Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 08:40:18
Забрави да пиша на "фло"-не забравяй,че стандартните тухли пият вода,при най добрата-30% до 50%.Знае ако ти са мокри зимата обувките ,це не ти е комфортно и топло.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 08:57:01
Питам - как точно топли големия прозорец през ноща? съгласен съм, че през деня влиза безплатна енергия, ама през ноща май си отива...
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 09:03:46
Въпрос-Питам - как точно топли големия прозорец през ноща? съгласен съм, че през деня влиза безплатна енергия, ама през ноща май си отива...
Отговор-С термопомпа W-W /вода-вода/на ощна тарифа.В кръга на майтапа,на е факт.Може би със троен стъклопакет.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 09:07:43
Всички тук си задаваме въпроси и отговаряме с една цел-да се стигне до истината-в сручая евективноста на една еднофамилна къща .Ако някъде бъркам,маля поправете ме.С тези дискусии всеки може да си вземе поука.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 09:21:38
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Всички тук си задаваме въпроси и отговаряме с една
> цел-да се стигне до истината-в сручая евективноста
> на една еднофамилна къща .Ако някъде бъркам,маля
> поправете ме.С тези дискусии всеки може да си
> вземе поука.

Защо мислиш,че твойте тухли пият по-малко вода от стандартните четворки?Стори ми се,че и те са клинкерни и този рамер на 4см.дебелина на външната тухла за мене е смущаващ.Да не са от порцелан?Въпросът всъщност е без значение, защото тухлите се предлагат за"под замазка",т.е. пиенето е ограничено!
Abu
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 09:31:21
Темата е за друго, но като повдигнахте въпроса... И аз имам същите наблюдения - големите южни прозорци много помагат зимата. Вечер дърпаш тежките завеси и си изолиран (лятото това го правиш денем). А има и нискоемисионни стъклопакети, завъртането им от лятно в зимно положение не е никаква философия, но все пак е стъкло. Мислил съм да оставя радиаторите от неизползваемото парно да се нагряват (като ги боядисам черни например, както се прави лятна баня), но не мога да реша как да ги осветя отвън. Отвътре лесно ще ги маскирам, но отвън трябва да са осветени, значи ще се виждат през прозореца. Може би прозорци до пода, отвътре с перваз над радиаторите, а отвън ??? Бе и да се виждат, зимата много работа на терасата нямам, а за лятото - саксии едно-друго... Нещо като солар в стаята, с вода вместо антифриз...
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 09:32:25
Тези тухли които ми предлагат пият до 5% вода.Не съм учен но веднага ми хрумна идеята.Взех от двата вида тухри.Притеглих ги в сухо състояние.Слид това ги топнах в корита с вода.След 24 часа ги притеглих отново и си направих сметката-така излезе резултата.Ако не вярваш пробвай не е трудно.Интересно стана с една еденичка която срожих.Мисля,че беше сръбска.Омекна от вън и се появи един слой от ..........не знам направо като глина.Имам чувството,че не е изпекана както трябва.

Та нова за пиенето на вода.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 10:53:29
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тези тухли които ми предлагат пият до 5% вода.Не
> съм учен но веднага ми хрумна идеята.Взех от двата
> вида тухри.Притеглих ги в сухо състояние.Слид това
> ги топнах в корита с вода.След 24 часа ги
> притеглих отново и си направих сметката-така
> излезе резултата.
> Та нова за пиенето на вода.


smiling smiley 5% не е зле-това се нарича попивност и касае главно външни елементи.За тухлите е важна тяхната водопропускливостВ случай,че се спука водпровод в стената ,колко вода ще пропусне и как ще се отрази на здравината на зидарията.Май се мереше с воден стълб с определени параметри,след което отива на проверка за якостните характеристики!

п.с.Тези данни трябва да ги има в Сертификат/или анализ/ за първоначално изпитване-неотменим и съпътстващ документ на Декларацията за съответствие, които издава производителя и се движат със стоката!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-08 11:00 от фло.
LKK
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 11:09:42
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам дали знаете,но всеки се плаши от големи прозорци.На против през големия прозорец сложен на точното място ,и през най-студената зима влиза пезплатно енергия от слънцето,която много хора я пренебрегват

Големият прозорец сперед мен по-скоро е съвременен архитектурен елемент, който придава престижност на сградата. За да има и енергийна ефективност от такъв прозорец трябва да са исползвани съвременни тройни стъклопакети с нискоемисионно стъкло. Дори и в този случай трябва да се обърне голямо внимание на слънцегреенето през прозореца лятно време, за да не стане че икономисаната енергия през зимата ще я дадем за кондициониране през лятото. Там завесите няма да помогнат.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 12:05:03
то за това /а и не само/ ората са измислили подовите конвектори smiling smiley при мен южната фасада ми е цялата във стъкла 6.80 на 13,50метра има точно 10кв плът всичко е стъкла и като си вътре се чувства осезаемо топлина за разлика от северната фасада където съм сложил по малко стъкла си е бая бахър като всичко това без да работи отоплението!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход