Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Итонг или червени тухли.

Публикувано от bubolin 
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 20:42:34
Случайно проЧЕТОХ, че световно неизвестният у нас производител Wienerberger, произвежда тухли с ВЕРТИТАКЛНИ КУХИНИ - POROTHERM, а също и с ХОРИЗОНТАЛНИ КУХИНИ - FORATI.
Тия, явно не са в час. smiling smiley

Тухли с хоризонтални кухини FORATI
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 21:18:03
Тия Протерм керамични блокове много ги хвалят.Имам едни познати зидари-само хубави неща слушам за тия дебели блокове.Много добре били направени-нищо не се ронело,няма пукнатини и шупли,снадките ставали много прецизно без да се хаби много материал.
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 22:14:35
ЛЮБО!
Това ,че има изключения не противоречи на правилото!Тухлите с хоризонтални кухини дали въобще имат пазарен дял?Въпроса изобщо не е за подценяване!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-27 22:22 от фло.
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 22:37:43
Та какво за Wienerberger? Аз мисля да строя с Поротерм 38 без топлоизолация, какво мислите за това? Ако имате преки или не преки впечатления моля споделете.
Благодаря
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 01:35:49
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> ЛЮБО!
> Това ,че има изключения не противоречи на
> правилото!Тухлите с хоризонтални кухини дали
> въобще имат пазарен дял?Въпроса изобщо не е за
> подценяване!
>
Не разбирам.
До преди 10 години този дял беше ~100%, а посоченият "хоризонтален" Поротерм си е известната четворка. Защо така му казват и защо от как се помня зидат хоризонтално с четворки - ти ще кажеш или покажеш някоя от споменатите инструкции.
Новости всякакви - няма лошо.

Гето,
Добри са тухлите - мен не ме кефи, че "изяждат" много площ, а тя скъпа напоследък.
И майсторлъкът го пишат по-специален за да се използват предимствата. Според мен (а и някъде го пише май), трябва при градежа да се затварят тези вертикални кухини, без да се запълват особено с разствор (някои му казват лепило). Сигурно и то по-особено.
Тези там 38-NF, които дават U=0,5 доскоро бяха внос - не знам дали вече ги правят тук.
Сигурно трябва да се внимава да са точно такива (не само по размер, а и индекса), че нещо по-различни параметри имат от останалите. Май го имаше по-назад в темата или др. подобна.
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 02:04:17
Инструментите за рязане на поротерм наистина били скъпи.Заради това никой не ползва такива,а се комбинира с обикновени четворки и единици.
Разглеждах го веднъж внимателно поротерма...определено един блок 38 е по-лек от аналогичния обем стандартни четворки.
Изолация на 38 поротерм тези зидари поне не правят.Само изнасят зида малко напред от линията на бетонните елементи.Така,че после като се налепи бетона с изолация,да се получи една линия със стените.
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 12:18:11
Поротерм не са лесни за работа, може да е по-лесно от тухлата, но... не можеш да ги режеш, което забавя работата...

да не говорим за дъги и нещо по-сложно. В тези случаи ИТОНГа е класика clap:

Пак зависи за кво се ползват...
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 12:57:33
Сложно е да я направиш без изолация - имаш бетонна конструкция , която трябва да изолираш.
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 15:03:47
Любо Написал:

> мен не ме кефи, че "изяждат"
> много площ, а тя скъпа напоследък.



Еми да, повече площ заемат, а и са по-скъпи като материал.

Така че, квадратен метър с итонг излиза по-евтин.





Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 21:04:24
До Любо!
В стандарта на тухлите-EN/БДС 771-1 има специално изискване производителя да покаже на чертеж начина на разполагане на тухлата в зида.Представи си нарисуван зид и в средата тухла оградена с кръг.Както вече имах възможността да спомена производителя е задължен да го представи на клиента,както и Декларация за съответствие и Протокол от първоначално изпитване.В Протокола са всички характеристики-да не ги изброявам тука ,щото са много.Целият стандарт е 65 страници.
Не можеш да сравняваш тухли с хоризонтални кухини с обикновенните четворки.Проектната якост на четворката е във вертикала.Тъжно е ,че и ти, от както се помниш не си виждал правилния начин на зидане с четворките.Конструкторите много не обръщат внимание,защото тъй или иначе са разчели скелетната конструкция и си знаят,че изпълнението в повечето случаи е от самоопределили се за майстори мераклии.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход