Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 16:54:24
Определено сме много доволни от дограмата, дано и догодина да мога да кажа същото. Разчитам все пак и на гаранцията - 3г за окова и 5 за стъклопакета.
Стефан, с вата или стериопор ще правиш външната изолация? и колко см? колко ти искат на м2?
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 17:33:04
анджек, ей за такива случки ми е думата... Или шефа на фирмата се обажда и казва аман заман, падна изкопа на другия обект, или наливаме бетон и няма да работим 3-5 дни, че сме отатък... А че аз гоня срок, че ме чакат, че другата седмица ще вали а искам да се затвори покрива.... мой проблем...
Това го нямаше преди. Но сега нещата са други - жътва, жътва.... И няма скрупули, който и без това е нямал става безобразник, който е имал почва да занямва, щото е по-доходно.
ej
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 17:46:12
bnm, от такава ситуация не си застрахован дори и когато си започнал да строиш. Затова хубав договор с неустойки и гледай винаги ТИ да дължиш пари на фирмата, а не да си платил напред нещо! А и щом тея се опитват още от сега да те работят по този начин, мойто мнение е да ги ЗАРЕЖЕШ.... едва ли са чак толко добри, че да си заслужават НАДЦАКВАНЕТО.... :g: :g: :g:
ej
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 18:10:13
Затова СРОКОВЕ и НЕУСТОЙКИ. Но съм съгласе и с това, че много трябва да се внимава с репченето, че може и да си хванат такъмите в един момент, но в никакъв случай не трябва да им се позволява на майсторите да ти танцуват върху главата. В крайна сметка ние сме хората с парите... :g:
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 12:02:00
Да де, ама хора с пари вече много, въпросът опира кой е с многото пари, там го ухажват.
Ето аз обиколих на експото и казах че искам да поръчам 80 квадрата дограма и се почувствах ухажван клиент, все пак си е не много малка поръчка, струва си комисионната.
Радо, отказах се от ватата, май писах и преди Поскъпна двойно - 375 лв. на кубик е без ДДС - за какво говорим...
Стереопор - 6 или 7 и 8 от север, това е по неволя.
Искат ми 35 лв/кв. за 7 см. включва всичко без фасадната мазилка - самият материал, искат аз да си я купя, иначе работата по полагането й е в цената.
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 12:10:48
Радо, дали ме разбра правилно , исках да кажа самото фасадно покритие - силикатна мазилка например, това искат аз да си купя, или да си избера цвета, те да гоставят но аз да го платя - както реша. Просто цената 35 не включва нейната цена, но труда по полагането й включва.
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 12:28:25
Ако ще даваш пари за стиропор, вземи си от неопора на Аустротерм, аз такъв сложих, навън имам едно парче на слънцето да гледам какво става, не е мръднало още от 2005, а и още май го правят в Австрия, а не тук. 6 см е минималната дебелина.
ej
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 12:42:22
StefanB, така е хората с пари не са малко, но говорим за такива майстори дето се оглеждат непрекъснато за някаква по-висока оферта и като им изпадне да почнат да те изнудват за корекция на цените или да си вдигнат чукалата confused smiley :g:
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 13:14:25
И при нас ще е със стереопор, ватата освен че поскъпна, много малко майстори ще могат да ни я сложат като хората ... но първо ще теглим кабелите за външното електричество. Мисля, че с бригада ще е доста по-евтино, но едва ли ще намеря ...
Поиграхме си и запълнихме всички дупки между тухлите, че външните ни стени са като швейцарско сирене и даже и СОТ не можеше да се пусне.
Стефан, намери ли фирма за машинно измазване за вътре?
Re: Цена на груб строеж
20-03-2007 - 13:37:57
Ne, не съм търсил, но приятел строи бизнес център в Младост и в момента му правят замазки и мазилки (където не гипскартон) та ми е обещал като свършат да ги спеши към мен, пък ако се разберем.
Отделно аз се чудя дали да не сложа картон на горния етаж- аз зор нямам и засега ако не намеря решение ще задържа... Иначе дупки по фасадата няма - майсторите ми са много добри...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход