Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Abu
Re: Цена на груб строеж
26-03-2007 - 20:08:35
Момчета! Дами!
Защо решихте, че не Ви подкрепяме в избора Ви да строите сами? Като Ви казваме (май само с 4овек), че нещо не е така, както си го мислите, това не означава, че имаме корист или Ви упрекваме за нещо. Имаме някакъв опит, който споделяме. Защо трябва да Ви харесва, защо трябва да ни репликирате за неща, които не познавате? Свободни сте да решавате сами, но зачитайте мнението и на хора от бранша! Как ще твърдите, че фирмите криели данъци и осигуровки, като не познавате законодателството? 4овек отдавна е скъсал с нормативните документи, това е похвално, но питайте колко би получавал работник на 40 часова седмица с всички законни заработки и удръжки. Нямаше да върже минимална заплата! Що ни се врете из "кухнята", като с това не си помагате?!?
И аз имам нужда от помощ, по-специално за ипотечни кредити, но щом и Стефан се нацупи, не знам какво да правя...
ej
Re: Цена на груб строеж
26-03-2007 - 20:49:29
Виж сега Abu, никога няма да откажа на някой да сподели опита си в нещо, аз не се срамувам да питам за неща които не знам. Затова ще бъда много благодарен, ако хората от БРАНША, споделят опита си в строителството. Нали това е целта на този форум?!
По отношение на репликирането ще кажа, че всеки може да си репликира колкото си иска, свобода на словото и това тук е ФОРУМ, друг е въпроса как ще го оценят останалите хора от форума. И защо реши, че репликираме за неща които не познаваме? А дали не познаваме законодателството? Няма да питам колко ще получава работник на 40 часова седмица с всички законни заработки и удръжки защото на мен ми се удържа всичко по закон и тук навлизаме в СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМА! А може би ако предприемачите работят с нормални печалби, ще остават нормални заплати за работниците, а? И последно, не мисля, че ВИ се вра в кухнята повече отколкото е необходимо за да има някакъв контрол върху това за което си давам парите!
Abu
Re: Цена на груб строеж
26-03-2007 - 21:04:40
Добре, кажи какво работиш, колко изработваш и колко получаваш като заплата. И аз ще ти кажа. Часовата ми ставка е 1,2 лв. Колко ТРЯБВА да ми е надникът и заплатата смятай! От тях ще има и данъчета и други радости...
ej
Re: Цена на груб строеж
26-03-2007 - 21:30:46
Както казах, нещата извън строителството и съпътстващите дейности не са предмет на ТОЗИ ФОРУМ :-)
Abu
Re: Цена на груб строеж
26-03-2007 - 21:33:27
Значи как ти си изкарваш парите не е важно, важно е колко аз вземам! Колко пъти да призовавам за човешко отношение?
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 08:44:14
Качеството е относителна категория. Не може да сравняваш реално изпълнени работи с мечти и желания. Трябва да ги сравняваш с други изпълненин работи, трябва ти реален еталон.
И то ти трябва преди да се договориш.
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 09:24:44
Абу, не се ядосвай - щом се занимаваш със строителство значи ще те мразятsmiling smiley
Мисля и по въпроса с плащанията.
Имам намерение да въведа система с ООД регистрирани на работниците. Идеята ми е следната - разбивам ги на групи по няколко човека (един човек), регистрирам ООД като те са съдружници плащам им по фактруа , малка част по трудов договор (за да се водят и примен та да мога да покажа трудов ресурс ако ми го искат някъде). Те се осигуряват на минималните прагове, другото се води печалба на ООД, облага се с 10% корпоративен данък и 7% разпределение на печалбата между съдружници.
Предложи го на твоите работодатели ако работиш в някоя фирма, или пък го приложи ако ти си фирма. Въпросът е да се държи оборота на ООД- тата под минимума за регистрация по ДДС.

ej
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 09:31:34
Abu, в контекста на този форум и конкретната тема не е уместно да коментираме моите доходи. Всъщност изобщо не е уместно да го правиме :-) а иначе мен НЕ ме интересува ТИ каква надница или заплата получаваш, интересуваме каква е цената на крайния продукт който получавам. В тази цена твоята надница участва като компонент, но не е единствения такъв. И пак, казвам, приемаш го ЛИЧНО, а разговора не е такъв! И повярвай ми, имам нормално и човешко отношение към хората :-) но това може да ми изиграе лоша шега, вече от много места чувам как към МАЙСТОРИ човек трябва да е вечно намръщен и недоволен за да стават нещата по-добре... rado от форума май ще ме подкрепи в тази теза...

4ovek, знам, че качеството е относителна категория. Не сравнявам мечти с нищо, защото съм доста голям реалист. Просто се стремя да получа максимално качество за парите които давам, това важи за всичко не само за строителството.
ej
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 09:47:32
4ovek, добре си го замислил това с плащанията :-) чиста работа, този трик е известен отдавна, но тук изникват доста въпросителни:
1. Ти ли ще ги регистрираш тези ООД-та и как ще се финансира регистрацията - 5000 лв. минимален уставен капитал за регистриране на ООД + разни такси и хонорари на адвокат, ако го правиш чрез такъв...
2. Кой ще им движи всичките фирмени документации на тези ООД-та?
3. Как ще се справиш с контрола над тези ООД-та, ако нямаш и ти участие в тях?
4. Дали въобще ще са навити работниците?
и още много други неща...
ООД с по-малко от 2 съдружника няма как да регистрираш, но това е подробност... да не стане така, че в един момент да имаш повече администрация отколкото хора които реално докарват парите във фирмата ти :-)
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 10:16:45
E, как го каза - нацупил съм се... Не, просто споделяме мнения, не знам защо ти е прозвучало така.
За кредити не съм експерт - не ми е работата, там е пълно с детайли, които трябва да работиш, за да си напълно в час, но ако нещо мога ще помогна със съвет най-малкото къде да ти дадат достоверна инфо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход