Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
A40
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 18:33:41
фло направи ли зидарията?интересно ми е видя малко снимки и да кажеш мнение как е станало.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 18:59:26
Quote
A40
фло направи ли зидарията?интересно ми е видя малко снимки и да кажеш мнение как е станало.
Не! Настигнаха ме ниските температури-напролет!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 19:01:59
На мене ми е интересно още Фло da направи един паралел между дървобетона и полистиролбетона. Например:Кой е по-лесен за изпълнение. Обемни тегла. Изолационни качества. Цена. Видове приложение. Горимост. Начин на работа (свързващ материял). Разбира се ако това не е обект на технологична тайна. Хайде че вече съм се ориентирал към една дизелова бетонобъркачка.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 19:23:13
Quote
Nasko.Stoykov
На мене ми е интересно още Фло da направи един паралел между дървобетона и полистиролбетона. Например:Кой е по-лесен за изпълнение. Обемни тегла. Изолационни качества. Цена. Видове приложение. Горимост. Начин на работа (свързващ материял). Разбира се ако това не е обект на технологична тайна. Хайде че вече съм се ориентирал към една дизелова бетонобъркачка.

Защо дизелова! За тия леките бетони трябва да е с принудително разбъркване,може и на ток и на дизел. Тоест коша със сместта е неподвижен ,а вътре се върти бъркалка или шнекове два броя!С такава бетонобъркачка и стиропорбетона и дървобетона стават лесно.Стиропорбетона не е запалим и не гори . Дървобетона не гори ,но тлее и се овъглява частично, при директен огън и продължителна експозиция 30 мин. докъм 3-4 см дълбочина .Свързващия материал е цимент N42,5 R и в двата случая. Тънкостта при стиропорбетона при по-отговорно приложение е използване на полипропиленови фибри с цел да не се получава разслояване при вибриране на калъпите. Използването и на пясък повишава значително якостта.Цената на дървобетона даже не е за коментиране,тъй като може да се намери едър талаш както се казава"бери на память"Стиропор на топчета има и на цена 6-8 лв за 1 м3 отпадно производство,но още не съм купувал от тях за да потвърдя. Друга производствена тайна при дървобетона е добавката на гасена вар и алуминиев сулфат или калциев хлорид за образуване в дървесината на калциеви захарати с цел да не се атакува от дървояди и други вредители,щото не става вече за ядене от гадините!
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 19:52:52
[cgi.ebay.ca]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-26 19:53 от Nasko.Stoykov.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 20:01:04
Необходимо ли е да са 2 шнека? Тази дето я закачих по горе е с един.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 20:05:28
Quote
Nasko.Stoykov
Необходимо ли е да са 2 шнека? Тази дето я закачих по горе е с един.
Не мога да преценя по снимката,но целта е да убира всичко по стените и дъното и да го омесва като тестомесачка.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 20:16:33
Има повече от една снимка, лопатките са в 3 различни позиции. Ти като спомена за 2 шнека, аз си помислих едва ли не за 2 оси с лопатки въртящи се независимо една от друга дори в противоположни посоки. Щеше ми се да е с ДВГ за по-голяма независимост ама...
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 20:26:08
Струва ми се доста малка като обем.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
26-12-2010 - 20:27:11
Quote
Nasko.Stoykov
Има повече от една снимка, лопатките са в 3 различни позиции. Ти като спомена за 2 шнека, аз си помислих едва ли не за 2 оси с лопатки въртящи се независимо една от друга дори в противоположни посоки. Щеше ми се да е с ДВГ за по-голяма независимост ама...
Значи става! Самото размесване е 1-2 минути и на ток да е не е голям харч. По-важното е ,от тоя модел как се вади сместта.Моята има едно прозорче и като го отвориш сместта през ръкав се избутва от лопатките и директно постъпва в машината за тухли.Тоест няма пренос-превоз на ръка от бетонобъркачката до калъпите на машината и така има производителност до към 12-14 м3 дневно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход