Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 22:12:44
avatar
Мдааааа...поизчетох темата. На моменти по диагонал.

Първо - системата по принцип не е никак лоша.
Второ - мога да кажа как точно ТРЯБВА да се заготвят дървените частици. А именно:
Тъй като по принцип в тази технология не се набляга на конструктивните качества на дървесината то не се изисква материала да е хубав, но все пак ТРЯБВА да се съобразят нещата. За целта се ползв основно топола (евтина, леснодостъпна и т.н.). Обикновено маломерни парчета. Започва се с коробелачна система, след това - дробилка, след това барабанна сушилня, след това в миксер със СУХ цимент. Цимента постъпва в миксера по шнекова система, по частиците полепва колкото трябва, а останалото се изсипва в процеса в отделен съд, от който по шнекова система отново влиза в употреба в миксера. Следва инжекторен барабанен миксер, в който чрез дюзи се образува облак вода - нещо като вода на прах, който полепва по нацементените (егати и думата измислих!) частици. Следва гореща преса за 2 часа, аклиматизация, окрайчване и т.н. Ама това за плочите в Зидарит-а. Не става от всякакви дървесни отпадъци, особено от кора. За тези блокчета предполагам , че донякъде това е технологията.

'95 или '96 (не помня точно) направих с един приятел-строител-ентусиаст по нововъведения няколко бунгала на един язовир с тези плоскости и станаха бая прилични. Сега, естествено, знам как да ги направя още по-прилични, ама нали човек се учи цял живот....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 22:24 от n.nikoloff.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 22:29:48
avatar
Извинявам се за офф-а:

Едни от най-добрите плоскости, които съм ползвал бяха на Хераклит. Скъпи, обаче направо няма такъв материал. Уникална собствена технология на развлакняване на дървесината на т.нар. "дървесна коса" (термина е тяхен). След време ги купиха Кнауф и работата се насра яко. Сега не знам дали още се произвеждат и дали се внасят в България, обаче за подовете, особено между етажите в дървено-скелетните къщи май няма измислено по-добро като материал. Никакъв ударен шум. Никакво скърцане.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 22:32:24
*ok*Нацементванетоwinking smileyми е по-различно,но ефекта е същия! Докарал съм капацитет 100 м2 дневно, ако имам постоянна доставка на талаш!Идеята ми е да пусна на пазара тухла от дървобетон с изолационни свойства и лице от тясната страна,направено от 1 см вибриран бетон.Така тухлата се зида с готово лице на фуга,може и по желание да бъде и с цвят,да речем червен,самоносещи ,които не се нуждаят от външно измазване. Целият пиниз на дървобетона е успешното решаване на въпроса със склонността на дървесината към хидролиза!Усещането за комфорт на обитаване да е аналогично на дървената къща-това е стремежа и комбинацията от такива тухли със скелетна рамка от дървени греди е естествено съчетание.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 22:37:31
avatar
Quote
фло
... комбинацията от такива тухли със скелетна рамка от дървени греди е естествено съчетание.

Да, тъкмо това е технологията. Дървената конструкция е малко по-различна от тази за стени с пълнеж от вата, но не е по-сложна. Просто по-различна. В другата тема колегата ми каза, че малко прекалявам с бягството от цимента. Само ще спомена, че сега работя над въпроса как да избягам и от ватата... и имам решение... пак подсказано от братския руски народ... ама за това друг път, че сега съм на режим и требе да оздравявам. Аре лека.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
28-07-2010 - 23:12:27
Прав сте, г-н Николов, по-различна е конструкцията, и не малко, а доста по-различна. Трябва да има нещо за укрепване във вертикалните равнини. А какви са преимуществата на тази тухла, сравнено с традиционните стени с пълнеж от вата?
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-07-2010 - 07:57:36
avatar
Едното е масивност на стената, което дава и по-голяма шумоизолация, която аз се мъча да компенсирам с тежка вата. Освен това при добър монтаж може да се мине и без гипсокартон, а само с една финна гипсова мазилка и финна шпакловка. А може и директно за него с гипсокартон с по-големите винтове. Има си и плюсове и минуси, естествено, но не можем и дума да кажем за сравнение с червената глина. Няма да е далеч времето, когато ще се изостави съвсем.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
29-07-2010 - 08:29:07
Quote
percival
Прав сте, г-н Николов, по-различна е конструкцията, и не малко, а доста по-различна. Трябва да има нещо за укрепване във вертикалните равнини. А какви са преимуществата на тази тухла, сравнено с традиционните стени с пълнеж от вата?

Понеже не е уточнено кое точно е традиционна стена с пълнеж от вата,не би могло да се прави сравнителна характеристика и затова аз ще спомена само някой от възможностите ,които дава тухла четворка от арболит с лице:
-удобство за разчети при проектиране на сградата
-широко позната геометрия и начин на зидане-25 Х25 Х 12,5 см./легнала четворка/
-едновременно постигане и степен на завършеност на фасадата при изграждане на външни оградни стени
-постигане на високи топлоизолацинни ,шумоизолиращи,влагоизолиращи качества на оградната стена само с една операция
-най-високите противоземетръсни способности на материал за стени като поемане на вибрации и натоварване на огъване
-добра пиронозабивност/руско виждане за добри свойства/:]
-най-ниска крайна цена до завършен вид
-отлични есплоатационни характеристики-най-дишащата стена и редица други
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
18-08-2010 - 11:51:09
Фло,
До къде стигна с разработката на тухлата от арболит? Смятам да я вложа в бъдещия строеж.
А мога да съдействам и за пласмент в региона/Пловдив/ евентуално...
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
18-08-2010 - 13:46:20
Quote
junior70
Фло,
До къде стигна с разработката на тухлата от арболит? Смятам да я вложа в бъдещия строеж.
А мога да съдействам и за пласмент в региона/Пловдив/ евентуално...
*drink2*Разработвам няколко варианта на коктейли с пресни листа от мента и счукан лед при тия жеги в момента!Като захлади ще продължа по обекта и правенето на тухли за него!За моя обект са 15Х20Х40 и ще ги зидам на височина 20 със ширина 15,но същия модел стават и за ширина 20 см. на зидарията. Матрицата 25Х25Х12,5 още не съм я поръчал поради жегите и последствията от тях.Ще се обадя като му дойде времето!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 12:47:38
За колегата neno.penchev*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход