Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Итонг или червени тухли.

Публикувано от bubolin 
Re: Итонг или червени тухли.
02-09-2008 - 13:01:49
Така е, помните може би, че се бях юрнал да зидам с Поротерм преди време и 4овек ми написа буквално същото - че ще платя чесането на майстора... Закарах едно пале и вервайте, едно към едно го видях - гледаха като магаре електрическо пиано -
както беше описано поведението на кучето което намира едни очила на стопанина си в романа Белия Бим Черното ухо: "то их понюхает, то их полижет, то их на хвост нанижет, очки не действуют никак"....
Абсолютна снимка на ситуацията...
То не бяха кандърми за дихателни маски и флексове или направо машина за рязане, то не беше редене да ми се докаче, че без единички не става ъгъла, накрая махнах с ръка и поръчах камионите с Драговищица и ги направиха перфектно. После изолирах с 5 и 8 и това е.
Та инерцията сред бригадите е страшна, а за революционните идеи и експериментите си плащаш и то яко - с пари или време - факт.
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 16:28:27
В една друга тема,отхвърлиха напълно итонга,като материал за изграждане на външни стени!Защо,бе хора?Аз изчетох всичко тук и смело купих итонг за строежчето.Дали не съм разбрап,че може и без изолация,а направо с измазване?И ако е толкова лошо,защо си усвояват балконите с итонг? confused smiley
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 17:36:43
Нова технология за груб строеж - Изолационен термоблок / ИТБ / [www.napravisam.bg] [www.napravisam.bg]
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 18:40:21
avatar
Първо - едно е борд на тераса - друго е външна стена....
Второ - ако ти се напие итонга с вода - просто го изрини и почвай отначало- голям зор със съхненето и мухъла
Трето - издаването на къща от итонг за мен си е чиста проба непрофесионализъм.На това му викат мукаитлък- просто правиш за да мине номера-хем бързо хем лесно и евтино.....
Поротерма си е Поротерм- ако и да не иска някой да го признае.....!
Макар все по често да виждам и с него да стават криви стени.....
Но този който си е майстор и работи качествено си спестява цялата галимация по възникнали проблеми - ще ти дойде икономия и от мазилка и от топлоизолация....
:]

Чест и почитание
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 20:00:43
avatar
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> В една друга тема,отхвърлиха напълно итонга,като
> материал за изграждане на външни стени!Защо,бе
> хора?Аз изчетох всичко тук и смело купих итонг за
> строежчето.Дали не съм разбрап,че може и без
> изолация,а направо с измазване?И ако е толкова
> лошо,защо си усвояват балконите с итонг?


Защото се зида по- бързо, защото се реже както го искаш. Но и се чупи с поглед. По асфалт, бавно се движех, бях го подредила в ремаркето- бе, пазих го като рохко яйце, нищо че ми идеше да го направя на прах. И когато почнахме да го разтоварваме, няколко плочи се бяха натрошили. Как да може без изолация? Той и с нея си е опасен, защото водата от едно място влиза, на друго излиза. Пък той си я пие.
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 20:15:30
Е,нали и тухлата "пие"вода?Направих номера с еднакъв грамаж ч.тухла и итонг във вода.Наистина тухлата се оказа по-тежка,но най-интересното беше,че след три слънчеви дни итонга беше сух.Тухлата стоеше на петна.Абе,тръгнал съм вече с итонга,връщане няма!А и майстора каза:"Итоооонг!" :cry:
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 20:25:01
Няма му нищо на Итонга на двора има около половин пале останал от строителството на първата къща, естественно за 4 години го е валило и сушило многократно и зимата мокрене, замръзване абсолютно здрав е като нов. На мен ми харесва с уговорката за това че след време се появяват пукнатини на гипса върху него - не мога да си го обясня но е факт - и от други хора съм го чувал, иначе топлоизолация супер, звукоизолация не особено !
LKK
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 20:27:27
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Е,нали и тухлата "пие"вода?Направих номера с
> еднакъв грамаж ч.тухла и итонг във вода.Наистина
> тухлата се оказа по-тежка,но най-интересното
> беше,че след три слънчеви дни итонга беше
> сух.Тухлата стоеше на петна.Абе,тръгнал съм вече с
> итонга,връщане няма!А и майстора каза:"Итоооонг!"

Ами като си толкова навит барабар с майстора ти що не се пробате с ПОЛИСТИРОЛБЕТОННИ блокчета.
То си е същото като Итонга само дето "не пийват водица", а като го топнеш във вода ще изплува като шамандура и нищо му нема.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-16 20:33 от LKK.
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 21:30:44
Както казах вече,връщане назад няма.Строени са в редица 11 палета в
градината.Резето хлопна. :cry:
След една година ще споделя, какво е поведението им във вече изграден вариант.Незнам ,само,дали да слагам изолация или направо мазилка. confused smiley
Re: Итонг или червени тухли.
16-10-2008 - 21:53:09
Изолирай, даже и за миг не се колебай :!: Питай уважаемият Гогол
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход