Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 21:03:17
Отварям тази тема за един чудесен строителен материал,създаден в годините на криза и по ред причини не намерил приложение у нас.Ето видео ТУК Сегашната криза се различава в известен смисъл от тази преди 70 години,когато е създаден този материал ,но пък качествата му импонират на съвременните тенденции за използване на естествени материали с високи изисквания за топлинно съпротивление,лекота,и комфорт на обитаване на сгради,изградени с такива и сходни материали!Или както е призовал Жан Жак Русо"Назад към природата"!Надявам се при дискусията да открием за себе си предимствата на арболита,а те на пръв поглед са изключително ниската себестойност,възможността да се изработва в домашни условия на обекта по почина направи си сам,якост,екологичност,пожаробезопастност ,високо топлинно съпротивление /добра термоизолация/и ред други,както и възможните и преодолими предизвикателства пред направата му като обработка против гниене и дървояди!Съчетанието на добре познатите качества на дървото с дълготрайността и якостта на бетона правят този материал доста привлекателен.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 21:16:09
avatar
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 21:30:03
Quote
rockwall
фло, не работи линка
vbox7.com/play:5f36d01c
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 21:30:26
Братушките пак са крали от гнилия Запад..

[www.durisolbuild.com]

Не ги виждам тия материали като как точно ще конкурират добрата стара тухла.Машините,които позволяват такива блокчета да се правят на обекта,изобщо не са евтини и няма да се изненадам ако накрая цената ти дойде колкото стандартната тухла четворка.Просто си калкулирай едни 7-8 хил $ за машина.А тя няма чак толкова голям ресурс.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 21:31 от salvador.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 21:46:21
Quote
salvador
Братушките пак са крали от гнилия Запад..

[www.durisolbuild.com]

Не ги виждам тия материали като как точно ще конкурират добрата стара тухла.Машините,които позволяват такива блокчета да се правят на обекта,изобщо не са евтини и няма да се изненадам ако накрая цената ти дойде колкото стандартната тухла четворка.Просто си калкулирай едни 7-8 хил $ за машина.А тя няма чак толкова голям ресурс.

Советскый слон самой большой в мире:]Обаче,като нямаш машина колега не е никакъв проблем да си спретнеш кофраж и с един вибратор взет под наем като си пълниш кофража с дървобетон отвреме на време да вибрираш кратковременно!Така,че не е задължителна машината въобще,освен това стария майсторски метод с чукане с тесла по кофража и той върши работа!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 22:00:50
avatar
подозирах, че е това, но исках да съм сигурен, че говориш точно за този материал.

Мисля, че тази разработка се прави в СССР (а може и в САЩ да е било по същото време)за оползотворяване на отпадък от дървопреработвателната индустрия. Разбира се, трябва да отбележим, че по онова време не е имало ПДЧ, МДФ, ОСБ, така че остатъка от дървопреработването и целулозната индустрия е трябвало да се ползва максимално.

Днес тези субпродукти от дърво са толкова разпространени, че вече не се правят от отпадък, както в началото, а от цели дървета, които се превръщат в талаш. Това е причината днес производството на дървобетон да не е перспективно.
Просто дървесината вече се оползотворява изцяло, а и с екологията и тн цените доста са се променили.

В БГ е имало такива производства - аз лично знам в Бургас мястото, на което са правили такива панели и с тях са строени много от бараките на строителите на жилищните комплекси.

Разбира се това е свързано с наличието в града на бившия завод Гочо Иванов
(дървопреработване, мебели от масив, дървен материал, фурнир...)

днес заводът се казва Кроношпан - ПДЧ, ОСБ, МДФ, ламинати - тенденцията е ясна дори само от този пример.

Иначе хубав материал наистина, но за съжаление - минало


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 22:07 от rockwall.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
06-06-2010 - 22:25:38
Quote
rockwall
подозирах, че е това, но исках да съм сигурен, че говориш точно за този материал.

Мисля, че тази разработка се прави в СССР (а може и в САЩ да е било по същото време)за оползотворяване на отпадък от дървопреработвателната индустрия. Разбира се, трябва да отбележим, че по онова време не е имало ПДЧ, МДФ, ОСБ, така че остатъка от дървопреработването и целулозната индустрия е трябвало да се ползва максимално.

Днес тези субпродукти от дърво са толкова разпространени, че вече не се правят от отпадък, както в началото, а от цели дървета, които се превръщат в талаш. Това е причината днес производството на дървобетон да не е перспективно.
Просто дървесината вече се оползотворява изцяло, а и с екологията и тн цените доста са се променили.

В БГ е имало такива производства - аз лично знам в Бургас мястото, на което са правили такива панели и с тях са строени много от бараките на строителите на жилищните комплекси.

Разбира се това е свързано с наличието в града на бившия завод Гочо Иванов
(дървопреработване, мебели от масив, дървен материал, фурнир...)

днес заводът се казва Кроношпан - ПДЧ, ОСБ, МДФ, ламинати - тенденцията е ясна дори само от този пример.

Иначе хубав материал наистина, но за съжаление - минало

Колега,темата е как да си направим къщата изгодно и с добри характеристики на оградните стени! Не е как да си спретнем завод за дървобетонни блокове или панели.Във всеки град има дърводелски работилници,които през лятото се чудят къде да изхвърлят талаша,само им дай чували да го пълнят!Иначе на големи строителни магазини като Топливо го продават по 1 лв чувала!Иначе ако говорим как да оползотворяваме отпадната дървесина или въобще дървесината за бизнес аз лично бих произвеждал спирт,защото от един кубик дървесина се получават 200 л. спирт! Така ,че не говорим за бизнес а за възможността да си помогнем собственото строителство с качество на ниска цена!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
07-06-2010 - 13:45:08
avatar
фло, ти си педант и навсякъде говориш за точните технологии и тн. , а сега изведнъж предлагаш нещо различно.
Мислиш ли, че е супер идея, ако вместо да се ползват стандартни материали, които може би са минали някакви изпитания, всеки да вземе да си бърка в двора каквото му скимне и да строи стени.

Не знаех че с талаша нещата са така прекрасни - ще взема да проверя.
Знам само че моята работилница продава талаша си в бидони на една птицеферма.


Иначе материалът наистина е лек и здрав - по това спор няма

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
07-06-2010 - 15:41:34
avatar
Колега Салвадор,
Машината от снимката е за бетонови блокчета а не за мешан талаш с цимент.Тоя материал става ако се
използва технология при която да се отливат големи блокове и след това се режат/Итонг/
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
07-06-2010 - 22:37:58
Да,не е същата машина.Тази на снимката е за тухли.
Нищо не се реже обаче.От това правят ICF блокчета.Тях няма как да ги срежеш заради твърде сложната им форма,жлебове и т.н.Разчита се на прецизно отливане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход