Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 11:43:51
В допълнение - въпрос:

Кога ефективността на инвестициите (основният проблем според Муудис) ще нарастне?
Отговор, който е най-реален. според мен - когато кражбите намалеят.
Следващ въпрос - кога ще стане това?
Аз не зная. Като виждам колко народ точи зъби да краде фондове, мисля, че когато нацията застарее достатъчно, че да се заселят тук австрийци немци ирландци, англичани и се омешат с ромите, които пак по едно проучване до 20-тина год ще са кажи-речи половината население.
Е, колко ли ще струва тогава грубият строеж...
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 12:56:12
Количеството на ромите в БГ, по никъкъв начин не корелира с цената на грубия строеж по простата причина че двете величини, не са части от едно и също уравнение. Тоест искам да кажа, че на ромите не бива да се разчита за сериозна работа, знам ли защо, но като с замисля не съм виждал много такива по строежите. Виж с турците до скоро нещата бяха наред, но сега и те нахитряха, тия от южните райони масово работят в Гърция а тези от вътрешноста на страната са претрупани от работа и вдигат също цените. Трябват свежи сили, кога ли България ще стане привлекателна за емигрантите и от къде ли ще са тези емигранти, нали по рано имаше виетнамци ма те май са по-лоши и от ромите, само далавера за работа също не стават. Миналата седмица бях в Литва (една от страните в статията на Муудис), ми там няма емигранти, ма няма и роми, оправят се хората със собствени сили и според мен доста по-ефективно отколкото у нас. Строят доста качествено и красиво, има доста свежи идеи, въобще за сега не може да се мерим с тях, очевидно са по-напред. И не са нервни и намръщени, като в БГ. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 13:55:24
Iwel, ама там като им говоришь по русски те гледат със смесени чувства и същевременно с месомелачката и разстрелваните от НКВД до 58 май година партизани типично руската смразяваща максима "молчать не рассуждать" комбинирана с тевтонската дисциплинираност правят чудеса. Статистиката (колкото и да е манипулирана) показва преимушествен процент на славяните - руснаците сред престъпността в страната...
Просто са други хора и май не крадат толкова, поне не им личи така както на нашите мутри...Нали?
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 14:34:44
Не знам дали икономиката ни ще върви нагоре или надолу, но със сигурност цените ни ще вървят нагоре. Сравнявам не само с Испания, ами и с Румъния, Сърбия, Македония...
Със сигурност ако си купя скъпа кола, след 2-3 години няма да струва и наполовина, а къщата ще е поне х2. Да не говорим, че ме привлича идеята да си имам дворче, а не мерджан с кожен салон. Крадци в България много, измамници колкото искаш, аз докато не ми се случи не вярвах. Въпреки това ще остана да живея в БГ, защото имам брат, който замина и идеята хич не ми харесва - пари бол, живот никакъв ... Всеки си решава сам за себе си, аз не съжалявам за избора си, вече доста приятели се завърнаха от там.
Далеч съм от идеята да се правя на инвеститор, просто си знам приоритетите и съм убедена, че някои неща са инвестиция, други са чист харчлък smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 17:06:34
каква сте я заформили - сложна,та сложна )))))))))
а тя е проста - колкото сме вървели на юг толкова ще вървим на север, най-малко !!!
както казваше един депутат в предишния парламент- трябва ни грип , ама от някой непознат щам , че да намалеят неблагоразумниците , т.е гласуващите без глави.
защо не търсите пряка връзка м-у цените и цветовете на бюлетините ????????2
със червения цвят бюлетина - 1992 - безвъзвратно изгубен пазар на Изток-около 4.5 млрд долара , 1994 "мисии" в Камбоджа,Босна - резултат за БГ негативен !1996 банкова криза , хиперинфлация - резултата познат.1997 год - синя бюлетина - тотално ограбване на неограбеното , неразрушеното , създаване на монополи - Мобилтел, Нефтохим и пр.........медицински сестри в Либия.........
2001 - жълта бюлетина - за външния дълг да сте чували нещо , пак кражби , корупция , мисии в Афганистан,Ирак , жертви ,
2006 -пак червена бюлетина - спиране на реактори , мисии , повишение цена на ток,газ ,2007 - всичко старо + безплатни военни бази в БГ , информация че опрощаваме външните задължения на страните от третия свят...., и още , и още.........
единственото положително беше през 1994 - нарушаването на ембаргото срещу Югославия.....................
Та да ме прощават авторите на песента"45 години стигат"
според мен 45 + 15 НЕ СТИГАТ
-----------------------------------------------------------
колкото до анонса на горния форумист - има една рецепта за инвестиции :
пазарна информация - само от КОНСУЛТАНТ , спекулантите са опасни
ако не съм дост ясен: който не плати предварително 10 % - ще плати после 90 %
----------------------------------------------
Та , цените на грубия строеж ще паднат , но по-късно
-------------------------------------------------------



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2007-03-21 17:20 от пунди.
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 17:40:53
Пунди, тая рецепта са я писали по белия свят и не съм сигурен че важи в БГ... Тук колкото участници в една тема, толкова консултанти, проблема е вече само твой ако не уцелиш и дадеш 10-те иначе оправдани на теория процента на неправилния "консултант" - иначе имащ всички дипломи сертификати и признания но нямащ елементарнотонужно нещо - познанство и приказка не само с правилния а с правилния към момента човек... Риска си е бая голям. И понеже има много опарили се и малко неопарили се, първите надигат вой и искат смяна на статуквото а вторите го бранят, вече на този етап - в зрелия бандитизъм - от височките трибуни.
И всичко се свежда до говорилня и скрито или не толкова (накой вече му пука, пък и какво ли някой някому може да направи) пазарлъче и делене на благата на стария принцип - на всекиго според труда (разбирай приноса за измамата)
Тъй че, май няма такава връзка - цени-бюлетини, всичко е прах в очите и целесъобразност...
А колкото до абсурдните алюзии - преди години Хърсев говореше за изследване на корелацията между курса на долара и модната за сезона дължина на женската пола... Какво ли няма по света...
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 18:25:33
Идеален вариант няма...smiling smiley Лоши или добри прогнози, какво значение има ?
Сметката е много проста. Колко пари ще искараш утре за вложения днес лев? И колко ще ти струва това и готов ли си да поемеш риска? И можеш ли да прецениш правилно риска?
След много подобни полемики и разсъждения, аз стигнах до извода че и скъп кредит е изгодно да ползваш сега. Особено за влагане в строителство. Най-тъпото е да си купиш кола за тия пари, защото те ще намаляват с всеки изминат ден. Тъпо е да теглиш кредит за да си купиш панелно двустайно апартаменче в блок - сегашно и бъдещо гето. Не ми се струва и разумно да инвестираш в строителство на зелено, защото само изваждаш, а края не му се вижда. Имам познат, който шеста година неможе да се възползва от новия си апартамент, защото няма ток в блока. Кой да съди и той незнае - виновни много и никой.
Съмнявам и то много, че от вложеното в частно строителство сега (говоря за собствена къща), утре ще загубиш. Разбира се ако няма война или друг форсмажор.
Да, трудно е, скъпо е, скапани и некадърни работници, предприемачи-мошеници... Ами да не би да е било някога по-различно у нас? С какво се сравняваме? Едно време, нашите родители строеха вили по 5-10 години, чудеха се откъде да откраднат материали, защото нямаше такива и прочие..
На който не му изнася, да си купи ново или старо апартаментче и да не се мъчи да строи, но и тогава няма да е доволен. "Нискокултурни" съседи, криви стени, и още и още...
Няма кой знае какво значение кой ни управлява и какво си пишат, защото съм разбрала че или си от е....та страна или от другата. Е, накои от нас, които не са от добрата позиция, т.е. от е..те, просто се стремят да бъдат по-малко "употребявани". И така сме оцеляли и продължаваме да оцеляваме, като се стремим да излезем от овчия стереотип. Кучетата си лаят, а керванът си върви...са казали хората. И всеки се оправя както може.
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 18:25:35
Стефане, няма минат строител, защото няма дребен инвеститор, който да е на различно от теб мнение по начина по който трябва да се строи.
Когато строителят знае , че инвеститорът ще плаща по актове изобщо не се напряга да мисли как да сваля цената на продукта, а точно обратното - чуди се как да я увеличи. Или поне не мисли за следващите операции, защото може и да не ги прави той.
Тук говориш за изолации - 35 лв. на кв.м. - не ми говори нищо тази цена. Как се смята квадратурата, обръщанията на прозорци влизат ли в цената, ръбове, детайли , заскеляване, монтажа на водосточните тръби, кой и кога ще го прави на каква цена , ще може ли да се ползва скелето направено от изолаторджиите (влиза ли в цената) за да се оформята детайлите на терасите, прозоречните плотове, стрехата...
Не е ли по-добре да сключиш договор да ти завършат фасадата изцяло при по-висока цена за изолацията и всички работи , но с ангажимет да свалят скелето, когато не остане нищо за довъшване? И изобщо дали има фирми, които предлагат подобна услуга?
Според мен се минаваш жестоко. И я ги питай щом цената е 35лв. на кв.м. и примерно фасадата е 500кв.м. дали са склонни да ти направят тази фасада за 17500 без никакви уговорки, че да не се окаже, че и в цената на кв.м. се минаваш.
Темата ми е много болна, защото като строите къщи разваляте дисциплинатаsmiling smiley Нещо като ти както се дразниш на това, че хората се лъжат по офертите на банките за кредитиsmiling smiley
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 18:46:17
Ха,ха, 4ovek, това за "разваляне на дисциплината" много ми хареса...smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
21-03-2007 - 18:55:53
А на мен изобщо - ти строиш една къща в живота (нека са две айдеsmiling smiley и много важно , че са те вътрили десетки хиляди лева . заради лошо качество, хитрини и подобни, а на мен ми струва реномето пред клиентите, пречи ми на развитието...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход