Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Итонг или червени тухли.

Публикувано от bubolin 
ако говорим за изолациите...
20-11-2007 - 01:16:46
avatar
[clubs.dir.bg]

Тя темата не е за изолациите, но аз мисля, че са пряко свързаниsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Итонг или червени тухли.
22-11-2007 - 18:26:30
Приятелю, стана доста късно да си говорим за цени. Това ще стане като ме потърсиш. Препоръчвам ти да направиш зидарията с керамични тухли , а като преградни стени можеш да използваш газобетон , но това е компромис.
Re: Итонг или червени тухли.
13-03-2008 - 17:43:13
Знаете ли какво изпълнение видях?
Два успоредни зида с тухли четворки, зидани изправени, а не легнали и между тях се поставя изолацията.
Кажете мнението си за този вариант.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-13 22:32 от dragula.
Re: Итонг или червени тухли.
14-03-2008 - 14:31:25
Само тухла и никога газобетон.НИКОГА!!! smoking smiley
Re: Итонг или червени тухли.
20-08-2008 - 21:57:48
Тухлата приятели е поостарял вече начин да се правят стени и постепенно ще отпадне вярвайте ми! За сега я спасява само и единствено по- ниската цена! Не знам какъв е този умен мухъл дето се лепи само по итонгови стени? Според мен се лепи там където има влага! :ami: А влага може да има по много причини, недостатъчно изчакване след завършване на строежа например, или греете до 22-23-24 градуса къщата и после за да спестите някой левец спирате отоплението, ами освен конденз и като следствие на това- мухъл, друго няма да стане! А за хигроскопичноста взимате едно парче червена тухла и едно итонг еднакви по тегло, мерите ги после топите във вода и на другия ден пак мерите, бас ловя ,че червената тухла ще е по- тежка! За цената също ще кажа нещо, итонга да си го купиш е малко по- скъп, но пък става по- гладика зидарията и почти не се нуждае от измазване! Е все пак има първа класа и втора класа и трета класа, цените са различни много ясно! Ами това е , желая ви успех! [www.newteck.bg] ето и едно линкче!
Re: Итонг или червени тухли.
20-08-2008 - 23:43:46
Да но тухлата не се рони като пиине водица Rogen. Докато итонга пиине ли вода... започва да се рони като тебешир . Тухлата си е класика. Итонга е за вътрешни и преградни стени. А че има няколко класи итонг е вярно.
Re: Итонг или червени тухли.
26-08-2008 - 10:25:26

Аз пък съм фен на газобетона и казвам: САМО газобетон!!! cool smiley
Re: Итонг или червени тухли.
26-08-2008 - 15:45:17
Абе гледам разни мнения по темата. И аз малко акъл да поискам от форума: интересува ме шумоизолацията. Та се питам кое е по-добро за по-малко шум – тухлата или итонга?
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 09:21:00
Ей, gevezov, всеки пита за топлото, ти се вайкаш за шума. Ако е зидано читаво, итонг е ОК и не се налага да изолираш допълнително. За фасада се взема итног 30 см, а за вътрешните стени – от по-плътните блокчета - и вътре е важно да не се чува по стаите. Заложи на интонга, ама и на майсторите, които ще ти правят зидарията.
Re: Итонг или червени тухли.
27-08-2008 - 18:58:52
до dragula!

Всеки производител на тухли,ако му поискаш ти дава схема на зидане.Нещо повече-задължен е да ти представи такава схема.Може да ти се стори невероятно,но на схемите за тухли четворки няма да видиш легнала тухла,каквато е масовата практика на използването им!Тоест тотално и повсеместно те се зидат неправилно!Правилното и препоръчано от производителя зидане е тухлата да е изправена.Това положение е толкова рядка,че чак прави впечатление.Забелязания от теб начин на зидане се нарича трислоен зид!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход