Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 22:33:36
С това чудо наиситна се работи лесно и евтино,но пие вода.Просто такъв е материала...специалистите да кажат какъв му е състава.Тухлата и тя поема,но много по-бавно.А и класическата четворка не виждам как ще я намокриш отвътре.При итонга го нямаш тоя ефект.Намокри ли се от едната страна,значи вече всичко е мокро.Това предразполага към мухлясване.Така,че си сложи изолация да ти е мирна главата и някаква хубава мазилка...силиконова примерно...А и технологита на изолирането трябва да се спази в детайли...влагата не трябва да има никакъв достъп до итонга.
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 22:40:55
А,каква изолация е за предпочитане?
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 22:47:37
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> А,каква изолация е за предпочитане?


Водоустойчива.
XPS-a май отговаряше на това изискване.
Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 00:02:43
Благодаря на всички! smiling smiley
Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 13:10:17
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> ivelinel Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > А,каква изолация е за предпочитане?
>
>
> Водоустойчива.
> XPS-a май отговаряше на това изискване.

Попрегледах малко назад да разбера каквА изолация замисля ivelinel, но не видях.
Така че, горното мнение трябва да остане под въпрос!
Само ще напомня, че въпросният Итонг еднакво добре може да се увлажни както от вода, така и от водни пари. Предпазните мерки НЕ СЪВПАДАТ!


Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 15:55:29
Както казваше Явор, с изолациите е като крилатата фраза на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече....
Една изолация с ЕПС 7 и Хпс 5 по бетоновите елементи ще ти излезе около 15-20 хиляди за двуетажна къща, - две ръце шпакловка, мрежа, профили, материал, барабар с мазилката (зависи от кавадратурата, разбира се).
Икономията на енергия ще ти избие инвестицията за не повече от 3 години, според мен...
Ти си преценяй, то всичко е въпрос на сметка, най-много да бъркаме в срока на "откупуване", но категорично ще си на плюс в крайна сметка, няма да съжаляваш.
LKK
Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 16:52:33
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> А,каква изолация е за предпочитане?

Ще споделя опит от моята практика.

Преди две години си остъклих с ПВЦ дограма един балкон около 4 м2, за да си държа през зимата цветята. Първоначално дограмаджиите ме гледаха като изоглав, как така цял балкон с цветя, ами конденза ???? Казах им, че не е тяхна грижа и те кандисаха. От естетични съображения трябаше да падзидам по 60 см от двете страни /П образна форма за остъкляване/, и за да не натоварвам конструкцията използвах Итонг 15 см. Докато го зидаха пролетта на два пъти го валя як дъжд, абе направо смени си цвета. Голямо важно, нито се изрони нито стана на прах. Изсъхна за около две седмици. От външната стравна му пернах една топлоизолация 5 см ЕПС е най-обикновена драскана мазилка. Оттогава две зими температурата на балкона не е падала под 5 градуса, което е идеално за цветята, конденз не е имало, като единствено съм направил три отвора за проветряване в една от стеничките с итонг с размер фи 50 мм. Иначе като вали яко понамокря тук-там стената, но след това за ден-два отвява влагата.

Та мнението ми е че Итонга съвсем не е лош като материал и недостатаците му малко се преувеличават. Като знам колко кооперации се построиха последните години с Итонг и още си стоят, при това изглеждат доста луксозно мисля че няма да съжаляваш за крайният резултат.


Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 17:22:06
Едва ли, можете да си представите,колко на време и от полза са вашите мнения за лаици,като мен!

БЛАГОДАРЯ!
Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 18:03:29
avatar
Да бе......Нямало да съжалява човека.....
Хубава теза,ама е много проветрива.....
Зидай си със четворка и бъди разумен - дюлгера с каквото и да му дадеш ще ти го изпълни,важен е резултата по късно......
Трай бабо за хубост - все пак ти ще живееш вътре в къщето,а няма да си отглеждаш цветята.....
Нищо че само тук там се намокрял.....
Като знам с какво си изолират терасите и искам да емигрирам от срам.....
Чуй го само колегата- две години го е държал на двора!!!!!!!!!
И що ли?
Събирал си е човека за остъкление парички за какво друго.........!И вярвай ми го е правил както му дойде...
Да не отварям дума и за използваното лепило?!?От 5 лв. торбата беше нали?
Човече зидай си стандартно и няма да имаш грижи!Всичко друго е утопия.... :] :loveu: :]

Чест и почитание
LKK
Re: Итонг или червени тухли.
17-10-2008 - 19:25:15
Няма, какво да се стяга човека. След като си е купил 11 палета от ползващият се с лоша репутация Итонг не е късно да изпълни следните препоръка:
1. Много надеждна хидроизолация от капилярната влага!!!
Това, че може понякога да се намокри от пръски дъжд не е страшно. Страшното става, ако почне капилярно да просмуква по стената. Тогава и фокусите на Гогол няма да помогнат.
2. Голямо внимание на покриви, еркери, балкони и подобни арх. елементи откъдето е възможно да подлизва водица. Ефекта е същият като при капилярната влага.
Аз освен хидрото на основите бих иззидал 50 см с керамична тухла, след това пак хидро срещу капилярната влага и нагоре давай с Итонга. Навсякъде където трябва водооткапващи профили.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход