Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-06-2010 - 12:19:53
Цитат от първата отворена линка при търсене за "обемна плътност дървесина":

"различните видове дъб имат обемна плътност между 820 – 850 кг/м3; бука е в същия диапазон, ореха- около 780; иглолистните видове /чам/ варират от 450-570 кг/м3"

Ако искаш 350 кг/м3, доста въздух трябва да вкараш :] Фло, дори да направиш такъв материал, не ме брой за инвеститор *pardon*
А относно зърнометрията - прочети пак темата и ще видиш, че хората изтъкват като недостатък на този материал именно непостоянния зърнометричен състав, защото се прави от отпадни продукти. Явно не е толкова лесно и рентабилно да се пресее или допълнително да се смели дървения отпадък за да се получи постоянна зърнометрия (не зная дали изобщо този термин е подходящ за дървени частици).
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-06-2010 - 20:39:00
Колега king_for_a_day,много хубав пост!*ok*Наистина когато се работи с отпадъчен материал,човек би се притеснил какво може да има в талаша и оттам да мисли и за зърнометрията! Аз този материал арболита го правя за себе си и не го продавам,за да търся инвеститори и от такава гледна точка не са ми големи притесненията.Има много написано за едрината на талаша и няма да го повтарям,но основното е частиците да не са по дълги от 3-4 см и широки 0,5 см.Обемната плътност на дървесината също е много интнересен въпрос и тука практиката се разминава малко с теорията,защото получавам плътност 450 кг./м3 от дъбов талаш,цимент и пясък.Може би защото влагам и 25 обемни процента стиропорени топчета.По този начин бих могъл да получа и относително тегло от 350 кг./м3 ако не се използва пясък а циментното съдържание се увеличи,обаче така се вдига и себестойността. Тъй като при мен зида е двоен със ширина 40 см.D-450 и дори повече напълно ме устройва.Пак ще кажа,че аз не продавам арболит а го произвеждам за себе си за стени на строеж проектиран с железобетонна гредова-скелетна конструкция ,разчетена да издържи земетресение от 8-ма степен по Рихтер!Гредите и колоните са вписани в ограждащите стени.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-06-2010 - 21:58:24
avatar
имам въпрос
това D450 защо го пишеш навсякъде

знам какво е Марка на полистиролбетон по средна плътност ,но питам дали е установен лабораторно или е само плануван


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-29 23:35 от rockwall.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-06-2010 - 23:32:18
Че какво ще ти пречи ,то това дето пречи на хората да плагиатстват е в главата бе колега някои хора го имат и се съобразяват като постват нещо да дадат линк или да обявят чия е статията а не да копират само текста и да го пльоснат като свой.Лошото е че ако не го знаеш то е като мензиса - няма да ти дойде .За видовете леки бетони дали разбирам или не може да се провери . За щастие аз нямам претенции да правя разни смешни видове леки бетони които никой производител не се е светнал да прави - защо ли? Ако се налага за оригиналност от утре ще почна да произвеждам за собствена употреба бетон олекотен с шлюпки от семки и ще го нарека шлюпкобетон.В очите на кого ли обаче ще изляза разбирач.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
30-06-2010 - 04:59:43
Фло, темата е интересна и полезна, не обръщай внимание на разни дребни заядливци за които е по-важно дали си ползвал някакъв чужд материял или е твое собствено мнение. Явно бизнеса понамаля и хората имат повече време за заяждане във форума. Успех и чакаме снимки.*drink1*
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
30-06-2010 - 22:39:10
Quote
dimitrovv
Фло, темата е много интересна и я следя с кеф.Пиши каква зърнометрия за кубик трябва да се спазва за 400кг и от какъв вид дърво.Ако е бук, дъб ,балса,абанос и др.Не е ли по подходяща сламата.Ако направиш арболит на 350кг/м3 при постоянно спазване на обемната плътност ставам инвеститор.
Колега,за да съм в състояние да отговоря на твоите изисквания трябва да направя следното:
-въвеждане на система за управление на производството
-намиране на постоянен доставчик на талаш в големи количества.
Това е в случай,че след като съм си построил обекта се впусна да си правя бизнесче с арболит.Тогава бих ти предложил арболит с отн.тегло 350 кг./м3 и нещо повече-лицева страна,може и цветна,което означава,че блоковете за зидария от бетон с леки добавъчни материали/това е терминология от евростандарта/ще се зидат на фугирана цветна зидария с лицева страна ,устойчива на външно въздействие,тоест след зидането няма да има нужда от външна мазилка,/груба,финна,дричкосване/,топлоизолация и каквото и да е мероприятие,което сега съпровожда зидарията и товари инвестиционния бюджет.
Колкото до това дали е подходяща сламата нямам преки наблюдения.Руснаците ползват лен ,коноп и камъш,както и всякакъв талаш.Германците основно тополов талаш.Канадците иглолистен материал.При нас хубава стружка дава бука и дъба.Това което се надявам да се получи е комфорт на обитаване на сграда с арболит,естествен микроклимат и енергоефективност и благоприятно въздействие върху физиологията на обитателите.Мисля,че арболита ще е чудесно съчетание с дървена гредова конструкция или с това,което много хора наричат дървена къща!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
01-07-2010 - 06:38:44



Арболита не гори-видео



Това филмче е специален поздрав за съфорумеца stivemaster !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-01 07:14 от фло.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
01-07-2010 - 18:29:32
avatar
фло, това което строиш сега го правиш от блокчета или изливаш в кофраж? Писах ти и л.с. ако може да пратиш снимки.. smiling smiley
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
01-07-2010 - 19:42:49
Quote
dodo2
фло, това което строиш сега го правиш от блокчета или изливаш в кофраж? Писах ти и л.с. ако може да пратиш снимки.. smiling smiley

От блокчета,защото си осигурих и монтирах малка линия,ако с такава претенция може да се нарече комбинацията от бетон-смесител и вибропреса на едно място:]За снимките споменах някъде,че вероятно ще бъдат по-късно осъществени ,защото си трябва сценарий,кастинг на миски-бетонджийки,мизансцена ,сцена и тъй-нататък да не се излагаме пред чужденците през нета.Другата основна причина да избера блокове пред кофража са трите слоя на стената,проектирана ми е с трислойна зидария.Идеята ми е да се получи нещо много близо до показателите на пасивната къща,без екстремните залитания в посока на пълната енергоефективност.Хрумна ми,че философията на проекта е максимален комфорт на обитаване при умерено ниски експлоатационни разходи!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
02-07-2010 - 00:42:06
avatar
А става ли да се прави в кофраж?

Подсети ме и за другата чуденка - защо трислойна, а не пак толкова дебела изцяло от този материал? Има ли особена разлика?

И още нещо, нали си химик smiling smiley Когато е с топчета стиропор - с времето те отделят ли разни отровни вещества? (формалдехид?) Предполагам ако е само дърво няма да има такива притеснения, освен ако няма някоя друга отровна химическа добавка в бетона?

И последно: "с лицева страна ,устойчива на външно въздействие,тоест след зидането няма да има нужда от външна мазилка" - ако се направи с кофраж, а след това се сложи дървен сайдинг, преди това ще е необходимо ли според теб все пак измазване с някакъв материал или не?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход