Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 11:57:15
Нещо не ги докарах до 1600 квадрата вата в обикновена дървена къща....слагам двойна вата(2х10 см) в стените и тавана, и изкарвам 210 квадрата стени и 240 квадрата покрив.
Може ли твоята разбивка тук?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 13:10:46
avatar
10см стени?!! Къща???

Ясно. В тази тема ще се учим как да работим (изчисляваме) в порядък. Ще го направя в диалогичен порядък, като за 1 клас...

Една "нормална" къща от 100 кв.м.....
Почакайте, а колко на колко е размера на фундамента?
Амииии... за нормална къща трябва да е сигурно 10/10 м...
Т.е. 40 лин.м. външни стени. А фундамент 5/20 нормална къща ли е?
Амии..да.
Да, но в единия случай имаме 40 лин.м. външни стени, а в другия 50? 20% разлика в цената на външните стени или няма значение?
Миии ... не знам...
А нормално ли е фундамента да не е правоъгълник/квадрат, а по-сложен многоъгълник - някоя и друга чупка, архитектурен детайл..
Ами нормално е...
А колко е обиколката на външния контур тогава?
Ми.. не знам
А колко е височината на стените?
Ми като на нормална къща.
Тогава между 2,40 и 3,20 м (30% разлика!!!). ...
Ъ?! ...

и т.н. и т.н. ....

Това са много малка част от уточненията само по контура на външните стени...А за материалите? А Вътрешните стени. Ами само да поиска двуслоен ГК (както е редно) и това значи 2 пъти повече ГК... Според вас дали е ясно какво иска клиента, за да каже "дай ми цена" преди "това е проекта". Ами няма как да знае. Няма как хората да знаят всичко, макар, че го демострират и често стават за смях. И как, по дяволите, да кажа цена, като въобще не знам какво трябва да се прави????????...
Може би е по-любопитно как ги изкара 210 квадрата стени и 240 квадрата покрив

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 13:38 от n.nikoloff.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 13:56:11
210 квадрата вата за външните стени = 10 метра една стена по 2.6 метра височина по 4 броя стени по 2 пласта вата.
240 квадрата покрив = 120 квадрата площ на покрива по 2 пласта вата.
10 см стени(ама никъде не съм написал, че стените са 10 см) важи за 10 сантиметра слой вата, както и съм го написал.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 14:19:50
avatar
A вътрешни стени ще има ли къщата? Освен това да се слага 10 см вата в 20 см кухина..... Аз не бих го направил...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 14:27:11
Quote
n.nikoloff
A вътрешни стени ще има ли къщата? Освен това да се слага 10 см вата в 20 см кухина..... Аз не бих го направил...
Вътрешни ще има, но не смятам, че там е нужно да се сложи нещо повече от най-евтината вата, на половина разделена. Въпроса беше за външните стени и подпокривното пространство, като най-важни компоненти за топлоизолацията.
10 см вата по 2 са 20 см вата (както е и в моите изчисление по-горе) в 20см кухина, така бива, нали smiling smiley
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 14:53:31
avatar
20 см кухина => 20 см вата= 4броя по 5 см слой.


Ето как се прави ГРУБА сметка:
100 квадрата къща - приблизителни 300 квадрата стени по 4 слоя на кв.м. стена - 1200кв.м. плюс 120 квадрата по 4 слоя на квадрат - 480 квадтата покрив - става 1680 квадрата.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 14:57 от n.nikoloff.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 15:02:06
А защо да не се сложат два слоя по 10см или един от 20 см? Мултирок на Рокуул имат такива плочи.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 15:16:14
Quote
kalin72
А защо да не се сложат два слоя по 10см или един от 20 см? Мултирок на Рокуул имат такива плочи.

Може да се сетиш като почнеш да пълниш стените на дървената конструкция,която е нафрашкана с ребра във всички посоки и се налага да режеш парчета от ватата с различни размери! Та 5 см вата се реже с една по-голяма ножица на каквито искаш фигури,докато 20 см вата ще я чоплиш бая време!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 15:21 от фло.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 15:31:29
Рязал съм 10 см вата, с макетен нож става много точно и бързо. Има доста здрави макетни ножове.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 16:48:46
Ето малко инфо за цената на тази къщурка:

[www.napravisam.bg]

2008ма година построена,

Къща 120 м2 РЗП:
1. Изграждане на основите 85 м2 - 11 000 лв.
2. Проект, изработка и монтаж на къщата - 48 000 лв.
3. Довършителни работи - БДС - 15 000 лв.
Общо: 74 000 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход