Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 17:29:53
А защо трябва да е 1 см. Защо да не е 5мм. след като е равно?
Каква е логиката?
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 17:43:18
Еми писах в предния си пост каква е логиката ми.........

А иначе - ако накарам шпакловчиците да дават малко по-дебелко (един вид двойна шпакловка) пак ще го докарат до 1см дебелина. Цената сигурно ще се удвои до 11-12 лв/м2. Подобна оферта очаквам и от господата "турбозоловци"

Ама мисля си при такава дебелина е по удачно да се направи с предвидения за целта гипс , МП 75 Л например или съответния продукт на Ригипс, отколкото с обикновения гипс за шпакловка.

Това ме интересува.
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 18:33:11
МП75Л е по-груб материал от гипс , гипсова шпакловка, сатен гипс и т.н., съдържа все пак по-едри частици, коет означи, еч бояджиите ще ти искат повече пари за китването. Варовата мазилка е достатъчно добър материал за живеене за да ти се налага да слагаш 1 см. гипс.
Ако ти е настина много права стената и не се налага пълнене - най-добре е да караш с тънка шпакловка с материал за финиш, защото с дебелата ще ти изкривят стената.
И задължително този дето ще ти работи оттук натам да направи и боядисването. който ти откаже с обяснението, че може само да шпаклова, има голяма вероятност да иска да си остави ръцете. Чак при боядисването си проличава дали добре е шпакловано.
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 18:53:37
Това последното ми хареса.
Мерси за съвета.
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 21:04:04
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Zestate - колко би ми струвало 1см (нито мм повече
> или по малко) измазване с турбозол с МП 75Л ? За
> 250 м2 става дума.
>
> Вече имам ВЦМ измазано навсякъде и е равно. Наесен
> планирам гипсова шпакловка (6лв/м2 с материалите )
> като изсъхне хубаво мазилката, ама тия дни се
> замислям дали не е по добре да дам малко повече,
> ама да сложа 1 см хубав гипс като финиш
>
> Как мислите - дали си струва ?
> Нали все пак казват че гипса с неговата
> хигроскопичност си е естествен регулатор на
> влажността (донякъде де) и колкото повече
> мм-толкова по добре ми е логичния извод.....

Около 12-13 лв/м2.
При положена навсякъде вароциментова, която е "обрала" пълненето.
Това е моята цена, моля колегите да не ме нападат - фирми за машинни мазилки на пазара - бол.

Сега е момента да ви спомена един интересен факт - в момента мажа собствената си къща. Използвах мазилка закупена преди 2 месеца, която изкара в доста влажна среда. Ефекта беше повече от неприятен - не можа да се направи качествена 'втора цикла' и се наложи цялостно със сатен отгоре.
Re: Измазване с Турбозол
28-05-2008 - 21:42:13
Quote

И задължително този дето ще ти работи оттук натам да направи и боядисването. който ти откаже с обяснението, че може само да шпаклова, има голяма вероятност да иска да си остави ръцете. Чак при боядисването си проличава дали добре е шпакловано.

Зестате - виж горе човека какво каза. И е прав. Може много да вдигнеш оборота на фирмата си като прибавиш и боядисването като комплексна услуга.

че то иначе ако трябва да минавам след тебе 250м2 с дребна шкурка неравности дето не се виждат на 1 поглед - де ще му излезе края.....

Иначе за цената почти сме се разбрали, ама само "виртуално", аче едва ли ще хукнеш към морето само за мойта къща. spinning smiley sticking its tongue out

Проблема ми сега се о4ертава да намеря сериозна и благонадеждна фирма за целта във Варна. Аче и да боядисва.... confused smiley Трудна работа.
Ако не мога - шпакловчиците.
Re: Измазване с Турбозол
29-05-2008 - 07:01:08
avatar
Привет!
Нали сега и аз си строя ,че и на мен ми правят мазилчица....
Бригадата която ми работи е от кърджали и не са оригинал БГ,но пък човека си е читав и дори наскоро го препоръчах на мтодоров....
Ако желаеш ще ви свържа!Те работят с турски материал,който май ще излезе по читав от ригипса...
Иначе върху ВЦЗ си сложи две ръце сатен и ще е по добре-въпреки ,че аз залагам на бяла циментова шпакловка
чест и почитание :]

Чест и почитание
Въпрос към хората в бранша smiling smiley
05-06-2008 - 19:54:16
Здравейте искам да попитам висока ли е средна цена от около 23 лева на квадратен метър за машинно измазване с материала на рофикс при положение че сградата има и овали. За обръщане на прозорците ми дават 6.50 на линеен метър. Това са цени за труд и материал. Благодаря предварително за тоговорите
Re: Измазване с Турбозол
05-06-2008 - 19:59:12
avatar
Да не би да е 13 лева? Аз в момента работя на 14,50лв. Но ползвам друг материал и съм много доволен от поведението му.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-05 20:01 от n.nikoloff.
Re: Измазване с Турбозол
05-06-2008 - 22:07:03
Не е 13 лева е средно ми излиза 23 лева. Цената ми е дадена по следния начин:
дебелина до 2 см на права стена 16.39
от 2 до 3 см 20.09
от 3 до 4 см 27.78
мазилка по овали :
до 2см 19.39
от 2 до 3 см 23.09
от 3 до 4 см 29.78
Ако някаде се наложи да е над 4см дебела мазилката се добавят по 3.70 на сантиметър.
Обръщането на прозорците сртува по 6 лева на линеен метър ако е с дебелина до два сантиметра и ширина до 20 сантиметра. Ако е 3 см дебелината и пак при ширина 20 см е 6.72 на линеен метър.
За грундиране на повърхностите ми искат 1.42 на квадратен метър. Обработката с гипс сатен върху положената машинна мазилка за постигане на идеално качество струва 3.50 за квадратен метър. Полагането на ъглозащитен ъгъл струва 3.96 на линеен метър. Така това до тук са цените за измазване на стените.
За подова замазка ми искат по 15.68 на квадратен метър при дебелина до 4 см и за всеки сантиметър над тези 4 по 1.92. Всички тези цени са за труд и материали. Моля коментирайте ги. Прекалено скъпо ли е, нормални ли са smiling smiley. Материала за който става въпрос е рофикс. Благодаря предварително за отговорите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-05 22:07 от mtodorov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход