Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Итонг или червени тухли.

Публикувано от bubolin 
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 21:29:01
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Сложно е да я направиш без изолация - имаш бетонна
> конструкция , която трябва да изолираш.

Разбира се, бетонната конструкция ще се изолира, за това няма съмнение, на мен по-скоро въпросът е зид с тези Поротерм 38+мазилка сравними ли са със зид от тухла 4-ка+ТИ? Също, като цена на кв.м. как се връзват горните 2 вариантаmoody smiley:

Колкото до "изяждането" на жилищна площ съм съгласен, но при мен помещенията станаха по-голями от първоначалните ни планове, така че ще го преживея winking smiley

С поздрав,
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 22:41:10
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> До Любо!
> В стандарта на тухлите-EN/БДС 771-1 има специално
> изискване производителя да покаже на чертеж начина
> на разполагане на тухлата в зида.......

Дай линк към картинката и да приключваме раздумката.
Re: Итонг или червени тухли.
28-08-2008 - 23:02:47
До Любо!
Картинката ми е на хартиен носител,надлежно издаден от Български институт по стандартизация,в офиса ми е и не е под ръка в момента!Български институт по стандартизация/БИС/ не е масонска ложа и издава синхронизирани европейски стандарти на всеки български гражданин пожелал повече професионализъм!
Re: Итонг или червени тухли.
29-08-2008 - 08:39:36
Гето кожнфекцията винаги е по-евтина от индивидуалното. Значи тухла 25 см., с изолация ще е по-евтино от Поротерм 38.
Сметките на Винербергер са търговски трик - може и човекочасовете да не са грешни, но са пропуснали да отбележат, че за времето , когато майстора се чеше по главата защото го прави за първи път същи държи да му се плати.
Re: Итонг или червени тухли.
30-08-2008 - 23:57:43
При условие,че говорим за нискоетажно строителство за собствени нужди,а не с цел търговия и конструкцията е носеща скелетно-гредова от стоманобетон ,то зидовете могат да бъдат самоносещи от тухли четворки или Итонг.За външни /оградни/стени по подходящи са четворките ,зидани вертикално на два реда с междина между тях от 5-6см,която се запълва с изолация-набъбнал перлит овлажнен с циментово мляко.В 1 м2 пак са си 32бр.тухли.Широчината на зида е около 30 см с вградена топлоизолация.Итонга е бетон-един от видовете леки бетони с най-лоши характеристики от всички видове леки бетони,но пък е добър за вътрешни преградни стени.Перлита е перфектната топлоизолация-естествен материал,негорим и с най-добър коефициент на топлинно съпротивление.Много по-подходящи обаче и от червените тухли и итонга са тухлите от леки бетони-полистиролбетон,перлитобетон,дървобетонІамбролитІ и др.
Re: Итонг или червени тухли.
31-08-2008 - 10:00:47
Фло, когато говорим за сторителство на къща в България трябва да съветваме хората да се придържат най-близко до стандартното изпълнение. Ако не искаме да ги подведем да направят проект, който не е ясно дали ще си намери изпълнител.
Имайте предвид, че преките изпълнители на къщи у нас , т.е. работниците работят ефективно само ако не трябва да се замислят или недай боже да прочетат нещо.
Революционни експерименти си заслужава да се правят само ако се предвижда да има доста обекти, които се изпълняват с такава технология. Първите обекти със сигурност излизат скъпо.
Re: Итонг или червени тухли.
31-08-2008 - 10:39:33
До 4ovek
Няма нищо революционно! Аз живея в апартамент ,строен през1982 с тухлени стени от четворки,зидани по описания по-горе начин/трислоен зид/само ,че в междината е оставен въздух т.е.няма топлоизолация между стените.Сегашните тъй-наречени майстори в по-голямата си част са дилетанти и калпазани и номерата им минават едва ли не за стандарт в строителството.Тъпата поговорка,че занаята се краде ,а не се учи е довела строителството до пълно безобразие.
Re: Итонг или червени тухли.
01-09-2008 - 09:03:21
Ааааа ти ще се бориш с дилетанството на майсторите - успех. Аз пък си мислех, че трябва да реализираш продукт.
Продължавай сда си летиш в облаците, обаче запомни едно нещо от мен - за да реализираш нещо трябва да се съобразиш с това с коет оразполагаш. Като пари, като предлагане на пазара на стоки и услуги, като възможности на работниците.
Re: Итонг или червени тухли.
01-09-2008 - 18:21:08
Споделям разочарованието си от това което виждам в строителството с един непредубеден и страничен поглед-нещата не са такива ,каквито трябва да бъдат.
Re: Итонг или червени тухли.
01-09-2008 - 20:26:01
Подкрепям с две ръце!
Само който е строил къща за себе си, знае какви нерви и пазарлъци коства всяко нововъведение. Хем искаш да е перфектно, хем това си е мисия невъзможна. Най-добре да се мислят варианти максимално близки до класическото изпълнение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход