Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
03-04-2008 - 22:07:52
avatar
Човек, абсолютно си прав. За миналата година текучеството ми е над 350! човека. Не знам дали на някой от тях им е дошъл акъла, ама около 120 от тях ми се обадиха тази година че искат пак да работят за мене и нямало да правят такива глупости. Но аз си имам практика и не губя от липсата на някой и друг работник по обекта.
Re: Измазване с Турбозол
04-04-2008 - 17:44:04
Айде бе не губишsmiling smiley Губиш и ти и работника.
Re: Измазване с Турбозол
04-04-2008 - 20:30:22
Ей като ви 4ета направо ще падна под масата
Първо кажете на шефовете си 4е когато неплащата коректно на работниците си те винаги ще търсят друга работа вместо да се стремят да заработят пове4е.

Ами след като плащате материяла (от който изкаравте много мангизи) ,като сте купили някоя машина и консомативи,това не зна4е 4е трябава да делите 50/50 със майсторите. Който ги вижда нещата и е способен ще си тръгне а един ден може и вий да взимате работа от него (срещал съм такъв слу4ай).
Re: Измазване с Турбозол
04-04-2008 - 22:05:50
Доста ми оспамихте темата. Благодаря!
Работниците не са един вид говеда на които може да се гледа като на "бройки' "калпаци" и прочие казармени темини. За да работи добре един човек, винаги трябва да е добре заплатен. Аз съм го "ял" с нископлатена бригада от студенти, която гледа да отхвърли големите квадрати за да "хване" надниците. Добре че ги пуснах на собствената си къща а не при клиент.
При съответното отношение работника ти се отблагодарява подходящо, естествено във всяко стадо си има и мърши...
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 07:35:14
Извинявай за спама zestate
Твоята тема е единствената която 4ета в този форум
Имаш ли инфо дали се дава под наем машини и силози в БГ и какви са цените
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 08:05:27
Не съм чул да се дават под наем.
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 08:39:07
avatar
Проверих и сега ще си внасям турбозолна машина от Полша /мобилна и трифазна / на цена от около 15000 лв.,ама ще си я докарам сам ,че тия искат да ме одерат жив с цената на каргото....
Ще се пробвам и ще се науча това лято на къщите които ще строя....
Искам да попитам слагате ли добавка за лепливост и въздуховъвличане във сместа?
Грундирате ли преди всичко и как става самото изпълнение?
Мисля да не отдавам под наем щото не се виждам като рентиер,а повече като бачкатор-уви?!
Чакам отговори
С почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 10:20:54
ЕВРОМИКС дават под наем машини и силози ако използваш техните мазилки.
А с теб Stiano ще си говорим, когато работниците, които си обучил ти откраднат клиентите, като в същото време останеш без хора за да си завършиш ангажиментите.
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 10:23:08
Работниците са работници, а не бизнесмени. Работника трябва да работи по 40 часа на седмица, да изпълнява указанията, да слуша началника и да си мисли късда да отиде през уикенда , през отпуската.
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 10:44:22
Здравей gogol
Да се нау4иш без някой да ти покаже е по4ти невъзможно.
Във готовите смеси нищо не се слага
Слагаш си 4овал4ето пръскаш и имаш поне 30 минути за да изтеглиш (на всеки вид мазилка и повърхност е разли4но)
Аз по принцип и майки неслагам, но традиционните майстори си ги слагат още, макар 4е напълно излишно. Машинната мазилка е напълно разли4на от ръ4ната.
Когато я теглиш със майки във 80% от слу4аите маиките натдигат и трябва да ги стържиш като луд за да изравниш, гипсарите пък ползват железни майки и ги оставят закопани в стената, луда им работа.
Межу другото запърви път 4увам гипсова мазилка да се шкури smiling smiley ама де да знам технологий много и майстори разни.
Разли4ните места за мазане си имат разли4на предварителна подготовка
Наример ако обръщаш прозорци се залепват аполещи на рамката на прозореца(незнам как се нари4ат то4но в БГ) шпалета трябва да има 90 градуса
По ъглите се лепят лайсни (това трябва всеки да го знае)
на места кадето мазилката може да напука се лепи мрежа
между тухла и бетон или итонг (например) но не и върху делитаций там се слага укон4ва4ка или делита4на лайсна.
Повърхности като бетон се шприцоват или се маже със бетон контакт за да държи повърхността.
А на повърхости дето изобщо недържи мазилка се слага рабица като асфалтна хартия например.
Но това вси4ко ако го изисква инвеститора, ако не наплющяваш му мазилката на две на три и после сам да си 4ука главата.

Коризни майстори съм срещал много като например, затегнал му шнека и направо го хвърля в коша и слага нов, естествено и новия затяга и той отива в коша... или навиване на шнек със блъскане в земята, имаше и слу4ай на пръскане със 4исти4а


Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход