Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
25-01-2009 - 20:21:37
avatar
@laki 131 построи ли къщата?
Re: Цена на груб строеж
25-01-2009 - 21:15:09
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет,
> Тези дни получих оферта за груб строеж - 180 Е./м2
> и около 320 "до ключ", но както може да се очаква
> цените се "надуват", че при пазарлъка да слезе до
> реалната
>
> Успех в начинанието
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/18/08
> 11:06PM от Geto.


гето дай разбивка
срува ми се ниска цената



*beer* *beer*
Re: Цена на груб строеж
26-01-2009 - 03:28:01
Ей Дух, ама аз нищо не крия от вас, недей така всичко си е тука в темата *book*

*stop* Дали е ниска цената не знам ама архитекта ми се обади да не прибързвам, че комай била малко висока *xxx*
Re: Цена на груб строеж
26-01-2009 - 12:45:46
Такива цени...ако са реални и няма някаква уловка...означават,че строителството на големи обекти е отишло в историята.Изчезнало е за няма и 5 месеца-няма го.От тук нататък-като в американските градове-град с територия колкото София няма и 100 хиляди население,просто защото всеки строи самостоятелно и има къща с двор.
Re: Цена на груб строеж
26-01-2009 - 14:59:03
avatar
Съвсем прясна информация-започнах да строя за пореден път преди няколко дни smiling smiley . По мои изчисления грубият строеж при моментните цени ще ми излезе около 160-170евро/м2,като се има предвид ,че по голямата част от материалите са предплатени и проекта не е от най-лесните за изпълнение.Строя със собствена фирма и работници.Преди 2 седмици отказах да го възложа на колега,който е работил с мен ,качеството му на строителство е добро,който беше готов да ми строи на 185 евра/м2 по тоя проект, а за по лесни такива и под тая цена.Предпочетох да го дам на моя бригада,за да им осигуря работа и да не ги губя като работници.Що се отнася за цена само на труд,то тя варира в рамките на 40-60 лв/м2 в зависимост от проекта-мога да изброя поне 10 качествени бригади,които са готови да работят на тия цени,но не за всички има работа,за съжаление.Изводът от всичко това е ,че се освободи достатъчно кадърна работна ръка и че разни пишман майстори нямат никакъв шанс,ако не слязат под тая цена,но и работата ще им за толкова-т.е. никаква sad smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Цена на груб строеж
26-01-2009 - 19:33:37
Какъв етап на завършеност включва тази цена?
Първата оферта която аз получих за еднофамилна къща е 125 ЕУР завършено до (включително) зидарии и покрив. Но разбира се всичко е много относително според конкретнния проект и етап на завършеност.
Re: Цена на груб строеж
26-01-2009 - 23:58:02
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей Дух, ама аз нищо не крия от вас, недей така
> всичко си е тука в темата
>
> Дали е ниска цената не знам ама архитекта ми се
> обади да не прибързвам, че комай била малко висока

не се сърди
аз съм счетоводител по образование , подлагам всичко под съмнение
ако става въпрос за пари
аз съм на фаза проект
чакам количествените сметки за да реша какво ще правя
не искам да почна и да строя 10 г.
в съседния парцил от едната страна къща около 400 м2 на три етажа от години само на груб строеж стои
от другата страна къща на два етажа около 200 м2 и тя на груб строеж от кокато я помня
аз съм посредата
и ако и аз построя къща до греб сгроеж и я оставя / парите свършиха /
просто няма да стъпя повече там
улица на човешката глупост
ако някой ми гарантира 320 евро завършено няма да ми пука
ще видим
наскоро говорих с търговец на желязо - реве
а казва още това не е нищо / изпълнявам стари заявки а нови НЯМА
познат строи производствено помещение - в начало му продавали бетон в20 за 140 лв м3 сега му смъкнали цената на 80 лв
но всичко това е приказки
когато платиш тогава ще разбереш
ГЕТО ДАЙ МАЛКО ЦИФРИ
ТУХЛИ ,БЕТОН, ЖИЛЯЗО , ДЪРВЕН МАТЕРИАЛ , КЕРЕМИДИ , ИЗКОП , ТРУД И Т.Н
ЩЕ ТИ БЪДА БЛАГОДАРЕН







*beer* *drunk*
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 00:22:17
ПРИЗРАК или таласъм, както и да се наречеш, да знаеш, че в БГ никой нищо не може да ти гарантира, хеле пък в строителството...
Но, ако приложа дисклеймъра на инвестиционните посредници а именно, че миналата доходност НЕ Е гаранция за бъдещи печалби (прости ми но съм професионално обременен) их си позволил да предположа, че за 320 евро ще успееш да влезеш, при следните условия:
да построиш максимум за следващите 2 години,
до края на тази година грубото и канали, късната есен покриваш, догодина мазилки, изолации дограми, настилки, ВИК, ОВ, електро врати, боя.
Това изисква перфектна организация и стиковане, освен че трябва във всеки момент да имаш визия какво искаш как го искаш и къде точно.

Освен това се кръсти да не загрубеят нещата в кризата, щото да строим в криза е добре, ама нас да не ни удря, демек да може да си плащаме масрафа.
Да не се променя икономическата и валутна система - борда да е налице а с него и финансовата стабилност на системата (винаги съм се кълнял тук, че няма проблеми, но ""never say never" все пак, половин процент да е вероятността от криза, човек трябва да има план)

Но ако нещата вървят така, както последната половин година - труд, материали и т.н. мисля, че тази цеа е не само постижима а и разумна, без изхвърляне обаче и с много лична ангажираност , строг разчет и читаа бригада, да не правиш двойни и тройни работи...
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 00:43:13
Дух, офертата е тук някъде на зад в темата, но не ми се рови да я търся. Питаш ме за цени на материали, та аз джанъм съм през 9 морета далеко от складовете. Що не се разходиш малко по борсите, звънни по заводите па дай и ние тук да ги видим цените, сериозно.

СтефанБ,
Казваш, че при мн. добра организация тази зима Дух ще покрие и нанасянето остава за догодина! Въпросът ми вероятно ще прозвучи наивно, но при една наистина добра организация за каквато говориш, за 3 месеца до началото на лятото грубият строеж ще е готов, та думата ми е какво пречи за Коледа криво-лево човек да се нанесе в къщата? Та за още 3 месеца не може ли да се сложи ВиК и Ел., гипскартон от вътре и хайде? Те хората блок на 7 етажа дигат за 2 години та една къща 250-300 кв.м. *book* Нещо не я разбирам тази работа, но щом казвате сигур е така*xxx*

Поздрав,
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 07:39:24

От: Geto
Към: Dain
Дата: 01/21/09 12:16AM

Здравей Дайн,
Поздравления за добре свършената работа!
Аз до 1-2 месеца ще започвам с грубият строеж и си мислех за изолация както ти си направил: стеропор от вън и вата с гипс картон от вътре. Би ли ми казал нещо за вътрешната изолация как по-точно си я изпълнил и колко ти излезе (материали) на квадрат заедно с картона? Също, правил ли си скара за ватата и г.картона или нещо друго? Изобщо какви материали си използвал?

Ако намериш за добре може да ми отговориш направо в темата, че и др. да се възползват от опитът ти.

Благодаря ти предварително.
Гето.
Гето ,скара от профили ЦД и УД за стени и тавани, вата(минерална) и гипскартон. Материали на цени от склада на Ангро ,собствен превоз .Грубо 10лв на м2.Изработката си е от мен .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход