley
Имам питанка към теб?Колко е при вас труда за квадрат или кубик суха двулицева каменна зидария?Лятото и есента един добър майстор ми редеше на 50-60 лв на квадрат за двулицева и 25-30 за еднолицева,сега ми иска 100 и съответно 50-60:g: Не са ли му малко множко 100 кинта?Пролетно време винаги вдигат майсторите цените-това го знам,но пък чак двойно...... :g:
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 16:14:39
Здравей Венциев,

Моето строителство началото на февруари съм го замразил . Тенденция за поскъпване на труда се усеща навсякъде , но мисля , че новите цени , които казваш са малко високи. Може и да бъркам. Търсене му е майката и надзор. Един майстор никога не трябва да се смята за незаменим.
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 16:26:25
Благодаря момчета, знаех че ще се отзовете. И аз горе-долу така си представях нещата. Ще ви държа в течение winking smiley
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 17:44:34
Здрасти Гето!
Не ми е работа да се правя на архитект, щото бъкел не разбирам, ама точно за прозорците най-важно е мнението на чорбаджията. Та, по този въпрос аз съм за повече и по-големи, ако ще и да пострада Възрожденското във фасадата. Факт е, че в миналото се е налагало оформянето на амбразури вместо прозорци - къде заради сигурността, къде заради цената на стъклото... Мисля, че може да се направи компромис с големината на твоите прозорци (т.е. да са голеееееми), защото те не са за показност. Те са връзката с природата оттатък (стена - преграда, стъкло - връзка). Може тотално да бъркам нещата от архитектурна гледна точка, но такова ми е усещането. Конструктивно не е кой знае колко сложно цяла една стена да е остъклена. Виж, как ще се връзва това ефирното с останалата фасада, да каже архитектът. Според мен първи етаж камък, втори етаж дърво и стъкло, покрив камък (керемиди) си е доста балансирано в контрастите.

Според мен логиката е такава:
Ако имаш гледка, съобразяваш прозорците с нея, а архитектурата с прозорците.
Ако нямаш гледка, просто си правиш фасада по възрожденски тертип или каквато там ти я нарисуват.

ПП Аз хубаво те навивам за витрини, ама умната с джамлъка, че да не стане да нямаш място за мебели накрая!
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 19:04:48
avatar
Здравейте!
Специално на дон балон.... clap:
Много мерси за препоръката за клапан ,ама зависи къде се намираш как си влязъл в кабината и въобще от доста фактори.....
Вярно ,че всичко става на пияна глава,ама след запой кой ти мисли....
Има такива клапани и съм наясно-все пак съм бил ръководител на отдел санитария в Практикер,но за съжаление термостатните батерии са на цена от над 150 лв/говорим за поносим клас/ и аз за съжаление не съм си набавил....
Готиното е че съм 190 см и над 100 кг.,така че гротеската е верика само да си ме представиш....
После е мъката,че за две стъкла дадох повече от цената на нова душ кабина....
Но живот и здраве,пак ще чупим ако трябва
С почит :]

Чест и почитание
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 19:54:05
Абу ,

купих си една доста интересна книжка , която ти препоръчвам . Информация мажеш да получиш на този адрес : [www.slovesa.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 20:36:16
Taka e Argonavt,незаменими хора-няма!Така и направих-теглих му една и си търся друг майстор.Явно сега има работа майсторчето и затова ми вдига цените!
Абу,
и аз не съм архитект,също ми харесват големите витрини-прозорци,но в този случай с типа възрожденски къщи,мисля,че размера на прозорците е един от най-важния проиритет една къща да изглежда възрожденска... winking smiley
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
08-04-2008 - 22:14:55
"и аз не съм архитект,също ми харесват големите витрини-прозорци,но в този случай с типа възрожденски къщи,мисля,че размера на прозорците е един от най-важния проиритет една къща да изглежда възрожденска"

Аз правя разлика между възстановяване и построяване. Ако е първото, нека да изглежда възрожденска, ако е за второто - да има дух. Затова питах какво се разбира под Възрожденска къща. Ако през 19 век стремежът е бил да се откъснем от чуждо духовно влияние, то сега трябва да се противопоставяме на бездуховното. Не съм си избистрил съвсем идеята, но имам натрапчиво усещане, че сегашната трябва да е скромна, незабележима и направо сливаща се с околната среда. По възможност и "щадяща природата", но без видими приспособления като слънчеви панели, вятърни перки и т.н. Силуетът, цветовете, покривът... много детайли могат да наподобяват старите къщи, за да се вижда ясно връзката с тях. Но не е задължително 100% копиране. В разликите трябва да личи причината тази тема да ни е интересна. А защо ни е интересна, на какво се противопоставяме сега? И най-важното - една къща на 150-200 години достатъчно точно ли отразява това, което чувстваме? Можем ли и имаме ли право да добавим нещо искрено от себе си?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход