Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Въпрос относно машинно измазване
06-05-2008 - 20:13:19
Zestate отново имам въпрос към теб относно машинното измазване. В процес съм на търсене на фирма която да ми направи къщата но за съжаление трудно се намират хора които работят качествено.Една фирма ми предлага материала ROFIX и казаха че може да се нанася на няколко пъти и непречело дори и 5 см дебелина да е. Та въпроса ми е добър ли е материала ROFIX и наистина ли може да се нанася на два пъти. Може ли да се препоръча някоя добра фирма във Варна за изпълнение на такава мазилка smiling smiley. Благодаря предварително.
Re: Измазване с Турбозол
06-05-2008 - 21:26:33
За Рьофикс - никога не сме работили с него, така че не мога да ти дам мнение. Всеки материал може да се нанася на няколко пъти на дебело, но ти като собственик нямаш сметка от дебело нанасяне на скъпия материал.
Re: Измазване с Турбозол
06-05-2008 - 23:06:32
Благодаря ти отново за бързия отговор. А кой материал ще ми препоръчаш ти и в кой сезон е най подходчщо да се нанесе. Четох едно мнение във форума за проблеми след измазване с кнауф мп75 изразяващи се в поява на микропукнатини. Друг въпрос е позволява ли тази технология всичко да стане право като по конец както се получава с гипскартона. Аз вече на две фирми гледам майсторлъка и все има кривинки тук таме. Работата им не е перфектна за съжаление. И затова взех да си задавам въпроса дали е възможно да стане като по конец. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-06 23:09 от mtodorov.
Re: Измазване с Турбозол
07-05-2008 - 08:32:40
Гипсокартона не е прав като по конец - само така изглежда - има малки изкривявания. За да стане равно като по коенц идиотите си правя допълнителна шпакловка.
По принцип за да стане равно трябва добре да са направени водачите (майките) и да се работи с мастари, а не с маламашки, табли и прочее да се нанастят изравнителни слоеве. Обикновенно правите мазилки ги изкривяват шпакловчиците.

Re: Измазване с Турбозол
07-05-2008 - 12:03:32
Аз работя само с МП75Л на кнауф, за момента не съм имал никъде пукнатини, включително и на мойта лична къща където живея.
Re: Измазване с Турбозол
09-05-2008 - 14:00:12
Здравейте
След седмица завършвам обект в Равда (машинна мазилка) и ще търся нов обект
по Бургаското 4ерноморие. За сега имам една машина и за първо време мога да поема около 2000 кв на месец.
Ако има заинтересувани моля да ми пишат ЛС или на е-маил stiano@mail.bg
Re: Измазване с Турбозол
09-05-2008 - 17:55:59
avatar
Напоследък ползвам (по желание на инвеститора) турския материал Атъшкан и съм много доволен от поведението му. Може би и моите хора се научиха да бачкат, знам ли ....
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 10:55:23
разполагам с турбозол за замаска, и тьрсиа работа
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 10:57:07
разполагам с турбозол за замаска, и тьрсиа работа за инфо. тел.0888510280 Пламен
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 16:38:14
Zestate - колко би ми струвало 1см (нито мм повече или по малко) измазване с турбозол с МП 75Л ? За 250 м2 става дума.

Вече имам ВЦМ измазано навсякъде и е равно. Наесен планирам гипсова шпакловка (6лв/м2 с материалите ) като изсъхне хубаво мазилката, ама тия дни се замислям дали не е по добре да дам малко повече, ама да сложа 1 см хубав гипс като финиш

Как мислите - дали си струва ? confused smiley
Нали все пак казват че гипса с неговата хигроскопичност си е естествен регулатор на влажността (донякъде де) и колкото повече мм-толкова по добре ми е логичния извод.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход