Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 10:49:57
има една стара поговорка - по-стара от Стария Завет:
не е луд който яде 2 зелника ,луд е другия )))))))))))
bnm
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 10:59:11
Е да де,ама от внимаване да не влезнем в групата на сполетени от поговорката,може да попаднем в друга-много баби,хилаво дете ,или много "разбирачи"-мани-бегай от този строеж.
bnm
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 11:08:52
Общо взето съм забелязала,че когато не разбираш от нещо,колкото и да проверяваш,пак накрая си поемаш въздух,скачаш,и се надяваш,че няма да потънеш.Всичко си е и малко късмет.Все още се надявам повече хора да споделят как точно са се разплащали за грубия строеж.
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 14:08:49
Щат да работят на надница, обче за целта трябва организацията да е малко по-различна - ръководителят на групата е на акорд (в другите сфери му викат бонус, процент...), а останалбите бачкат на надница. Ръководителят средно ниво (бригадирът) трябва да е много добре стимулиран финансово за да може да върви работата на надница. И то пак за инвеститорът се получава "на акорд". Практически то това е и положението - плащаш "на акорд", но ако им падне заработката напускат или искат предоговаряне на условията, нещо допълнително, т.е. те си гледат надниците, а са дали офертата, защото са решили, че така ще изкарат определине пари аз определено време.
Другия вариант на надница е ако има нещо, което не позволява намаляване на ритъма - машина, която операторът не може да спре без да се разбере.
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 14:17:52
Проблемът идва от това, че всъщност нямаш гаранция, че фирмата е добраsmiling smileyЯйцето или кокошкатаsmiling smiley
Вярно е, че поради различни причини масово фирми гледат лекия начин - да не поемат отговорност. Но това не е само в строителството.
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 14:51:24
bnm, ние имахме договор с фирмата с абсолютни суми по етапи, като се бяхме разбрали да поемем обратния насип(много лош избор, но фирмата не е от София и не искаха). В последствие се оказа, че разни неща не ни влизали в цената - обкова на покрива, една стълба, разни е такива... не че са спечелили кой знае колко от тия шикалкавения 1-2хил.лв, а можеха да изкарат още толкова пари по довършителните работи; но ни скъсаха нервите и затова гледахме да си тръгнат по-скоро (нервите все пак са ми далеч по-важни от парите); имаше и компромиси с качеството, което също беше фактор ... бързо стана, но го претупаха, поне според мен.
Като цена ни излезе 120е/м2, но ако включа тук и мазето, ако не към 200. успех!
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 15:08:08
Радо, ами всъщност сте попаднали на една от малкото сравнително коректни фирми в БЪлгария ако това , което казваш е вярно. Направо сте загубили, че сте прекъснали взаимоотношенията. Тенекеджийските работи по принцип на влизат при оферта "груб строеж", както не влизат и при оферта "покрив" - договарят се отделно. Интересно защо не са ви включили стълбата в цената - да не би да не е била показана в някой от проектите?
Още едно потвърждение, че разваляте дисциплината в бранша аматьори с аматьори такиваsmiling smiley
Сега тази фирма ще реши, че по-добре да не поема такива ангажименти, а да си кара по СМР - без инвеститорът да е наясно какво точно ще плаща.
А и цената като за фирма е доста нисичка - почваха от 130 евро на кв.м. , като включиш и мазето, а ако нямаш мазе вече зависи много от проекта - може и над 200 да излезе.
А бе знам си аз да не си губя времето с оферирания на къщи- щом при 120 евро на квадрат има недоволствоsmiling smiley
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 17:30:01
4овек, ние от цената сме повече от доволни, не сме доволни от качеството -бетона като цяло е добре, но всичко останало е ...
Re: Цена на груб строеж
22-03-2007 - 18:50:33
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Магеа , проблемът е, че ти НЕ ЗНАЕШ дали са добри.
> Ето това разваля дисциплината - направят една къща
> БЕЗ КОНТРОЛ от инженери и архитекти и вече не
> можеш да им кажеш нищо. Мислят, че се заяждаш за
> пропуснати железа, за спазване на кота било, за
> разминаване на конструкцията по етажи,за малко
> цимент в замзки и мазилки....
> Я ми отговори на един въпрос - доволна си то тях
> , а те само за труд ли взимат или ти предлагат
> цена на готов продукт? Щото ако е само за труд не
> виждам от какво може да си доволна при положение,
> че НЕ ЗНАЕШ колко всъщност материал трябва да
> отиде.

Затова, защото този който му е сефте да строи неразбира най-често, аз се пазарих за труда по коти, а не по детаилна разбивка на СМР. Защото има проект, строителят го е видял, преценил и ми дава цена до кота 0 и т.н. Ако се пазарим на СМР, винаги ще има нещо пропуснато, което ще ти го калкулират допълнително. Например вътрешното стълбище..smiling smiley
А за това дали са добри, моята преценка е субективна разбира се, но се базира и на други пеценки. Точна количествена сметка на всеки материал бе прецизно проверена от мен и майка ми, която е строителен техник и почти нямаше разминаване в действителност. Армировката задължително се гледаше от конструктор преди да се излее бетона, а аз самата знаех и гонех до милиметри отстоянията, котировките, а човека с дограмите цъкаше учудено на идеалните тавани, и равните, не провиснали греди над прозорците и вертикалните отвори. Идва и тоя дето го пазаря за машинно измазване да види как е зидано, таваните. Също остана направо учуден от качеството, като сподели какви "чудеса" е виждал в новото строителство, изпълнено от "реномирани фирми". И на всичко това, като тегля чертата и видя, че цената която съм постигнала на м2 е почти минималната, съм много доволна даже!



Re: Цена на груб строеж
23-03-2007 - 08:48:32
Няма смисъл да се пънеш да ме убеждаваш - за теб основновното е да не е криво и като е право значи е качественоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход