Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 23:18:00
Да ви кажа какво се получи при мен.Договорихме се за една сума за груб строеж с покрива.Плащах им на етапи.Плочата -готова,външни стени-готови,и до някъде изградени вътрешни стени.Изведнъж,обаче,за комина не сме се били договаряли.Трябвало допълнително да платя.В цената на покрива не били включили затварянето на тавана/покрива е гредоред/,улуците влизали в цената,но без водосточните тръби.Сметката набъбна двойно.Разделихме се.Сега съм в позиция шпагат.Без довършени вътрешни стени и без покрив.Всеки ден правя молебен, да не вали!Всичкият дървен материал и ОСБ са на открито.Барачката-виличка е малка и е мечтата на майка ми.Затова,не мога да се откажа.Но времето ме притиска.Та,като става въпрос за договорки....... :g: :g:
Re: Цена на груб строеж
06-11-2008 - 22:02:15
договорил съм се за цена 11000 лв за труд матриалите ги копувам аз за рзп 100м2 +20м2 мазе имам фундамент изграден от 8г-50кв застроената площ е2 етажа по 50м2
Re: Цена на груб строеж
06-11-2008 - 22:32:29
cvetozar Написал:
-------------------------------------------------------
> договорил съм се за цена 11000 лв за труд
> матриалите ги копувам аз за рзп 100м2 +20м2 мазе
> имам фундамент изграден от 8г-50кв застроената
> площ е2 етажа по 50м2


Кажи по-конкретно,какво влиза в тези 11000лв.като труд и до какъв етап?
Re: Цена на груб строеж
07-11-2008 - 04:34:58
11000 лв. ??? Да не са някакви мангали ?
Re: Цена на груб строеж
07-11-2008 - 07:46:06
ivelinel -Здравейте.Цената е доста висока.Аз в момента строя къща с РЗП-260 м2.Пазарлъка ми е 24000 лв.1-плоча с верандите е 145 м2.2-плоча с терасите е 122 м2.3-плоча е и тя 122 м2.Цените с бригадите се правят на база м2 на плоча.От тези 24000 лв 1500 лв е за техническия ,но той е ангажиран с тези пари и с втората къща на сестра ми.Тя е 220 м2 и цената за грубия е 18000 лв.Мисля,че улуците не влизат в грубия строеж,но по принцип както се разбереш.Улуците в Пловдив вървят по 10 лв. на метър с материалите,коита не са повече от 4-5 лв на метър.Поне такава цена беше преди 3-4 месеца.Но едва ли сега е по висока.По принцип къде се намира къщичката.
Re: Цена на груб строеж
07-11-2008 - 08:21:24
За всички които се интересуват от двойната зидария с тухли

Цените които ми оферираха са добри.
Двоен зид външен- +10/5/4+
10-10см.ухла
5-5см.вата
4-4см тухла
Цената на външния зид е 62 лв.с материалите.
Еденичен зид вътрешен- +7+
7 см.тухла
Плюсовете значат,че стените стават за директна шпакловка от вътре и минерална мазилка от вън.
Цената на вътрешния зид е 32лв.с материалите.
В цените влиза.
-Материали за зидовете/ватата си я взимам аз те ми я слагат бонус/
-Канали за ЕЛ. ВиК .ОиВ
-Монтаж на дограма/врати и прозорци/
Колоните от вън се обричат с тухла и цената е 40 лв за м2.-30лв за 1 брой
В случая аз имам 11 външни колони-330лв.

С две думи,обща цена за цялата къща -18 600 лв.срок-8 работни дни за по долната строителство поне 30 дни/което и много оптимистично но при контрол и зор на майсторите е възможно/

-при стандартно строителство-тухла четворка,мазилки,шпакловки,изолация стиропор от вън+минерална-24 500-недостатъци/дълго време за изпълнение,живот на външна изолация-10-15г.
при не стандартно строителство-тухла шестица обърната двое зид с вата и пак мазилка,шпакловка и минерална от вън-18400 лв.

Главата ми е изпушила от смятане.Не е въпроса само да се спестят пари а и наистина жилището да стане добро от към изолация,прави стени и последващата потдръжка да е минимална.Сега ми е влезнала в главата и термопомпа вода-вода ама това е друга тема.Ако стане по този начин,имам за построяване още 4 къщи които ще продавам,ще ги направя и тях така.Искам да стана наистена добри,та нали ще живея на 20 метра от тях.Искам да нямам проблеми със новите собственици защото такива къщи ги копуват хора с пари а пък те се мрънкат.

За сега е това.









Re: Цена на груб строеж
07-11-2008 - 09:49:35
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
/
>
> -при стандартно строителство-тухла
> четворка,мазилки,шпакловки,изолация стиропор от
> вън+минерална-24 500-недостатъци/дълго време за
> изпълнение,живот на външна изолация-10-15г.
> при не стандартно строителство-тухла шестица
> обърната двое зид с вата и пак мазилка,шпакловка и
> минерална от вън-18400 лв.

Да не подведеш аудиторията,не умишлено,предполагам,ще уточня,че и от стандартната четворка става двоен зид с изолация по средата,при което даже ще има по-добри изолационни показатели от твойта система/19 см обща дебелина/ и половин цена от твойта.Иначе и аз съм фен на двойния зид!Поздрави!


Re: Цена на груб строеж
07-11-2008 - 18:48:49
имам и 1 горна тераса 20м2 и гредорет и пкрив значи 2 етж има само една тераса къщата се намира на вилна зона панчарево - софия
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 03:49:03
Да вярвам или да не вярвам на тези цени ?
Моля изпратете ми на лични телефоните или саита на фирмите или бригадата че имам да строя 3 къщи.
Благодаря предварително
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 08:35:31
фло -написал
Да не подведеш аудиторията,не умишлено,предполагам,ще уточня,че и от стандартната четворка става двоен зид с изолация по средата,при което даже ще има по-добри изолационни показатели от твойта система/19 см обща дебелина/ и половин цена от твойта.Иначе и аз съм фен на двойния зид!Поздрави!


Да така е,но излиза по скъпо и намаляш квадратурата на жилището с около 5%.Аз твърдо бях решил да правя зидарията с четворки.После реших да търся по-големи тухли,защото моите майстори искаха повече пари за труд за зидарията.От тухла 12/25/25 минах на 10/25/33-гръцка 6 ца.С гръцката тухла излиза малко по ефтино от Монтанска четворка или др.четворка.Но майсторите си искат двойно пари за зидане.При едно гостуване на познати в Гърция взех да се заглеждам в новостроящите къщи в покрайнините на градовете.Там видях и откраднах идеятя.В другите страни санирането се извършва само при съществуваща пострайка и не по този начин по който се прави в България.При построяване на нова жилищтна зграда се строи с двоен зид с изолация.Само,че те слагат стериопор м-ду тухлата.С вата излиза с около 2 лв. по-скъпо ,но ефекта е голям.При външна температура +5 градуса ,температурата в помещенията е 20-24-зависи от изложението.Не знам дали знаете,но всеки се плаши от големи прозорци.На против през големия прозорец сложен на точното място ,и през най-студената зима влиза пезплатно енергия от слънцето,която много хора я пренебрегват.Правят малки прозорци да пестят пари ,после ги дават цял живот.За съжаление българина е такъв.

Мисля,че в този форум ,посетителите са хора ,които имат проблеми с нещо или търсят ефективност,икономия на средства или даже да научат нещо ново.

За разумно мислещите:
www.hispalambg.com

Чакам да ми направят комплексна оферта,и който желае мога да му напиша цените.

За сега е това .Питайте ще ви кажа каквото знам-и каквото не знам
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход