Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
11-11-2011 - 08:56:12
Не знам защо съм писал така водата, трябва да е около 140 150 л.. грешката е моя . Когато го направя по тази рецепта просто не може да се работи става много крехък и лесно се троши и рони така по-малко,по-малко добавях цимент и пясък докато ми се получи удобен материал с който лесно се работи и след като се декофрира да изглежда на нещо ,но този материал става тежък и да ти кажа не може да се реже с трион . Досега съм се занимавал с бетон и представата ми за изделия винаги е била " Тежко и Здраво" да не би това да ме бърка?!!? .Фло имам разпечатани рецепти и виждам латекса който го пише , но това обикновен латекс ли е или ......Какво върши тоя латекс? Когато сложа повече вода в материала с цел да избие мляко по стените на блока тя се цеди на дъното и пак не се получава ( ползвам Речен пясък) има ли някаква последователност при разбъркването в бъркачката
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
11-11-2011 - 09:45:21
Латекса е обикновен и най -общо казано представлява диспергирана смола във вода.Понеже за да е стабилна дисперсията се слагат и стабилизатори,които намаляват повърхностното напрежение между смолата и водата ,така латекса играе роля и на пластификатор на циментовата смес с водата,а после след като се отдели водата смолата обвива в здрав тънък слой топчетата, като им повишава водоустойчивостта и пречи на разрошването.
В гравитачната бетонобъркачка първо слагаш водата,добавки ,ако има като латекс,пластификатор или някаква тайна добавка на майстора,после цимента,и се разбърква до циментово мляко,после пясъка ,после стиропорените топчета и бъркаш минута-две ,докато посивеят и видимо се обвият от циментовото мляко.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
10-08-2012 - 10:15:42
Направих първите проби с арболит и резултата е обнадеждаващ.
Но както се казва, 2пъти мери - 1път режи. Затова да питам пак.
Рецептите ги чета от руски сайтове. Като една от най-разбираемите ми се вижда в този: [patlah.ru]
Но не ми става ясно, колко е точното количество необходима вода, тъй като сместа ми има известна тенденция да изтича през фугите на калъпа, и по този начин губя от цимента *tired*. При това като се има предвид, че стърготините предварително се омокрят във варна вода, ако правилно съм разбрал.
И за добавките, освен латекса. Кое от тези съединения е най-полпулярно и лесно намираемо тук, и какво е българското название:
- сернокислый алюминий,
- хлористый магний,
- хлористый алюминий,
- хлористый калий,
- хлористый кальций,
- сернокислый натрий,
- аммиачная селитра.
Също, каква роля играе водното стъкло като добавка?
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
10-08-2012 - 21:22:28
Quote
ctef60

И за добавките, освен латекса. Кое от тези съединения е най-полпулярно и лесно намираемо тук, и какво е българското название:
- сернокислый алюминий,
- хлористый магний,
- хлористый алюминий,
- хлористый калий,
- хлористый кальций,
- сернокислый натрий,
- аммиачная селитра.
Също, каква роля играе водното стъкло като добавка?

- хлористый кальций,на български калциев хлорид! Виж в нета фирма Марвин от Димитровград къде има складове за химикали .Чувал от 20 кг. е към 25 лв.Винаги трябва да се държи добре затворен/завързан/щото поема влага от въздуха.Водното стъкло служи за първоначално слепване,после при взаимодействие с калциевия хлорид образува много здраво съединение -калциев силикат,арболита става с неронлива,лъскава повърхност и повишена здравина,Сместта трябва да е с толкова вода,че да не изтича и консистенцията трябва да е близо до тъй-наречения земно-влажен бетон. Поначало бетонобъркачката тряба да е с принудително разбъркване,обикновенните гравитачни не са особенно подходящи,да не кажа ,че никак не са подходящи.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
17-08-2012 - 13:38:57
Пробите с арболита продължават и на практика. Това е първоначалното му приложение.
За работещо съотношение стърготини/цимент мисля че може да се говори от 6/1 на долу. За 8/1 мисля че е несериозно. Добавянето на пясък подобрява структурата на сместа.
За сега, първо омокрям стърготините във варна вода. След това ги вадя и добавям цимента и евнтуално малко пясък. Почти не ми се налага добавянето на допълнителна вода. Относно уплътняването, според мен в моя случай е по-удачно трамбоването, отколкото вибриране. Може би, при смеси с по-голямо съдържание на пясък ще сработи и вибрирането. За сега добавки не съм ползвал, но за същинската работа сигурно ще се стигне и до тях. Но може би най-големия проблем ще се окаже набавянето на около 15м^ сърготини.moody smiley Сещам се във връзка с това да добавя, че след омокрянето и трамбоването, стърготините намаляват обема си с около 1/3.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
24-07-2013 - 14:18:52
Работата с арболита е сериозна и напредва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход