Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 11:13:20
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> ЕВРОМИКС дават под наем машини и силози ако
> използваш техните мазилки.
> А с теб Stiano ще си говорим, когато работниците,
> които си обучил ти откраднат клиентите, като в
> същото време останеш без хора за да си завършиш
> ангажиментите.


Благодаря за инфото

А що се отнася до работниците
Никой негуби достойнството си защото се е хванал да работи за някой
Когато има изобилие от възможности да останеш увиснал без работници е 4есто срещан проблем затова и трябва да имаш връски със други фирми за да помагат и ако се наложи и ти да помагаш
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 12:53:37
avatar
Благодаря за поясненията ,но това дето ще внасям е само за циментови подови замазки........
Не ми се бачка по стените,щото каприции всякакви! после нивел или мастарец ще положи и ако нещо е кривичко тежко ти и горко и няма вземане на парите.
Ще полагам нещо като саморазливка на циментова основа ,но тук ме озадачи че майките ще надигат?Защо?
Аз ще слагам заместител на вар и бетон контакт и дай боже да не сгреша в технологията........
Работил съм на машина преди 12 години в кипър и от там поназнайвам нещо-няма да ми е за пръв път,така че ще се справя все някак.......
Не искам да си мъча хората все пак......
Дайте идеи какви да са цените като се има на предвид че материала ми е около 12 лв. с ДДС за 25 кг,и отива около 10 кг за м2 приблизителна.
Добавката вложена на кг почти не оскъпява щото се слага 100 гр. на 100 кг материал,а туба от 100 кг е около 100 лв.
дайте идеи?!
С почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 16:29:09
"Аз по принцип и майки неслагам, но традиционните майстори си ги слагат още, макар 4е напълно излишно. Машинната мазилка е напълно разли4на от ръ4ната."
".....Но това вси4ко ако го изисква инвеститора, ако не наплющяваш му мазилката на две на три и после сам да си 4ука главата. "
С това мислене по-добре се хвани на заплата, не си играй на фирма.
Просто не знам как имаш самочувствие като си написал толкова глупости накуп, че изобщо си наясно с мазилките - гипса се използва завършващ слой защото е мек и се подава на лесна обработка, шкури се и се цикли.
Докога ще страдаме , че плащаме скъпо защото хората отказват да се учатsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 17:19:26
avatar
Quote

Докога ще страдаме , че плащаме скъпо защото хората отказват да се учат

Цял живот ....
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 17:22:16
gogol Говорим за разли4ни неща аз мажа стени неправя замаски неразбирам нищо от замаски


Абе 4ovek защо се излагаш като кифладжия

цитат: ...гипса се използва завършващ слой защото е мек и се подава на лесна обработка, шкури се и се цикли.

Неказа ли 4е си инженер или нещо подобно
Гипсова мазилка: Ръгаш 4овала във машината пръскаш ВЪРХУ ТУХЛИТЕ изтегляш и като е полувтвърдена се заглажда докато заприли4а на стакло, има такъв момен със шкурене ама това е когато се ремонтира (дупки,драскотини, малки неравности) обработва се със финалка за гипскартон или има някой по скъпи специялни смеси ама тука няма да те хвърлям в оркестара защото виждам 4е си слабо информиран.

И да се хвана да си мажа което ще стане в на4алото като запо4на в БГ (докато обу4а хора) пак ще си докарвам 2000-2500 евро месе4но
Живея на морето все пак
winking smiley
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 18:16:45
avatar
Моля дайте цени на м? с труд-материала вече го писах колко излиза
С почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 20:42:10
които иска гипсова мазилка му продавам на 230лв тон без ддс . имам до месец свободни две машини с хора и може и само труд да договорим. за тази работа се преклалифицират мазачи а не шпакловчици. но и те не се натискат защото тук операциите и отговорноста е по голяма а парите същите. гипсовата се издава в завършен вид а варовата машинна се шпаклова с сатен много тънко. ако има пълнеж над 2.5 см има реален риск да стане беля затова се прави хастар от нормална черна мазилка минава се с вода и маламашка и като дръпне се нанася веднага варова машинна мазилка и става стъкло обаче става в един ден при мека основа
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 20:44:41
аа и да ви светна... маиките са алуминиеви трапецовидни с 1 см дебелина за многократна употреба. тези които остават в стената първо се кривят при тегленето а и раждясват
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 21:00:25
а за силоз се сетих че има по хитър вариант ама трябва един боклукчииски камион да се намери. в германия като работих ни караха материала в контеинер и с помпа го качвахме горе ама кои ще пълни контеинера и откъде такъв . аз ползвам по 10 15 тона на ден и го качвам с крана на камиона на етажа и с палетна количка до машините а с силозите работата е сложна . които се е заел с това и търси машина да си взима пфт ж 5 ц от киров.лошото е че се чака ама ако ви кажа какви боклуци съм вдигал с тях и ядове никакви а консумативите на същите цени. а и не са каприюни към налягането на водата
Re: Измазване с Турбозол
05-04-2008 - 22:51:36
Прав си 4е майките раждясват ама незнам кой го е дал този акъл да ги оставят във мазилката, а още пове4е се о4удвам пък що за майстор прави мазлика със майки която се маже като маргарин.
Само това със силоза не ми е ясно, искаш да ползваш камиона като силоз и силомат ами сондата? (сигналката) как ще разбира този камион 4е машината е празна и кога се е напълнила. То по-добре вземи един фуражовоз и пак ще ка4ваш материала до машината само трябва да свиркаш на шофьора да пуска и да спира winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход