Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 16:48:08
avatar
Че то без пари smiling smiley

А каква би била цената за труд и машини при изливане с кофраж горе долу?

Вътрешните стени колко трябва да са дебели като се правят от такъв материал?

Може ли (има ли смисъл) върху плочите също да се нанесе един пласт от това?

Аз не схванах проблема, който решаваш с двоен зид - не е ли по-лесно стената да е изцяло от арболит или излиза по-скъпо? Хич не ми харесва да има кухини, в които да се развиват някакъв живот или плесени smiling smiley
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 18:20:34
ТУК има информация как изглежда вибратор за бетон,който е удобен за работа с кофраж и под наем искат 20 лв.на ден и другата важна техника е бетонобъркачка с принудително бъркане.Новите са скъпи и отиват до 5000 ,но има втора употреба от затворили бетонджийници! Аз например се сдобих с перфектна за 200 лв.Цената на труда е договорна и в рамките на 15-30 лв.на човеко/ден.
По отношение на дебелината на зида от арболит трябва да се уточни с проектанта според твоето виждане и неговите изчисления. Обикновено проектанта не се впуска в сложни сметки и си държи на размера от 25Х25 см за колони и греди което си е консервативно-традиционно прието у нас! Да го питаш не може да ти обясни защо няма друг размер! Затова аз съм се примирил и съм се договорил стените да са двойни така,че колоните да останат вписани в зида без термомост.Няма проблем зида от арболит да е еднослоен и с договорената с проектанта дебелина,въпроса е как да избягаш от термомостовете на плочата и гредите!Междудругото навсякъде дават ,че 25-30 см арболит е равен по топлоизолация на 70 см до 1 метър тухлен зид !Много вероятно е след месец-два да имам и матрица за блокчета от арболит с размерите на тухла четворка и с лицева страна ,изложена на въздействие.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 19:14:32
avatar
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 20:52:09
*drunk*rockwall!

Благодаря колега! Знаеш ,че много ценя твоето мнение,още повече,че тука е редно да се каже,че на арболита въобще ще му ходи и си трябва един сайдинг от твоите камъни, освен за защита от външно въздействие така и за естетика!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 21:43:05
avatar
не съм забелязал тая висока оценка, а и не виждам причина (при енциклопедичните ти познания по химия и бетонознание), но добре се е получило

Ето ти нещо експериментално, което ще можеш да ковеш направо с пирони в твоя материал (ако се налага да има въздух м/у облицовка и стена)



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-07-05 21:54 от rockwall.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
05-07-2010 - 22:20:56
:]Напоследък художниците не обичат да ги наричат майстори ами артисти,така и бетонджиите,в тоя дух може да се каже,че сме бетониери-артисти и това важи най-вече за твоята работа! Някъде из темите бях казал,че може би съм един от малкото хора в тоя форум,който най-добре разбира какво правиш и как и какво ти струва това!Може и да не си забелязал!Ще гепя подписа на колегата Гогол с лека парафраза: За мен е чест разговора с теб и почитание за това,което правиш от цимента!*ok*
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-07-2010 - 00:39:11
Quote
rockwall


Ето ти нещо експериментално, което ще можеш да ковеш направо с пирони в твоя материал (ако се налага да има въздух м/у облицовка и стена)



Много,много практично и хитро измислено! Няма нужда от скеле,ами от една стълба,тесла и торба с пирони,когато къщата е до два етажа,както е при мен!Поздравления! Долният край на горната плоча как се прикрепя или ляга плътно?
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-07-2010 - 12:31:10
avatar
това на снимката е прототип smoking smiley работещият вариант се закрепва и отдолу, но това ще покажа на сайта си след първата поръчка

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 19:40:17
*book*Николофф ,дай мнение по въпроса!Темата не е на много страници,разгледай я!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 21:32:42
avatar
Тъмън почнах winking smiley имай търпение....smiling smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход