Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покриви

Публикувано от Velko-Injenera 
Ремонт на покриви
04-07-2013 - 17:03:19
РЕМОНТ НА ПОКРИВИ
ДЪРВЕНИ КОНСТРУКЦИИ
НА ПОКРИВИ-СПЕЦИФИКАЦИЯ НА ДЪРВЕН МАТЕРИАЛ
ПОВДИГАНЕ НА ТАВАНСКИ СТАИ
ХИДРОИЗОЛАЦИЯ НА ПОКРИВИ
ТЕНЕКЕДЖИЙСКИ УСЛУГИ
ГИПСОКАРТОН
БОЯДЖИЙСКИ УСЛУГИ
ГРУБ СТРОЕЖ

КОНТАКТИ-0898316019



Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2013-07-04 17:20 от Velko-Injenera.
Re: Ремонт на покриви
09-07-2013 - 16:12:06
РЕМОНТ НА ПОКРИВИ от "Покриви" ЕООД - Ремонти на покриви, покривни ремонти, поправка на покриви, хидроизолация, улуци и тенекеджийски услуги
Ремонт на покриви
Za kontakti. 0885396999


Ремонт на покрив с керемиди

1. Разкриване на покрив
2. Изчистване на кал
3. Полагане на мушама тип ( зебло )
4. Наковаване на летви ( скара )
5. Пререждане на керемиди
6. Измазване на капаци
Общо труд и материали:
10.70 лв/м2



Хидроизолация на покрив


1. Изчистване на основата.
2. Грундиране на основата с битумен грунд
3. Полагане на воалит 4мм с посипка
бг материали 11.80 лв/м2

Италиански материали с полиестер:
12.70 лв/м2

Тенекеджийски услуги


1. Монтаж на улуци хоризонтални 13.00 лв/м
2. Монтаж на вертикални улуци 17.00 лв/м

Монтаж на американски безшевни улуци

1. Хоризонтални улуци 24 лв/м
2. Вертикални улуци 29 лв/м



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-09 16:20 от miro_spasov.
Re: Ремонт на покриви
23-07-2013 - 11:16:42
avatar
Здравейте!
Искам да взема и аз участие по темата.Гледам цените и не спирам да се изумявам от българския начин на работа.
Никакви сметки,никакъв запас за гаранции....Как да ставаме все по добри - като си гледаме собствената облага и по никакъв начин не предлагаме разумни решения.
Силно се съмнявам в качествата на дадените видове покриви като гледам цитираните цени.....
И то с материали на изпълнителя!!
Тъй като съм в сферата на услугите и аз се притеснявам от тия цени ....Но да поразсъждаваме малко и да сме обективни...
Хидроизолация на покрив


1. Изчистване на основата.
2. Грундиране на основата с битумен грунд
3. Полагане на воалит 4мм с посипка
бг материали 11.80 лв/м2

Италиански материали с полиестер:
12.70 лв/м2

Няма да коментирам почистването - да е подарък/в което силно се съмнявам/
Обикновена застъпка 1,12 % - първи пласт 4 кг/м2/обърнете внимание ,че е описан като 4мм -!!! по най тънките производствени цени излиза да е на цена 3,45 лв /- цени на САЛАМБО към 23.07 13 г/ х 1,12 = 3,86х1,2 =4,63 лв за 1м2 с ДДС
Грунд на база разтворител -при цена 40 лв на бака 20 кг - 2лв за 1 м2 - при разход 0,3 кг за м2/не винаги стига/ - 0,60 лв за м2 без ДДС - 0,72 лв с ДДС
Втори пласт с посипка - 3,07 х 1,12 =3,44 х 1,2 =4,13лв.
Или общо за материали - 9,48 лв с ДДС - чисти разходи / без транспорт,качване на покрива,газ,консумативи за полагане - ръкавици,валяци и т.н./
Остатъка от 2,32 лв вие ще кажете дали си струват като печалба,суми за консумативи ,газ и т.н
Лично моето мнение е ,че аз няма да приема тази оферта никога .....При всички случаи клиента ще ближе рани дълго време.....
Не отварям въпрос за италиански хидроизолации при положение,че са по скъпи поне с 20%....
Вие си правете сметката.Дадените цени са за количества над 200 м2 директно за дистрибуция - завод -дистрибутор!
Нали не ви мина през ума,че цената ще е без никакъв процент печалба ?!?
Оставам безмълвен!!!
Нека думите са от вас......

Чест и почитание



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-23 11:18 от gogol.
Re: Ремонт на покриви
23-07-2013 - 15:47:57
Quote
gogol
Здравейте!
Искам да взема и аз участие по темата.Гледам цените и не спирам да се изумявам от българския начин на работа.
Никакви сметки,никакъв запас за гаранции....Как да ставаме все по добри - като си гледаме собствената облага и по никакъв начин не предлагаме разумни решения.
Силно се съмнявам в качествата на дадените видове покриви като гледам цитираните цени.....
И то с материали на изпълнителя!!
Тъй като съм в сферата на услугите и аз се притеснявам от тия цени ....Но да поразсъждаваме малко и да сме обективни...
Хидроизолация на покрив


1. Изчистване на основата.
2. Грундиране на основата с битумен грунд
3. Полагане на воалит 4мм с посипка
бг материали 11.80 лв/м2

Италиански материали с полиестер:
12.70 лв/м2

Няма да коментирам почистването - да е подарък/в което силно се съмнявам/
Обикновена застъпка 1,12 % - първи пласт 4 кг/м2/обърнете внимание ,че е описан като 4мм -!!! по най тънките производствени цени излиза да е на цена 3,45 лв /- цени на САЛАМБО към 23.07 13 г/ х 1,12 = 3,86х1,2 =4,63 лв за 1м2 с ДДС
Грунд на база разтворител -при цена 40 лв на бака 20 кг - 2лв за 1 м2 - при разход 0,3 кг за м2/не винаги стига/ - 0,60 лв за м2 без ДДС - 0,72 лв с ДДС
Втори пласт с посипка - 3,07 х 1,12 =3,44 х 1,2 =4,13лв.
Или общо за материали - 9,48 лв с ДДС - чисти разходи / без транспорт,качване на покрива,газ,консумативи за полагане - ръкавици,валяци и т.н./
Остатъка от 2,32 лв вие ще кажете дали си струват като печалба,суми за консумативи ,газ и т.н
Лично моето мнение е ,че аз няма да приема тази оферта никога .....При всички случаи клиента ще ближе рани дълго време.....
Не отварям въпрос за италиански хидроизолации при положение,че са по скъпи поне с 20%....
Вие си правете сметката.Дадените цени са за количества над 200 м2 директно за дистрибуция - завод -дистрибутор!
Нали не ви мина през ума,че цената ще е без никакъв процент печалба ?!?
Оставам безмълвен!!!
Нека думите са от вас......



Здравей ,
чета тук из форума и виждам ,че си един от малкото ,които се занимават с плоски покриви.Отворих друга тема какво бихте ме посъветвали
при избора на покрив - дали скатен или плосък / по готов проект ми е плосък/ , но за съжаление лятото явно всички са много заети и нямаше повече от едно две мнения , а за съжаление за мен този избор е мн важен.
Ще използвам темата на колегата / за което се извинявам/ за да помоля и за твоето мнение и за евентуална цена на плоския покрив /хидроизолация ,топлоизлоция ,замаски и т.н./.По проект мисля ,че е около 140 квадрата. Благодаря предварително!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-23 16:26 от galin1000.
Re: Ремонт на покриви
23-07-2013 - 16:58:59
avatar
Дай личен мейл и ще ти дам читав детайл на плосък покрив.Приблизително излиза като скатния,но друго си е да изпушиш една цигара и да пиеш кафе гледайки всички отгоре...Не пишеш бюджет,а е хубаво да си заложиш ....

Чест и почитание
Re: Ремонт на покриви
24-07-2013 - 11:19:23
При скатния покрив може да се ползва подпкривното и уж е по-надежния покрив,ще мога да ползвам и куфражните плочи и дървения материал.Предполагам и подръжката ще е по- малка.
При плоския покрив ме притеснява хидро и топло излоцията , да не протече някъде и да не става лятото парник долу ,и обратното зимата кучи студ. Иначе къщата си е проектирана така и въобще цялата и визия е съобразена с този покрив. Точно с довода за кафето го исках такъв и прекрасната морска панорама.После някой ми каза - зимата трябва да ринеш сняг , ще вземе да протече ,колко пъти ще се качиш при положене че имаш един декар двор, няма да има къде да си оставаш вехториите. И затова взех и да се замислям какво да правя.
Бюджет за покрива ли имаш предвид или за цялата къща? Пощата ми е skumria1000@abv.bg .
Re: Ремонт на покриви
24-07-2013 - 11:29:10
avatar
Това с платната от кофража за покрива/за скатния/ просто го забрави.Ламелите вече ще са стари,поели влажност и тъй като са от листов материал ще почнат да набъбват от страната на среза.За да заловиш мембрана на тях /при сигурния начин/ си е живо приключение.Освен това е и опасно за монтажниците и парите за монтаж ще са повече.Ще ти пиша на мейла и дай боже да ти хареса офертата.Относно снега - това са стари приказки - наклона ти е повече от 3% на замазката и той на самотек си заминава повечето.....Задължително отводняването е с барбакани- сифона си е нож с две остриета,а и в повечето случаи дефектовката е точно там.!!!При правилно изпълнение и добри материали гарантирам,че покрива ще изкара доста години.Струва си - вярвай ми.....
Днес ще гледам да ти изпратя детайла - за къде става въпрос като град?
Ако си от Варна - може да се срещнем и да ти доразкажа някои неща
0885604899

Чест и почитание
Re: Ремонт на покриви
24-07-2013 - 15:09:28
От Варна съм. За Боровец юг става въпрос , ако можеш ми прати оферта , а аз ще гледам да се поосвободя и началото на другата седмица да се видим ако е удобно.
Re: Ремонт на покриви
25-07-2013 - 08:41:45
avatar
обади ми когато се освободиш......

Чест и почитание
Re: Ремонт на покриви
27-07-2013 - 12:08:37
Quote
gogol
Здравейте!
Искам да взема и аз участие по темата.Гледам цените и не спирам да се изумявам от българския начин на работа.
Никакви сметки,никакъв запас за гаранции....Как да ставаме все по добри - като си гледаме собствената облага и по никакъв начин не предлагаме разумни решения.
Силно се съмнявам в качествата на дадените видове покриви като гледам цитираните цени.....
И то с материали на изпълнителя!!
Тъй като съм в сферата на услугите и аз се притеснявам от тия цени ....Но да поразсъждаваме малко и да сме обективни...
Хидроизолация на покрив


1. Изчистване на основата.
2. Грундиране на основата с битумен грунд
3. Полагане на воалит 4мм с посипка
бг материали 11.80 лв/м2

Италиански материали с полиестер:
12.70 лв/м2

Няма да коментирам почистването - да е подарък/в което силно се съмнявам/
Обикновена застъпка 1,12 % - първи пласт 4 кг/м2/обърнете внимание ,че е описан като 4мм -!!! по най тънките производствени цени излиза да е на цена 3,45 лв /- цени на САЛАМБО към 23.07 13 г/ х 1,12 = 3,86х1,2 =4,63 лв за 1м2 с ДДС
Грунд на база разтворител -при цена 40 лв на бака 20 кг - 2лв за 1 м2 - при разход 0,3 кг за м2/не винаги стига/ - 0,60 лв за м2 без ДДС - 0,72 лв с ДДС
Втори пласт с посипка - 3,07 х 1,12 =3,44 х 1,2 =4,13лв.
Или общо за материали - 9,48 лв с ДДС - чисти разходи / без транспорт,качване на покрива,газ,консумативи за полагане - ръкавици,валяци и т.н./
Остатъка от 2,32 лв вие ще кажете дали си струват като печалба,суми за консумативи ,газ и т.н
Лично моето мнение е ,че аз няма да приема тази оферта никога .....При всички случаи клиента ще ближе рани дълго време.....
Не отварям въпрос за италиански хидроизолации при положение,че са по скъпи поне с 20%....
Вие си правете сметката.Дадените цени са за количества над 200 м2 директно за дистрибуция - завод -дистрибутор!
Нали не ви мина през ума,че цената ще е без никакъв процент печалба ?!?
Оставам безмълвен!!!
Нека думите са от вас......


Да ти обясня малко и аз,че мн те е страх.
1.Цената от 11.80 е за Български материали който за 4мм.са към 40лв значи 4лв на квадрат и остават 7.8лв/м2
2.Не всеки покрив се нуждае от грунд и яко почистване а само хубаво измитане ама маи ти не си попадал на такъв покрив и не знаеш.
3.Вие и за качване ли вземате пари,освен да дойде и ВЪЗЛОЖИТЕЯ да ви залепи изолацията после.
4.За 100кв колко газ ще изразходиш 5 бутилки лиsmiling smiley ( дори да се грундира с 100лв си готов това е 1лв/м2 2-ве мечета за грундиране не мисля да са 100лв.
5.Та по мои сметки с грунд,мече,газ ще останат към 6лв,ако няма грунд към 7лв/м2 това е за един пласт изолация.
6.100кв се правят за един ден печалба 600лв,700лв това е без разходите ти изваждаш и тях и прибираш остатъка като чисти кинти,дано разходите ти не са 500лв,че тогава е за страх.Колеха нищо лично нито се заяждам,но мина времето когато работехме на по 22лв/м2
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход