Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
11-04-2008 - 21:01:49
avatar
На прав път си........


Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
11-04-2008 - 21:14:33
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Имам едно питане,
> >
> > Мисля вътрешните стени да ги зидам с Итонг
> или
> > Пенобетонни блокчета. Какво мислите за тази
> работа
> > по отношение на качество и цена от гледна
> точка на
> > мазане/шпакловане? Изобщо какво мислите за
> такъв
> > вариант?
> >
> > Благодаря
>
>
> В момента експериментирам на мой гръб - външни
> тухлени стени, а вътре - най-обикновени бетонни
> блокчета 15см. Гипскартон на външните стени, а
> вътрешните - само шпакловка. Отвън 5см изолация и
> мазилка без компромиси. След колко време да пиша
> за резултатите?


Здравей Лазаре,

Би ли ми казал нещо за тези блокчета с които зидаш вътрешните стени: размери, качество, щена. Каква е финансовата равносметка при тях сравнено с тухлата, вероятно си правил подобни сметки? Какво те наведе на този "експеримент"? Моят въпрос започна с Итонг-а, но първоначалната ми идея беше за бетонните блокчета. Как им е качеството. Изобщо дай някакви детаили smiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
11-04-2008 - 23:17:03
avatar
Мисля, че се поизмести много темата...
Re: Измазване с Турбозол
11-04-2008 - 23:22:16
Защо да се е изместила, нима вида на зидарията няма пряка връзка с вида и технологията на мазилката? Прощавайте ако греша?
Re: Измазване с Турбозол
12-04-2008 - 07:57:27
Първо да повторя, че не агитирам никого, просто съм убеден за себе си и експериментирам на мой гръб! Тези блокчета (тип оградни) общо взето са компрометирани от безотговорни производители и средностатистическото им качество е снижено много. Но аз съм намерил сертифициран по ISO производител, чието производство мога да кажа, че е перфектно - и по форма, и по състав нямам никакви забележки. Машините са нови, внесени от ЕС и като гледам резултата не се правят компромиси откъм материали. Зида се с разтвор от пясък и цимент - тънък слой. Стените стават равни и достатъчно гладки за да се довършат само с шпакловка. На външните стени както казах ще се слага гипскартон, а баните ще се мажат, вероятно и стените на стълбището - не сме стигнали до там. Като цена излизат двойно по-евтини от тухлите, докато Итонга излиза по-скъп. А като махнеш и двустранния гипскартон на вътрешните стени - който иска да смята - аз дотам не съм стигнал smoking smiley . Във всеки регион би трябвало да има поне по един производител на качествена стока от този вид. Ще добавя, че допреди месец нямах проблеми, но в момента нашия човек са го усетили румънците и идват с тирове и му изкупуват продукцията, та едвам успявам да се уреждам със стока smiling smiley !
Размерите са 20х40х10, 20х40х15, 20х40х20. На 15 сантиметровите цената е 1,02лв, а на 20см - 1,20лв. Има ги по-евтини при други производители, но с по-ниско качество. Това е Geto.

П.П. Може би наистина трябваше да пиша в някоя от другите специални теми, но въпроса беше зададен тук. Ако трябва - ще местя!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-12 08:13 от LazarG.
Въпрос относно машинно измазване
20-04-2008 - 22:21:14
Здравейте. В момента строя еднофамилна къща и се интересувам на какви условия трябва да отговарят стените за да е възможно полагане на готова смес примерно кнауф чрез машина.Има ли значение как е направена ел. инсталацията. Ако не е вкопана в стените ще пречи ли това за този тип измазване. Другия ми въпрос е до каква максимална дебелина може да се нанесе този материал. Благодаря предварително за отговорите !
Re: Въпрос относно машинно измазване
20-04-2008 - 23:46:18
Да са зидани под нивелир ако после искаш да слагаш нивелир на мазилката smiling smileysmiling smiley
Да няма обръщани тухли.
Да няма разминаване между зидарията и бетона по колоните и гредите.
За инсталацията - желателно е да е вкопана. Ако не е - да не е 'лепена' с гипсови топки които наддигат. Да са гипсирани в ниво конзолите на половин сантиметър от тухлата.
Ако таваните не са ляти с шпертплат - да се изчукат ръбовете от платната.
Желателно е материала да не се нанася на повече от 3 см.
Re: Въпрос относно машинно измазване
21-04-2008 - 18:40:29
Сега да н ме наречеш заядлив, ама половинат от нещата дето си написал са работа на мазача.
Re: Въпрос относно машинно измазване
21-04-2008 - 22:45:00
Zestate мерси много за подробния отговор. Според твоите думи стените може да имат до 3 см отклонение smiling smiley. Трябва да се внимава с ел инсталацията. Въпроса е как ще стане обръщането на прозорците , защото разстоянието между дограмата и тухлите е към 5см.
Re: Въпрос относно машинно измазване
22-04-2008 - 13:02:50
Полага се фибранче по ръбовете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход